Visitkort: AirMission ApS, CVR 42329975, Anden distribution af medieindhold, Sabro, NORMAL
Visitkort for AirMission ApS (CVR 42329975) - genereret af CVRcheck.dk

AirMission ApS

CVR: 42329975 NORMAL

Anpartsselskab · Anden distribution af medieindhold · Vedhavevej 3, 8471 Sabro

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden distribution af medieindhold
Adresse
Vedhavevej 3, 8471 Sabro
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2021-04-21 (5 år siden)
Kommune
FAVRSKOV
Region
Region Midtjylland

Om AirMission ApS

AirMission ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 42329975 beliggende på Vedhavevej 3 i 8471 Sabro (FAVRSKOV Kommune). Virksomheden opererer inden for "Anden distribution af medieindhold" (branchekode 603900). AirMission ApS blev stiftet den 2021-04-21 og har dermed eksisteret i over 5 år. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for AirMission ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
20
Stabilitets-Score
Svag
55
Aktivitets-Score
Moderat

Vurdering af AirMission ApS

AirMission ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 20/100 (svag), med en egenkapital på -9.692 kr.. Aktivitets-scoren er 55/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af AirMission ApS

Den Sabro-baserede virksomhed AirMission ApS er klassificeret inden for Anden distribution af medieindhold. AirMission ApS har med sine 5 år vist de første tegn på stabilitet. Det har ikke været muligt at identificere digitale regnskabsdata for AirMission ApS. Med uoplyst antal ansatte og en omsætning på ikke offentliggjort demonstrerer de en solid position i et dynamisk marked. Med uoplyst antal dedikerede medarbejdere bidrager AirMission ApS fra Sabro aktivt til at forme fremtiden for digital indholdsdistribution, med fokus på at optimere brugeroplevelsen og udvide adgangen til specialiseret medieindhold.

Konkurrenceposition

I forlængelse heraf Virksomheder i branchen tilbyder et mangfoldigt udvalg af produkter og ydelser, der alle centrerer sig om distribution af medieindhold. Det typiske produktsortiment inkluderer adgang til streamingplat AirMission ApSs størrelse som en virksomhed definerer dens konkurrencemæssige niche.

Erhvervsmiljø i Sabro

Branchen Anden distribution af medieindhold er en integreret del af den danske økonomi. Herudover Branchen 'Anden distribution af medieindhold' (branchekode 603900) omfatter et bredt spektrum af virksomheder, der specialiserer sig i distribution af digitalt og ofte nichepræget medieindhold, som ikke falder under de mere traditionelle kategorier som tv-udsendelser eller musikudgivelser. Kerneaktiviteten består typisk i at agere mellemmand mellem indholdsudviklere eller -ejere og slutbrugere ell Konkurrencesituationen i branchen er kendetegnet ved at være relativt fragmenteret med mange mindre og mellemstore aktører, selvom der er tegn på en vis konsolidering, især inden for specifikke nicheområder. Markedsstørrelsen er svær at kvantificere præcist grundet branchens brede definition, men den oplever en stabil vækst drevet af den generelle digitalisering, stigende forbrug af digitalt indhold og fremkomsten af nye indholdsformater. Entry barriers er moderate; teknologisk knowhow og adgang

Risikovurdering

Virksomheden er relativt ung med 5 år, men har fundet fodfæste. Den finansielle risikoprofil kan ikke vurderes uden regnskabsdata.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
-6.456 kr.
Egenkapital
-9.692 kr.
Aktiver
3.458 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1027089972AirMission ApSVedhavevej 3, 8471, SabroAnden distribution af medieindhold

Ofte stillede spørgsmål om AirMission ApS

Hvor gammel er AirMission ApS?
Med 5 års levetid har AirMission ApS opereret siden 2021-04-21.
Hvad er den primære forretningsmodel for AirMission ApS i Sabro?
Den primære forretningsmodel for virksomheder som AirMission ApS i Sabro er typisk baseret på at facilitere distribution af digitalt medieindhold. Dette kan involvere abonnementsbaserede tjenester, licensaftaler for adgang til indhold, pay-per-view/download modeller, eller B2B-løsninger for indholdsformidling.
Hvor holder AirMission ApS til?
AirMission ApS har adresse på Vedhavevej 3, 8471 Sabro.
Hvad laver AirMission ApS?
AirMission ApS er registreret inden for branchen "Anden distribution af medieindhold" med branchekode 603900. Virksomheden er med adresse i Sabro og er registreret som Anpartsselskab.
Hvad er AirMission ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for AirMission ApS.
Hvilken branche tilhører AirMission ApS?
Ifølge CVR er AirMission ApS klassificeret under "Anden distribution af medieindhold" (603900).
Hvordan sikrer AirMission ApS i Sabro indholdskvalitet og brugervenlighed?
For at sikre indholdskvalitet og brugervenlighed investerer aktører som AirMission ApS i Sabro typisk i robust teknologisk infrastruktur, herunder Content Delivery Networks (CDN'er) og intuitive brugergrænseflader. Desuden lægges der vægt på kuratering af indhold og løbende feedback fra brugere for at optimere oplevelsen.
Er AirMission ApS en aktiv virksomhed?
AirMission ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Er AirMission ApS aktivt?
Ja, AirMission ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2021.
Hvad er CVR-nummeret for AirMission ApS?
AirMission ApS har CVR-nummer 42329975 og er registreret i Sabro. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer AirMission ApS?
Mesh-Data ApS ejer AirMission ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Anden distribution af medieindhold

Cortex Consult A/S

CVR 21006394 · Valby · 50 ansatte

e-Boks Development A/S

CVR 42309745 · Hellerup · 43 ansatte

Kanpla ApS

CVR 40369813 · Aarhus C · 39 ansatte

Vores Digital ApS

CVR 41179082 · Aarhus C · 22 ansatte

BEAT A/S

CVR 25874692 · Vanløse · 19 ansatte

PROINFO A/S

CVR 26056446 · Randers SØ · 16 ansatte

Andre virksomheder i Sabro

ILVA A/S

CVR 28505108 · Detailhandel med møbler

SENG A/S

CVR 29526516 · Detailhandel med møbler

HOTEL SABRO KRO ApS

CVR 24222101 · Drift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter

AKTIESELSKABET ROLD SKOV SAVVÆRK

CVR 31259517 · Udsavning og høvling af træ

Jacob Albertsen, 870 Sabro ApS

CVR 26360080 · Detailhandel med dagligvarer i discountsupermarkeder

SABRO BRUGSFORENING

CVR 57609419 · Detailhandel med dagligvarer i supermarkeder og købmandsbutikker

Se AirMission ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Sabro

Se alle i branchen Anden distribution af medieindhold

Kan du stole på AirMission ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med AirMission ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

AirMission ApS i kontekst

AirMission ApS er en aktiv virksomhed med 5 års markedshistorik inden for branchen Anden distribution af medieindhold, med hjemsted i Sabro. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 42329975, stiftet i 2021. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

AirMission ApS opererer i branchen "Anden distribution af medieindhold", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Anden distribution af medieindhold for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Sabro, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Sabro for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for AirMission ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret AirMission ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.