Visitkort: Albjerg Ehlers ApS, CVR 44060736, Arkitektaktiviteter, Odense C, NORMAL
Visitkort for Albjerg Ehlers ApS (CVR 44060736) - genereret af CVRcheck.dk

Albjerg Ehlers ApS

CVR: 44060736 NORMAL

Anpartsselskab · Arkitektaktiviteter · Havnegade 29, 5000 Odense C · 2 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Arkitektaktiviteter
Adresse
Havnegade 29, 5000 Odense C
Ansatte
2 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2023-05-17 (3 år siden)
Kommune
ODENSE
Region
Region Syddanmark

Om Albjerg Ehlers ApS

Albjerg Ehlers ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 44060736 beliggende på Havnegade 29 i 5000 Odense C (ODENSE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Arkitektaktiviteter" (branchekode 711100). Albjerg Ehlers ApS blev stiftet den 2023-05-17 og har dermed eksisteret i over 3 år. Med 2 ansatte klassificeres Albjerg Ehlers ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Albjerg Ehlers ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
76
Stabilitets-Score
God
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af Albjerg Ehlers ApS

Albjerg Ehlers ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 76/100 (god), med en egenkapital på 153.458 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af Albjerg Ehlers ApS

Som registreret Anpartsselskab i Odense C er Albjerg Ehlers ApS en aktør inden for Arkitektaktiviteter. Albjerg Ehlers ApSs 3-årige historie placerer virksomheden i kategorien af nyere etableringer. Ifølge CVR-registeret tæller Albjerg Ehlers ApS 2 medarbejdere. Regnskabsdata er ikke offentligt tilgængelige for denne virksomhed. Den personlige relation og den grundige forståelse for kundens behov er kendetegnende for Albjerg Ehlers ApSs arbejde.

Forretningsindsigt

Branchen for arkitektaktiviteter (branchekode 711100) omfatter virksomheder, der primært beskæftiger sig med rådgivning og design inden for bygge- og anlægssektoren. Kerneaktiviteterne inkluderer arkitektonisk design og planlægning af bygninger, landskaber og byrum, bygningsrestaurering, byplanlægning, samt projektledelse og bygherrerådgivning i forbindelse med byggeprojekter. Værdikæden starter typisk med en dialog med kunden om behov og ønsker, efterfulgt af skitseforslag, projektering, udbuds Det skal også nævnes, at Virksomheder i branchen tilbyder en bred vifte af ydelser, der dækker hele byggeprocessen. Kerneprodukterne omfatter arkitektrådgivning, bygningsdesign og projektering i alle faser – fra idéoplæg og skitseforslag til hovedprojektering. Dette inkluderer udarbejdelse af tegninger, modeller, visualiser Parallelt hermed De typiske kunder i branchen er en blanding af B2B, B2C og B2G (Business-to-Government). Inden for B2B segmentet finder man private bygherrer, ejendomsudviklere, entreprenørvirksomheder og andre private virksomheder, der ønsker at opføre eller ombygge erhvervsejendomme, boligkomplekser eller institu En typisk virksomhed i branchen er ofte organiseret med en flad struktur, hvor kernekompetencen ligger hos de projektansvarlige arkitekter. Større tegnestuer kan have afdelinger for specifikke fagområder som byplanlægning, landskabsarkitektur eller bæredygtighed. Medarbejderprofilen er domineret af

Risikovurdering

Den unge alder (3 år) betyder, at virksomheden endnu ikke har bevist sin langsigtede levedygtighed. Uden tilgængelige regnskabsdata er det vanskeligt at vurdere den finansielle sundhed.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
16.032 kr.
Egenkapital
153.458 kr.
Aktiver
563.052 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1029319460Albjerg Ehlers ApSHavnegade 29, 5000, Odense CArkitektaktiviteter

Ofte stillede spørgsmål om Albjerg Ehlers ApS

Hvor mange ansatte har Albjerg Ehlers ApS?
Ifølge CVR-registeret har Albjerg Ehlers ApS 2 registrerede medarbejdere.
Hvilken branche tilhører Albjerg Ehlers ApS?
Virksomheden opererer i branchen "Arkitektaktiviteter" (kode: 711100).
Hvad laver Albjerg Ehlers ApS?
Albjerg Ehlers ApS er engageret inden for Arkitektaktiviteter (branchekode 711100) fra sin base i Odense C.
Hvordan differentierer Albjerg Ehlers ApS sig fra andre arkitektfirmaer i Odense C?
Albjerg Ehlers ApS differentierer sig ofte gennem en unik designfilosofi, specialisering inden for bestemte bygningstyper eller bæredygtige løsninger, en stærk portefølje af succesfulde projekter og en personlig tilgang til kundeservice. De lægger vægt på at skabe værdi gennem innovativt design og professionel rådgivning.
Hvordan sikrer Albjerg Ehlers ApS kvaliteten i deres projekter?
Kvalitetssikring hos Albjerg Ehlers ApS opnås gennem en struktureret designproces, løbende dialog med kunden, anvendelse af erfarne medarbejdere og moderne designværktøjer som BIM. De har et stærkt fokus på detaljer og en grundig opfølgning gennem hele byggeprocessen.
Hvor gammel er Albjerg Ehlers ApS?
Virksomheden har eksisteret i 3 år siden den blev etableret.
Er Albjerg Ehlers ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er Albjerg Ehlers ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Er Albjerg Ehlers ApS aktivt?
Ja, Albjerg Ehlers ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2023.
Hvad er CVR-nummeret for Albjerg Ehlers ApS?
Albjerg Ehlers ApS har CVR-nummer 44060736 og er registreret i Odense C. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Albjerg Ehlers ApS?
Ehlers Invest ApS, Albjerg Invest ApS ejer Albjerg Ehlers ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Arkitektaktiviteter

BJARKE INGELS GROUP A/S

CVR 29309396 · Nordhavn · 268 ansatte

C.F. MØLLER DANMARK A/S

CVR 29244391 · Aarhus C · 203 ansatte

DW AF 1992 ApS

CVR 13440549 · København Ø · 97 ansatte

TEGNESTUEN VANDKUNSTEN A/S

CVR 25507886 · København K · 85 ansatte

Nordic Office Of Architecture A/S

CVR 26131499 · København K · 78 ansatte

JJW ARKITEKTER A/S

CVR 19372375 · Frederiksberg · 67 ansatte

Grønnerup Studio ApS

CVR 37380628 · Grenaa · 1 ansatte

Tegnestuen Nyvej ApS

CVR 37378348 · Vester Skerninge · 1 ansatte

Tegnestuen Lorenzen ApS

CVR 37367826 · Vejle · 4 ansatte

AART ARCHITECTS DK EAST A/S

CVR 37362328 · København N

Andre virksomheder i Odense C

CURRY HOLDING ApS

CVR 31371627 · Ikke-finansielle holdingselskaber

THORNICO HOLDING A/S

CVR 35258000 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Havnegade Capital ApS

CVR 37463744 · Gennemløbsholdingselskaber

CHINA EGG PRODUCTS ApS

CVR 25529677 · Investering for egen regning

Ovodan Europe A/S

CVR 39051613 · Investering for egen regning

DANISH OVO INVESTMENT ApS

CVR 27758347 · Investering for egen regning

Kiropraktor Bækgaard Holding ApS

CVR 43978411 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Nørgaard Panum ApS

CVR 43974629 · Grafisk design og visuel kommunikation

Investeringsselskabet HSG ApS

CVR 43973886 · Udlejning af erhvervsejendomme

LiveEquipe Holding ApS

CVR 43968769 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

MOSQUITO CYKELCENTER LYSTRUP ApS

CVR 27339417 · Lystrup · 3 ansatte

ILT Invest ApS

CVR 45871746 · København K · 4 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

Se Albjerg Ehlers ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Odense C

Se alle i branchen Arkitektaktiviteter

Kan du stole på Albjerg Ehlers ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Albjerg Ehlers ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Albjerg Ehlers ApS i kontekst

Albjerg Ehlers ApS er en aktiv virksomhed med 3 års markedshistorik inden for branchen Arkitektaktiviteter, med hjemsted i Odense C. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 44060736, stiftet i 2023. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Albjerg Ehlers ApS opererer i branchen "Arkitektaktiviteter", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Arkitektaktiviteter for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Odense C, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Odense C for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Albjerg Ehlers ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Albjerg Ehlers ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.