Visitkort: Ardoq Denmark ApS, CVR 39533189, Anden udgivelse af software, København S, NORMAL
Visitkort for Ardoq Denmark ApS (CVR 39533189) - genereret af CVRcheck.dk

Ardoq Denmark ApS

CVR: 39533189 NORMAL

Anpartsselskab · Anden udgivelse af software · Amagerfælledvej 106, 2300 København S · 4 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden udgivelse af software
Adresse
Amagerfælledvej 106, 2300 København S
Ansatte
4 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
50.000 DKK
Stiftet
2018-04-24 (8 år siden)
Kommune
KØBENHAVN
Region
Region Hovedstaden

E-mail: contact@ardoq.com

Telefon: 70711380

Hjemmeside: www.ardoq.com

Om Ardoq Denmark ApS

Ardoq Denmark ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 39533189 beliggende på Amagerfælledvej 106 i 2300 København S (KØBENHAVN Kommune). Virksomheden opererer inden for "Anden udgivelse af software" (branchekode 582900). Ardoq Denmark ApS blev stiftet den 2018-04-24 og har dermed eksisteret i over 8 år. Med 4 ansatte klassificeres Ardoq Denmark ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 50.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Ardoq Denmark ApS

100
Tillids-Score
Fremragende
28
Stabilitets-Score
Svag
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af Ardoq Denmark ApS

Ardoq Denmark ApS opnår en tillids-score på 100/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 28/100 (svag), med en egenkapital på -50.471.108 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af Ardoq Denmark ApS

København S er hjemsted for Ardoq Denmark ApS, en mikrovirksomhed inden for Anden udgivelse af software. Med 8 års aktivitet er Ardoq Denmark ApS stadig i en opbygningsfase. Virksomheden tæller 4 medarbejdere i segmentet ANTAL_2_4. For Ardoq Denmark ApS er der endnu ikke registreret maskinlæsbare regnskabsdata i det offentlige register. Kunder vælger Ardoq Denmark ApS for deres evne til at levere skræddersyede softwareløsninger, der løser komplekse forretningsudfordringer. En central udfordring for Ardoq Denmark ApS og lignende virksomheder i branchen er den hurtige teknologiske udvikling og det konstante behov for at opdatere og innovere.

Forretningsindsigt

Endvidere Virksomheder i branchen tilbyder et bredt spektrum af specialiserede softwareprodukter og tilhørende ydelser. Produktsortimentet omfatter ofte 'Software as a Service' (SaaS) løsninger, on-premise softwarelicenser, mobile applikationer, integrationsplatforme, datahåndteringssystemer og specialudvikle En typisk virksomhed i denne branche opererer med en relativt flad organisationsstruktur, ofte med et stærkt fokus på selvstyrende udviklingsteams. Medarbejderprofilen er domineret af højt kvalificerede softwareudviklere, arkitekter, product owners, QA-testere og IT-konsulenter. Salg og marketing er Branchen 'Anden udgivelse af software' (branchekode 582900) omfatter virksomheder, der udvikler, producerer og distribuerer software, som ikke falder under specifikke kategorier som systemsoftware, spiludvikling eller standardiseret applikationssoftware. Kerneaktiviteten er skabelsen af specialiseret, nichepræget eller skræddersyet software til forskellige formål. Dette kan inkludere alt fra branchspecifikke forretningssystemer, IoT-platforme, dataanalyseværktøjer, software til embeddede systeme Dertil De typiske kunder i denne branche er overvejende B2B, spændende fra små og mellemstore virksomheder (SMV'er) til store multinationale selskaber samt offentlige institutioner. Kundesegmenterne er yderst diverse, da softwaren ofte er specialiseret mod specifikke forretningsprocesser eller industrier –

Risikovurdering

De 8 år giver Ardoq Denmark ApS en moderat erfaringsbase. Uden tilgængelige regnskabsdata er det vanskeligt at vurdere den finansielle sundhed.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
-14.456.912 kr.
Egenkapital
-50.471.108 kr.
Aktiver
5.676.471 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1023575481Ardoq Denmark ApSAmagerfælledvej 106, 2300, København SAnden udgivelse af software

Ofte stillede spørgsmål om Ardoq Denmark ApS

Hvad er Ardoq Denmark ApSs CVR-nummer?
Ardoq Denmark ApSs CVR-nummer er 39533189. Virksomheden er registreret som Anpartsselskab.
Hvilke teknologier anvender Ardoq Denmark ApS typisk i deres softwareudvikling?
Virksomheder som Ardoq Denmark ApS anvender et bredt spektrum af moderne teknologier, herunder cloud-platforme (f.eks. AWS, Azure, Google Cloud), forskellige programmeringssprog (f.eks. Python, Java, C#, JavaScript), databaseteknologier og agile udviklingsmetoder for at sikre skalerbare og robuste løsninger.
Hvad laver Ardoq Denmark ApS?
Ardoq Denmark ApS opererer inden for Anden udgivelse af software (branchekode 582900) fra sin base i København S.
Hvor mange ansatte har Ardoq Denmark ApS?
Ardoq Denmark ApS råder over 4 medarbejdere (interval: ANTAL_2_4).
Er Ardoq Denmark ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er Ardoq Denmark ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Hvad er kernekompetencerne for Ardoq Denmark ApS i København S?
Kernekompetencerne for Ardoq Denmark ApS omfatter typisk udvikling, udgivelse og vedligeholdelse af specialiseret software, der adresserer unikke forretningsbehov. Dette kan strække sig fra IoT-løsninger til avancerede dataanalyseplatforme, alt sammen med fokus på funktionalitet og brugervenlighed.
Hvor gammel er Ardoq Denmark ApS?
Virksomheden har eksisteret i 8 år siden den blev oprettet.
Hvilken branche tilhører Ardoq Denmark ApS?
Virksomheden opererer i branchen "Anden udgivelse af software" (kode: 582900).
Er Ardoq Denmark ApS aktivt?
Ja, Ardoq Denmark ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2018.
Hvad er CVR-nummeret for Ardoq Denmark ApS?
Ardoq Denmark ApS har CVR-nummer 39533189 og er registreret i København S. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Ardoq Denmark ApS?
Ardoq AS ejer Ardoq Denmark ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Anden udgivelse af software

PowerMatch ApS

CVR 44392135 · København K · 250 ansatte

SAP DANMARK A/S

CVR 11935680 · København Ø · 241 ansatte

Visma e-conomic A/S

CVR 29403473 · København V · 240 ansatte

TRADESHIFT ApS

CVR 35391282 · København Ø · 195 ansatte

Capture One A/S

CVR 17889699 · Frederiksberg · 182 ansatte

BETTER COLLECTIVE A/S

CVR 27652913 · København K · 138 ansatte

Saga Systems ApS

CVR 45672166 · København N

Hey Sibba ApS

CVR 45672123 · Allerød

Janit ApS

CVR 45657809 · Aarhus C

Client Access ApS

CVR 45655520 · Odense SV

Andre virksomheder i København S

FLC Tunnel Group South I/S

CVR 37669792 · Anlæg af broer og tunneller

A.S. SCAN HOLDING A/S

CVR 33036175 · Ikke-finansielle holdingselskaber

ELGIGANTEN A/S

CVR 17237977 · Detailhandel med elektriske husholdningsapparater

Q8 DANMARK A/S

CVR 61082913 · Detailhandel med motorbrændstoffer

AJ Vaccines A/S

CVR 37911143 · Fremstilling af farmaceutiske præparater

BCHG Holding A/S

CVR 38246712 · Finansielle holdingselskaber

Dishifai Technologies ApS

CVR 46265661 · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

KENIDA HOLDING ApS

CVR 46264657 · Ikke-finansielle holdingselskaber

KENIDA INVEST ApS

CVR 46264649 · Ikke-finansielle holdingselskaber

SFAA Holding ApS

CVR 46264517 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Virksomheder i samme størrelse

MOSQUITO CYKELCENTER LYSTRUP ApS

CVR 27339417 · Lystrup · 3 ansatte

ILT Invest ApS

CVR 45871746 · København K · 4 ansatte

Rodfast ApS

CVR 43782975 · København Ø · 4 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Incedendo ApS

CVR 39165422 · Stenløse · 2 ansatte

M & M Service ApS

CVR 45899055 · Ikast · 4 ansatte

Se Ardoq Denmark ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i København S

Se alle i branchen Anden udgivelse af software

Kan du stole på Ardoq Denmark ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Ardoq Denmark ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Ardoq Denmark ApS i kontekst

Ardoq Denmark ApS er en aktiv virksomhed med 8 års markedshistorik inden for branchen Anden udgivelse af software, med hjemsted i København S. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 39533189, stiftet i 2018. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Ardoq Denmark ApS opererer i branchen "Anden udgivelse af software", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Anden udgivelse af software for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i København S, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i København S for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Ardoq Denmark ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Ardoq Denmark ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.