Visitkort: Bjarke Stevnsgaard Andersen, CVR 30377796, Avl af andre dyr, Hobro
Visitkort for Bjarke Stevnsgaard Andersen (CVR 30377796) - genereret af CVRcheck.dk

Bjarke Stevnsgaard Andersen

CVR: 30377796

Enkeltmandsvirksomhed · Avl af andre dyr · Tollestrupvej 100, 9500 Hobro · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Enkeltmandsvirksomhed
Branche
Avl af andre dyr
Adresse
Tollestrupvej 100, 9500 Hobro
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Stiftet
2007-04-15 (19 år siden)
Kommune
MARIAGERFJORD

Om Bjarke Stevnsgaard Andersen

Bjarke Stevnsgaard Andersen er en enkeltmandsvirksomhed med CVR-nummer 30377796 beliggende på Tollestrupvej 100 i 9500 Hobro (MARIAGERFJORD Kommune). Virksomheden opererer inden for "Avl af andre dyr" (branchekode 014800). Bjarke Stevnsgaard Andersen blev stiftet den 2007-04-15 og har dermed eksisteret i over 19 år. Med 1 ansatte klassificeres Bjarke Stevnsgaard Andersen som en mikrovirksomhed efter EU's definition.

Scoreoverblik for Bjarke Stevnsgaard Andersen

30
Tillids-Score
Svag
23
Stabilitets-Score
Svag
20
Aktivitets-Score
Svag

Vurdering af Bjarke Stevnsgaard Andersen

Bjarke Stevnsgaard Andersen opnår en tillids-score på 30/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 23/100 (svag). Aktivitets-scoren er 20/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af Bjarke Stevnsgaard Andersen

Som registreret Enkeltmandsvirksomhed i Hobro er Bjarke Stevnsgaard Andersen en aktør inden for Avl af andre dyr. Bjarke Stevnsgaard Andersen har opereret i 19 år, hvilket afspejler en vis stabilitet. Med en stab på 1 personer har Bjarke Stevnsgaard Andersen en organisation der matcher en enkeltmandsvirksomhed-segmentet. Bjarke Stevnsgaard Andersen har på nuværende tidspunkt ikke offentliggjort digitale årsrapporter. For Bjarke Stevnsgaard Andersen i Hobro ligger der et betydeligt potentiale i at udforske nye salgskanaler og digitale platforme. Kunder vælger Bjarke Stevnsgaard Andersen fra Hobro på grund af virksomhedens kompromisløse tilgang til produktkvalitet og dyrevelfærd. Den personlige service og dybe faglige viden, som Bjarke Stevnsgaard Andersen i Hobro tilbyder, er afgørende for kundeloyalitet.

Erhvervsmiljø i Hobro

Konkurrencesituationen i branchen er kendetegnet ved en blanding af konsolidering og fragmentering. Dele af branchen, som f.eks. pelsdyravl, har historisk set været præget af store, specialiserede farme, mens andre segmenter som biavl er mere fragmenterede med mange små aktører. Markedsstørrelsen varierer stærkt per undersegment. Generelt er vækstraten moderat, men der er nicheområder med potentiale for høj vækst, især inden for bæredygtige alternativer og specialprodukter. Entry barriers kan væ Bjarke Stevnsgaard Andersens branche er kendetegnet ved konkurrence fra både lokale og nationale aktører. I tillæg hertil Branchen 'Avl af andre dyr' (branchekode 014800) omfatter virksomheder, der specialiserer sig i opdræt og avl af en bred vifte af dyr, der ikke falder ind under traditionelle husdyrbrancher som svin, kvæg eller fjerkræ. Dette inkluderer typisk pelsdyr som mink og chinchillaer, men også en række mindre specialiserede avlsaktiviteter såsom biavl, opdræt af snegle, insekter til foder eller forskning,

Risikovurdering

Med 19 års levetid har virksomheden illustrerer evnen til at overleve i markedet. Den finansielle risikoprofil kan ikke vurderes uden regnskabsdata.

Ofte stillede spørgsmål om Bjarke Stevnsgaard Andersen

Hvem er de typiske kunder for Bjarke Stevnsgaard Andersen i Hobro?
Kunderne for Bjarke Stevnsgaard Andersen i Hobro varierer afhængigt af den specifikke niche. Det kan omfatte B2B-kunder som auktionshuse, fødevareproducenter eller forskningsinstitutioner, samt B2C-kunder som private forbrugere eller hobbyentusiaster. Fælles er en efterspørgsel efter specialiserede produkter af høj kvalitet.
Hvad laver Bjarke Stevnsgaard Andersen?
Som Enkeltmandsvirksomhed beskæftiger Bjarke Stevnsgaard Andersen sig med Avl af andre dyr fra Hobro.
Hvilke produkter eller ydelser tilbyder Bjarke Stevnsgaard Andersen i Hobro?
Produktsortimentet hos Bjarke Stevnsgaard Andersen i Hobro afhænger af virksomhedens specialisering. Det kan inkludere råpelse, forskellige typer honning og biprodukter, levende avlsdyr eller specialiserede foderinsekter. Fælles for alle ydelser er et fokus på høj kvalitet og pålidelighed.
Hvad er Bjarke Stevnsgaard Andersens seneste regnskab?
Bjarke Stevnsgaard Andersen har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Er Bjarke Stevnsgaard Andersen en aktiv virksomhed?
Bjarke Stevnsgaard Andersen har CVR-status "ukendt".
Hvor holder Bjarke Stevnsgaard Andersen til?
Virksomheden er hjemmehørende i Hobro, MARIAGERFJORD.
Hvilken branche tilhører Bjarke Stevnsgaard Andersen?
Virksomheden opererer i branchen "Avl af andre dyr" (kode: 014800).
Hvor mange ansatte har Bjarke Stevnsgaard Andersen?
Virksomheden har 1 ansatte, hvilket gør den til en enkeltmandsvirksomhed.
Er Bjarke Stevnsgaard Andersen aktivt?
Ja, Bjarke Stevnsgaard Andersen er en aktiv enkeltmandsvirksomhed registreret hos CVR siden 2007.
Hvad er CVR-nummeret for Bjarke Stevnsgaard Andersen?
Bjarke Stevnsgaard Andersen har CVR-nummer 30377796 og er registreret i Hobro. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Bjarke Stevnsgaard Andersen?
Ejerstrukturen for Bjarke Stevnsgaard Andersen er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.

Lignende virksomheder inden for Avl af andre dyr

Klaus og Kent Hermansen A/S

CVR 26474582 · Uldum · 29 ansatte

RAMME MINK A/S

CVR 20929944 · Thyholm · 15 ansatte

KOLLUND MINKFARM A/S

CVR 15392479 · Hedensted · 14 ansatte

VELVET MINK 20-15 ApS

CVR 32649963 · Blåvand · 11 ansatte

Stenagergaard Mink ApS

CVR 38267175 · Løsning · 11 ansatte

EWH BIOPRODUCTION ApS

CVR 29933901 · Tappernøje · 10 ansatte

Andre virksomheder i Hobro

OKH 63 Holding ApS

CVR 43442074 · Finansielle holdingselskaber

DS STÅLKONSTRUKTION A/S

CVR 25130979 · Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf

Auka Holding ApS

CVR 41989319 · Ikke-finansielle holdingselskaber

KNAUF A/S

CVR 54050313 · Fremstilling af byggematerialer af gips

HJT Group ApS

CVR 24236099 · Ikke-finansielle holdingselskaber

BM Byggeindustri A/S

CVR 39122014 · Fremstilling af bygningstømmer og snedkeriartikler i øvrigt

Kirstein Holding Hobro ApS

CVR 35654747 · Ikke-finansielle holdingselskaber

MAUR Holding ApS

CVR 35647546 · Ikke-finansielle holdingselskaber

HKO HOLDING HOBRO ApS

CVR 35630562 · Ikke-finansielle holdingselskaber

BETTER ENERGY ZERBST P/S

CVR 35531688 · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se Bjarke Stevnsgaard Andersen på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Hobro

Se alle i branchen Avl af andre dyr

Kan du stole på Bjarke Stevnsgaard Andersen?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Bjarke Stevnsgaard Andersen?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Bjarke Stevnsgaard Andersen i kontekst

Bjarke Stevnsgaard Andersen er en registreret virksomhed inden for branchen Avl af andre dyr, med hjemsted i Hobro. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 30377796, stiftet i 2007. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Bjarke Stevnsgaard Andersen opererer i branchen "Avl af andre dyr", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Avl af andre dyr for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Hobro, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Hobro for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Bjarke Stevnsgaard Andersen reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Bjarke Stevnsgaard Andersen på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.