Visitkort: Bjørnum VVS &Teknik ApS, CVR 45283429, Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg, Gadstrup, NORMAL
Visitkort for Bjørnum VVS &Teknik ApS (CVR 45283429) - genereret af CVRcheck.dk

Bjørnum VVS &Teknik ApS

CVR: 45283429 NORMAL

Anpartsselskab · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg · Søvænget 5, 4621 Gadstrup · 2 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
Adresse
Søvænget 5, 4621 Gadstrup
Ansatte
2 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2024-12-12 (2 år siden)
Kommune
ROSKILDE
Region
Region Sjælland

E-mail: info@mbvvs.com

Telefon: 42730330

Om Bjørnum VVS &Teknik ApS

Bjørnum VVS &Teknik ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 45283429 beliggende på Søvænget 5 i 4621 Gadstrup (ROSKILDE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg" (branchekode 432200). Bjørnum VVS &Teknik ApS blev stiftet den 2024-12-12 og har dermed eksisteret i over 2 år. Med 2 ansatte klassificeres Bjørnum VVS &Teknik ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Bjørnum VVS &Teknik ApS

90
Tillids-Score
Fremragende
86
Stabilitets-Score
Fremragende
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af Bjørnum VVS &Teknik ApS

Bjørnum VVS &Teknik ApS opnår en tillids-score på 90/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 86/100 (fremragende), med en egenkapital på 426.633 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af Bjørnum VVS &Teknik ApS

Som registreret Anpartsselskab i Gadstrup er Bjørnum VVS &Teknik ApS en aktør inden for Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg. Som en ung virksomhed (1 år) befinder Bjørnum VVS &Teknik ApS sig i en tidlig udviklingsfase. Virksomheden har 2 ansatte, hvilket kategoriserer den som en mikrovirksomhed. Årets resultat på 386.633 kr. tegner et overbevisende billede af virksomheden. Egenkapitalen er positiv med 426.633 kr., hvilket styrker det finansielle fundament. Som en dynamisk virksomhed inden for VVS-, varme- og klimainstallationer, bidrager Bjørnum VVS &Teknik ApS i Gadstrup aktivt til at skabe et bedre indeklima og mere energieffektive bygninger.

Erhvervsmiljø i Gadstrup

Branchen Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg er en integreret del af den danske økonomi. Dertil Branchen for installation af VVS-, varme- og klimaanlæg (branchekode 432200) udgør en fundamental del af Danmarks infrastruktur og bygningsmasse. Kerneaktiviteterne omfatter installation, service, reparation og vedligeholdelse af systemer, der sikrer vandforsyning, afløb, opvarmning, ventilation og køling i alle typer bygninger – fra private boliger til store erhvervsejendomme og offentlige instit Konkurrencesituationen i branchen er kendetegnet ved en høj grad af fragmentering med et stort antal små og mellemstore virksomheder, selvom der også findes større aktører. Markedsstørrelsen er betydelig, drevet af konstant behov for vedligeholdelse, nybyggeri og renovering. Vækstraten er moderat, men med segmenter som varmepumper og energieffektivisering, der oplever stærk vækst. Entry barriers er primært relateret til krav om faglært arbejdskraft, autorisationer og specialiseret udstyr. Regula

Operationelle signaler

Medarbejdertallet på 2 antyder igangværende forretningsaktivitet. Den aktive CVR-status bekræfter, at Bjørnum VVS &Teknik ApS er i drift. Tilstedeværelsen af kontaktdata peger på en tilgængelig organisation. Bjørnum VVS &Teknik ApS har en indskudskapital på ikke oplyst.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
386.633 kr.
Egenkapital
426.633 kr.
Aktiver
683.392 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1030927784Bjørnum VVS &Teknik ApSSøvænget 5, 4621, GadstrupInstallation af vvs-, varme- og klimaanlæg

Ofte stillede spørgsmål om Bjørnum VVS &Teknik ApS

Hvordan håndterer Bjørnum VVS &Teknik ApS akutte VVS-problemer i Gadstrup?
Bjørnum VVS &Teknik ApS forstår vigtigheden af hurtig respons ved akutte VVS-problemer. Vi har et team klar til at rykke ud og udbedre skader som vandlækager, stoppede afløb eller varmesvigt i Gadstrup og nærområdet. Kontakt os direkte for akut assistance, og vi vil prioritere din henvendelse.
Er Bjørnum VVS &Teknik ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er Bjørnum VVS &Teknik ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Hvor mange ansatte har Bjørnum VVS &Teknik ApS?
Virksomheden har 2 ansatte, hvilket gør den til en mikrovirksomhed.
Hvilken branche tilhører Bjørnum VVS &Teknik ApS?
Virksomheden opererer i branchen "Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg" (kode: 432200).
Hvor gammel er Bjørnum VVS &Teknik ApS?
Med 1 års levetid har Bjørnum VVS &Teknik ApS opereret siden 2024-12-12.
Kan Bjørnum VVS &Teknik ApS hjælpe med ventilation i både private hjem og erhverv i Gadstrup?
Ja, Bjørnum VVS &Teknik ApS har ekspertise i at designe, installere og vedligeholde ventilationssystemer for både private hjem og erhvervsejendomme i Gadstrup. Uanset om det er et simpelt udsugningssystem, et avanceret system med varmegenvinding eller en løsning til et industrielt miljø, sikrer vi et sundt og energieffektivt indeklima.
Hvad er Bjørnum VVS &Teknik ApSs CVR-nummer?
CVR-nummeret for Bjørnum VVS &Teknik ApS er 45283429, registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Er Bjørnum VVS &Teknik ApS aktivt?
Ja, Bjørnum VVS &Teknik ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2024.
Hvad er CVR-nummeret for Bjørnum VVS &Teknik ApS?
Bjørnum VVS &Teknik ApS har CVR-nummer 45283429 og er registreret i Gadstrup. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Bjørnum VVS &Teknik ApS?
Mikal Peter Bjørnum ejer Bjørnum VVS &Teknik ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg

WICOTEC KIRKEBJERG A/S

CVR 73585511 · Taastrup · 875 ansatte

John Jensen VVS A/S

CVR 40272712 · Hedehusene · 195 ansatte

3Teknik A/S

CVR 26825490 · Odense SØ · 152 ansatte

FINN L. & DAVIDSEN A/S

CVR 12147376 · Haslev · 145 ansatte

DTEK A/S

CVR 26264391 · Støvring · 140 ansatte

ANDERSEN & HEEGAARD A/S

CVR 18530902 · Brøndby · 132 ansatte

Grevinge Blik og VVS ApS

CVR 43236911 · Grevinge · 1 ansatte

Ingvordsen ApS

CVR 43228285 · København NV · 1 ansatte

JT Energiteknik ApS

CVR 43217658 · Nykøbing F · 1 ansatte

2pal VVS Teknik ApS

CVR 43206729 · Greve · 2 ansatte

Andre virksomheder i Gadstrup

FENRISULVEN HOLDING ApS

CVR 26175488 · Udlejning af erhvervsejendomme

VIKARCOMPAGNIET ApS

CVR 34716226 · Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling

POWER STOW A/S

CVR 27494722 · Fremstilling af løfte- og håndteringsudstyr

CONSTRUCTEL DENMARK ApS

CVR 36052503 · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder

MIRA BYGGEPRODUKTER A/S

CVR 39581914 · Fremstilling af maling, lak og lignende overfladebehandlingsmidler, trykfarver samt tætningsmaterialer

KØGE BUGTS ANLÆGSGARTNER ApS

CVR 52844614 · Landskabspleje

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

ILT Invest ApS

CVR 45871746 · København K · 4 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Se Bjørnum VVS &Teknik ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Gadstrup

Se alle i branchen Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg

Kan du stole på Bjørnum VVS &Teknik ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Bjørnum VVS &Teknik ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Bjørnum VVS &Teknik ApS i kontekst

Bjørnum VVS &Teknik ApS er en ung virksomhed under opbygning inden for branchen Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg, med hjemsted i Gadstrup. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 45283429, stiftet i 2024. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Bjørnum VVS &Teknik ApS opererer i branchen "Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Gadstrup, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Gadstrup for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Bjørnum VVS &Teknik ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Bjørnum VVS &Teknik ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.