Visitkort: Boligvurdering.nu ApS, CVR 38696491, Anden udgivelse af software, København NV, NORMAL
Visitkort for Boligvurdering.nu ApS (CVR 38696491) - genereret af CVRcheck.dk

Boligvurdering.nu ApS

CVR: 38696491 NORMAL

Anpartsselskab · Anden udgivelse af software · Svanevej 27, 2400 København NV

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden udgivelse af software
Adresse
Svanevej 27, 2400 København NV
Selskabskapital
50.100 DKK
Stiftet
2017-06-08 (9 år siden)
Kommune
KØBENHAVN
Region
Region Hovedstaden

E-mail: support@boligvurdering.nu

Telefon: 61715972

Hjemmeside: www.boligvurdering.nu

Om Boligvurdering.nu ApS

Boligvurdering.nu ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 38696491 beliggende på Svanevej 27 i 2400 København NV (KØBENHAVN Kommune). Virksomheden opererer inden for "Anden udgivelse af software" (branchekode 582900). Boligvurdering.nu ApS blev stiftet den 2017-06-08 og har dermed eksisteret i over 9 år. Selskabskapitalen er registreret til 50.100 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Boligvurdering.nu ApS

100
Tillids-Score
Fremragende
45
Stabilitets-Score
Moderat
55
Aktivitets-Score
Moderat

Vurdering af Boligvurdering.nu ApS

Boligvurdering.nu ApS opnår en tillids-score på 100/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 45/100 (moderat), med en egenkapital på 22.770 kr.. Aktivitets-scoren er 55/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af Boligvurdering.nu ApS

Med registrering i København NV repræsenterer Boligvurdering.nu ApS Anden udgivelse af software-branchen som en virksomhed. De 8 år i markedet giver Boligvurdering.nu ApS en voksende erfaringsbase. For virksomheder inden for Anden udgivelse af software afhænger regnskabspligten af selskabsform og størrelse. Kunder vælger Boligvurdering.nu ApS for deres evne til at levere skræddersyede softwareløsninger, der løser komplekse forretningsudfordringer. Med uoplyst antal medarbejdere bidrager Boligvurdering.nu ApS aktivt til den digitale transformation i Danmark. Cybersikkerhedsrisici og efterlevelse af databeskyttelsesregler er også kritiske områder, der kræver løbende opmærksomhed.

Erhvervsmiljø i København NV

Derudover Branchen 'Anden udgivelse af software' (branchekode 582900) omfatter virksomheder, der udvikler, producerer og distribuerer software, som ikke falder under specifikke kategorier som systemsoftware, spiludvikling eller standardiseret applikationssoftware. Kerneaktiviteten er skabelsen af specialiseret, nichepræget eller skræddersyet software til forskellige formål. Dette kan inkludere alt fra branc Konkurrencesituationen i branchen er præget af dynamik og fragmentering. Selvom der er mange små og mellemstore aktører, findes der også større, mere etablerede spillere inden for specifikke nicher. Markedsstørrelsen er betydelig og har en stabil vækstrate, drevet af den fortsatte digitalisering på tværs af alle sektorer og et stigende behov for specialiserede løsninger. Branchen er karakteriseret ved en lav grad af konsolidering, men opkøb af mindre nicheaktører sker løbende. Entry barriers er Det lokale erhvervsliv spænder bredt med aktiviteter i mange sektorer.

Operationelle signaler

Uden registrerede medarbejdere kan virksomheden fungere som holdingselskab. Boligvurdering.nu ApS er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen med status NORMAL. Boligvurdering.nu ApS har registrerede kontaktoplysninger, hvilket indikerer tilgængelighed. Boligvurdering.nu ApS har en indskudskapital på ikke oplyst.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
-14.986 kr.
Egenkapital
22.770 kr.
Aktiver
200.971 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1022506826Boligvurdering.nu ApSSvanevej 27, 2400, København NVAnden udgivelse af software

Ofte stillede spørgsmål om Boligvurdering.nu ApS

Hvor gammel er Boligvurdering.nu ApS?
Med 8 års levetid har Boligvurdering.nu ApS opereret siden 2017-06-08.
Hvad er Boligvurdering.nu ApSs seneste regnskab?
Boligvurdering.nu ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Hvilken branche tilhører Boligvurdering.nu ApS?
Ifølge CVR er Boligvurdering.nu ApS klassificeret under "Anden udgivelse af software" (582900).
Er Boligvurdering.nu ApS en aktiv virksomhed?
Boligvurdering.nu ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvilke typer kunder servicerer Boligvurdering.nu ApS?
Boligvurdering.nu ApS servicerer typisk et bredt spektrum af B2B-kunder, herunder små og mellemstore virksomheder samt større organisationer inden for specifikke brancher. Fælles for kunderne er et behov for skræddersyede eller nicheprægede softwareløsninger, der understøtter deres kerneforretning.
Hvor mange ansatte har Boligvurdering.nu ApS?
Der er ikke registreret medarbejdertal for Boligvurdering.nu ApS. Det kan betyde, at virksomheden er et holdingselskab eller en enkeltmandsvirksomhed.
Hvordan håndterer Boligvurdering.nu ApS support og vedligeholdelse af deres software?
Boligvurdering.nu ApS tilbyder typisk omfattende support- og vedligeholdelsespakker, der sikrer, at deres software fungerer optimalt. Dette inkluderer teknisk support, fejlrettelser, sikkerhedsopdateringer og løbende funktionsforbedringer, ofte via abonnementsbaserede serviceaftaler.
Er Boligvurdering.nu ApS aktivt?
Ja, Boligvurdering.nu ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2017.
Hvad er CVR-nummeret for Boligvurdering.nu ApS?
Boligvurdering.nu ApS har CVR-nummer 38696491 og er registreret i København NV. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Boligvurdering.nu ApS?
ANDERS BEIER HOLDING ApS, SCHAU-SEIDLER Holding ApS ejer Boligvurdering.nu ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Anden udgivelse af software

PowerMatch ApS

CVR 44392135 · København K · 250 ansatte

SAP DANMARK A/S

CVR 11935680 · København Ø · 241 ansatte

Visma e-conomic A/S

CVR 29403473 · København V · 240 ansatte

TRADESHIFT ApS

CVR 35391282 · København Ø · 195 ansatte

Capture One A/S

CVR 17889699 · Frederiksberg · 182 ansatte

BETTER COLLECTIVE A/S

CVR 27652913 · København K · 138 ansatte

Svane IT ApS

CVR 43706020 · Odense C · 2 ansatte

New Channel Ventures ApS

CVR 43705598 · Frederiksberg C

Caseflow ApS

CVR 43684744 · København Ø

Riderbit ApS

CVR 43675176 · Greve

Andre virksomheder i København NV

VML MAP A/S

CVR 33971419 · Planlægning og design af reklamekampagner

Rainbow TopCo ApS

CVR 43193589 · Ikke-finansielle holdingselskaber

GLAD FONDEN

CVR 27610013 · Programskabelse, udgivelse og distribution af billedoptagelser

Iyuno A/S

CVR 65125218 · Reproduktion af indspillede medier

FremantleMedia Danmark A/S

CVR 28296819 · Programskabelse, udgivelse og distribution af billedoptagelser

DEN SPECIALPÆDAGOGISKE DAGBEHANDLINGSINSTITUTION SPUTNIK ApS

CVR 27438148 · Undervisning på specialskoler for børn med funktionsnedsættelser

Chr. Tellefsen Holding ApS

CVR 44494221 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Clarke Consulting ApS

CVR 44490714 · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder

PJamRØll ApS

CVR 44486679 · Ikke-finansielle holdingselskaber

MRO Holding ApS

CVR 44482053 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Se Boligvurdering.nu ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i København NV

Se alle i branchen Anden udgivelse af software

Kan du stole på Boligvurdering.nu ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Boligvurdering.nu ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Boligvurdering.nu ApS i kontekst

Boligvurdering.nu ApS er en aktiv virksomhed med 9 års markedshistorik inden for branchen Anden udgivelse af software, med hjemsted i København NV. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 38696491, stiftet i 2017. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Boligvurdering.nu ApS opererer i branchen "Anden udgivelse af software", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Anden udgivelse af software for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i København NV, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i København NV for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Boligvurdering.nu ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Boligvurdering.nu ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.