Visitkort: By Mikkel, CVR 34170126, Drift af frisør- og barbersaloner, København S
Visitkort for By Mikkel (CVR 34170126) - genereret af CVRcheck.dk

By Mikkel

CVR: 34170126

Enkeltmandsvirksomhed · Drift af frisør- og barbersaloner · Elbagade 38, 2300 København S

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Enkeltmandsvirksomhed
Branche
Drift af frisør- og barbersaloner
Adresse
Elbagade 38, 2300 København S
Stiftet
2012-03-12 (14 år siden)
Kommune
KØBENHAVN

Om By Mikkel

By Mikkel er en enkeltmandsvirksomhed med CVR-nummer 34170126 beliggende på Elbagade 38 i 2300 København S (KØBENHAVN Kommune). Virksomheden opererer inden for "Drift af frisør- og barbersaloner" (branchekode 962100). By Mikkel blev stiftet den 2012-03-12 og har dermed eksisteret i over 14 år.

Scoreoverblik for By Mikkel

30
Tillids-Score
Svag
15
Stabilitets-Score
Kritisk
0
Aktivitets-Score
Kritisk

Vurdering af By Mikkel

By Mikkel opnår en tillids-score på 30/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 15/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 0/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af By Mikkel

I København S finder man By Mikkel - en virksomhed der arbejder med Drift af frisør- og barbersaloner. Med 14 års erfaring har By Mikkel opbygget erfaring og relationer i branchen. Det har ikke været muligt at identificere digitale regnskabsdata for By Mikkel. For By Mikkel i København S åbner markedstendenser inden for bæredygtighed og digitalisering nye muligheder.

Erhvervsmiljø i København S

By Mikkels branche er kendetegnet ved konkurrence fra både lokale og nationale aktører. Konkurrencesituationen i branchen er præget af fragmentering med et stort antal små og mellemstore aktører. Markedsstørrelsen er stabil, drevet af en konstant efterspørgsel efter personlig pleje. Vækstraten er moderat, primært organisk, men med potentiale for vækst inden for specialiserede nicher og premiumsegmenter. Konsolidering er begrænset, da branchen i høj grad bygger på individuelle kompetencer og personlige relationer. Indgangsbarrieren er relativt lav, krævende faglige kvalifikationer o Derudover Drift af frisør- og barbersaloner (branchekode 962100) omfatter virksomheder, der primært beskæftiger sig med at klippe, style, farve og behandle hår for både mænd og kvinder. Kerneaktiviteterne strækker sig fra traditionelle klipninger og barberinger til mere avancerede behandlinger som permanent, extensions, hårkure og styling til særlige lejligheder. Branchen er dybt forankret i personlig servi

Operationelle signaler

Fraværet af registrerede medarbejdere tyder på en holdingstruktur eller freelance-operation.

Ofte stillede spørgsmål om By Mikkel

Er By Mikkel en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er By Mikkels status "ukendt".
Hvad er By Mikkels seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for By Mikkel.
Hvordan kan jeg booke en tid hos By Mikkel i København S?
Du kan nemt booke en tid hos os via vores online bookingsystem på hjemmesiden, eller du er velkommen til at ringe direkte til os. Vi anbefaler at booke i god tid for at sikre din foretrukne tid og frisør.
Hvor gammel er By Mikkel?
Virksomheden har eksisteret i 14 år siden den blev etableret.
Hvilken branche tilhører By Mikkel?
Virksomheden opererer i branchen "Drift af frisør- og barbersaloner" (kode: 962100).
Hvad gør By Mikkel i København S unik?
By Mikkel skiller sig ud gennem vores dedikation til personlig rådgivning, skræddersyede behandlinger og et konstant fokus på de nyeste trends og teknikker. Vores erfarne team sikrer en unik og behagelig salonoplevelse, hver gang du besøger os.
Hvor holder By Mikkel til?
By Mikkel har adresse på Elbagade 38, 2300 København S.
Hvad er By Mikkels CVR-nummer?
By Mikkels CVR-nummer er 34170126. Virksomheden er registreret som Enkeltmandsvirksomhed.
Er By Mikkel aktivt?
Ja, By Mikkel er en aktiv enkeltmandsvirksomhed registreret hos CVR siden 2012.
Hvad er CVR-nummeret for By Mikkel?
By Mikkel har CVR-nummer 34170126 og er registreret i København S. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer By Mikkel?
Ejerstrukturen for By Mikkel er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.

Lignende virksomheder inden for Drift af frisør- og barbersaloner

PM Salon Group A/S

CVR 33767900 · Lystrup · 90 ansatte

STUHR ApS

CVR 14371702 · Søborg · 60 ansatte

MY & HOLGER ApS

CVR 34802718 · Aalborg · 37 ansatte

Carlsens Barbershop ApS

CVR 40645012 · Odense C · 29 ansatte

Os barbershop aps

CVR 43451553 · Vejle · 27 ansatte

Frisør Drop In Z ApS

CVR 41019905 · Søborg · 22 ansatte

Frisør Thea Christensen ApS

CVR 45327701 · Egå · 1 ansatte

Fratres M Barbershop ApS

CVR 45323897 · København V

Dirany Cut ApS

CVR 45318044 · Valby · 1 ansatte

Frisør Landsoldaten ApS

CVR 45317196 · Fredericia · 2 ansatte

Andre virksomheder i København S

FLC Tunnel Group South I/S

CVR 37669792 · Anlæg af broer og tunneller

A.S. SCAN HOLDING A/S

CVR 33036175 · Ikke-finansielle holdingselskaber

ELGIGANTEN A/S

CVR 17237977 · Detailhandel med elektriske husholdningsapparater

Q8 DANMARK A/S

CVR 61082913 · Detailhandel med motorbrændstoffer

AJ Vaccines A/S

CVR 37911143 · Fremstilling af farmaceutiske præparater

BCHG Holding A/S

CVR 38246712 · Finansielle holdingselskaber

Bøgh-Dahl Holding ApS

CVR 46308336 · Ikke-finansielle holdingselskaber

SAVIN Entreprise ApS

CVR 46307879 · Murerarbejde

Rehse Holding ApS

CVR 46306678 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Noe Invest Aps

CVR 46306112 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Se By Mikkel på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i København S

Se alle i branchen Drift af frisør- og barbersaloner

Kan du stole på By Mikkel?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med By Mikkel?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

By Mikkel i kontekst

By Mikkel er en registreret virksomhed inden for branchen Drift af frisør- og barbersaloner, med hjemsted i København S. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 34170126, stiftet i 2012. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

By Mikkel opererer i branchen "Drift af frisør- og barbersaloner", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Drift af frisør- og barbersaloner for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i København S, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i København S for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for By Mikkel reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret By Mikkel på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.