Visitkort: CAFÉ CHINO ApS, CVR 34904103, Servering af mad i restauranter og caféer, Odense C, NORMAL
Visitkort for CAFÉ CHINO ApS (CVR 34904103) - genereret af CVRcheck.dk

CAFÉ CHINO ApS

CVR: 34904103 NORMAL

Anpartsselskab · Servering af mad i restauranter og caféer · Brandts Passage 8, 5000 Odense C · 24 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Servering af mad i restauranter og caféer
Adresse
Brandts Passage 8, 5000 Odense C
Ansatte
24 (lille virksomhed)
Selskabskapital
80.000 DKK
Stiftet
2013-01-09 (13 år siden)
Kommune
ODENSE
Region
Region Syddanmark

Om CAFÉ CHINO ApS

CAFÉ CHINO ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 34904103 beliggende på Brandts Passage 8 i 5000 Odense C (ODENSE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Servering af mad i restauranter og caféer" (branchekode 561110). CAFÉ CHINO ApS blev stiftet den 2013-01-09 og har dermed eksisteret i over 13 år. Med 24 ansatte klassificeres CAFÉ CHINO ApS som en lille virksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 80.000 DKK. Virksomheden har 2 produktionsenheder registreret.

Scoreoverblik for CAFÉ CHINO ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
100
Stabilitets-Score
Fremragende
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af CAFÉ CHINO ApS

CAFÉ CHINO ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 100/100 (fremragende), med en egenkapital på 1.279.005 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af CAFÉ CHINO ApS

Branchen Servering af mad i restauranter og caféer tæller CAFÉ CHINO ApS blandt sine aktører i Odense C-området. Med 13 års erfaring har CAFÉ CHINO ApS opbygget erfaring og relationer i branchen. Med 24 registrerede medarbejdere er CAFÉ CHINO ApS en mindre virksomhed i dansk kontekst. Virksomheden har ikke offentliggjort digitale regnskaber. Virksomhedens succes afspejler evnen til at navigere i branchens dynamik, herunder trends som bæredygtighed og digitalisering. Beliggende i det pulserende Odense C er CAFÉ CHINO ApS en central del af byens kulinariske landskab. Som en virksomhed under branchen 'Servering af mad i restauranter og caféer' bidrager de aktivt til den lokale økonomi og oplevelseskultur.

Erhvervsmiljø i Odense C

Det lokale erhvervsliv spænder bredt med aktiviteter i mange sektorer. I tillæg hertil Branchen 'Servering af mad i restauranter og caféer' (DB07: 561110) omfatter en bred vifte af virksomheder, der primært beskæftiger sig med tilberedning og servering af måltider og drikkevarer til øjeblikkeligt forbrug. Dette inkluderer traditionelle restauranter, caféer, bistroer, pizzariaer, grillbarer, fastfoodrestauranter, kantiner og cateringvirksomheder. Virksomhederne dækker alt fra fine di

Operationelle signaler

Med 24 registrerede medarbejdere tyder det på aktiv drift. CVR-status er aktiv (NORMAL), hvilket bekræfter igangværende virksomhed. Selskabskapitalen er registreret til ikke oplyst.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
363.318 kr.
Egenkapital
1.279.005 kr.
Aktiver
2.304.182 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (2)

P-nummerNavnAdresseBranche
1030335984På 1.Vestergade 79, 5000, Odense CServering af mad i restauranter og caféer
1018192248CAFÉ CHINO ApSBrandts Passage 8, 5000, Odense CServering af mad i restauranter og caféer

Ofte stillede spørgsmål om CAFÉ CHINO ApS

Har CAFÉ CHINO ApS mulighed for bordreservation?
Mange restauranter og caféer i Odense C, herunder CAFÉ CHINO ApS, tilbyder bordreservation, især i weekender og spidsbelastningsperioder. Det er bedst at tjekke deres hjemmeside eller ringe for at arrangere en reservation.
Hvad er CAFÉ CHINO ApSs seneste regnskab?
CAFÉ CHINO ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Hvad er CAFÉ CHINO ApSs CVR-nummer?
CVR-nummeret for CAFÉ CHINO ApS er 34904103, registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvad laver CAFÉ CHINO ApS?
CAFÉ CHINO ApS har forretning inden for Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110) fra sin base i Odense C.
Hvor gammel er CAFÉ CHINO ApS?
Virksomheden har eksisteret i 13 år siden den blev etableret.
Hvilken branche tilhører CAFÉ CHINO ApS?
Ifølge CVR er CAFÉ CHINO ApS klassificeret under "Servering af mad i restauranter og caféer" (561110).
Tilbyder CAFÉ CHINO ApS catering eller arrangementer?
Afhængigt af deres forretningsmodel, kan CAFÉ CHINO ApS potentielt tilbyde catering til private eller virksomhedsarrangementer. Det bedste er at kontakte dem direkte for at drøfte mulighederne.
Er CAFÉ CHINO ApS aktivt?
Ja, CAFÉ CHINO ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2013.
Hvad er CVR-nummeret for CAFÉ CHINO ApS?
CAFÉ CHINO ApS har CVR-nummer 34904103 og er registreret i Odense C. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer CAFÉ CHINO ApS?
BEKTAS HOLDING ApS ejer CAFÉ CHINO ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Servering af mad i restauranter og caféer

DANSKE KONCEPT RESTAURANTER A/S

CVR 30241509 · Kolding · 922 ansatte

NORDIC SERVICE PARTNERS A/S

CVR 19033546 · København V · 684 ansatte

STICKS 'N' SUSHI A/S

CVR 73342619 · København K · 623 ansatte

JENSEN'S BØFHUS A/S

CVR 13212538 · Odense M · 572 ansatte

KING FOOD DANMARK A/S

CVR 34879699 · København V · 528 ansatte

VIVALDI GRUPPEN A/S

CVR 27231802 · Slagelse · 444 ansatte

FU2026 ApS

CVR 46246276 · Hellerup

Cafe SilleMad ApS

CVR 46246071 · Bogense

Merve ApS

CVR 46242394 · København K

Fyns Restaurant ApS

CVR 46241940 · Agedrup

Andre virksomheder i Odense C

CURRY HOLDING ApS

CVR 31371627 · Ikke-finansielle holdingselskaber

THORNICO HOLDING A/S

CVR 35258000 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Havnegade Capital ApS

CVR 37463744 · Gennemløbsholdingselskaber

CHINA EGG PRODUCTS ApS

CVR 25529677 · Investering for egen regning

Ovodan Europe A/S

CVR 39051613 · Investering for egen regning

DANISH OVO INVESTMENT ApS

CVR 27758347 · Investering for egen regning

Jannick Schach Pedersen Holding ApS

CVR 46154274 · Ikke-finansielle holdingselskaber

HubCore ApS

CVR 46154177 · Computerprogrammering

ANBA Holding ApS

CVR 46139380 · Ikke-finansielle holdingselskaber

VL SAFE ApS

CVR 46138856 · Investering for egen regning

Virksomheder i samme størrelse

DK ROOF A/S

CVR 37926434 · Aulum · 41 ansatte

SS Import & Eksport ApS

CVR 41514469 · Birkerød · 19 ansatte

Cura Pleje Nordsjælland ApS

CVR 33266413 · Albertslund · 13 ansatte

BRYGGENS SPISEHUS ApS

CVR 28314124 · København S · 42 ansatte

Mester Jacob Hadsten ApS

CVR 45716198 · Hadsten · 29 ansatte

traceroute ApS

CVR 42262579 · Rødovre · 26 ansatte

Se CAFÉ CHINO ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Odense C

Se alle i branchen Servering af mad i restauranter og caféer

Kan du stole på CAFÉ CHINO ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med CAFÉ CHINO ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

CAFÉ CHINO ApS i kontekst

CAFÉ CHINO ApS er en etableret aktør med 13 års dokumenteret drift inden for branchen Servering af mad i restauranter og caféer, med hjemsted i Odense C. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 34904103, stiftet i 2013. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

CAFÉ CHINO ApS opererer i branchen "Servering af mad i restauranter og caféer", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Servering af mad i restauranter og caféer for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Odense C, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Odense C for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for CAFÉ CHINO ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret CAFÉ CHINO ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.