Visitkort: Den Gamle Ejendom K/S, CVR 41786345, Udlejning af erhvervsejendomme, Vrå, NORMAL
Visitkort for Den Gamle Ejendom K/S (CVR 41786345) - genereret af CVRcheck.dk

Den Gamle Ejendom K/S

CVR: 41786345 NORMAL

Kommanditselskab · Udlejning af erhvervsejendomme · Smidstrupvej 352, 9760 Vrå · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Kommanditselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme
Adresse
Smidstrupvej 352, 9760 Vrå
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Stiftet
2020-10-24 (6 år siden)
Kommune
HJØRRING
Region
Region Nordjylland

Om Den Gamle Ejendom K/S

Den Gamle Ejendom K/S er en kommanditselskab med CVR-nummer 41786345 beliggende på Smidstrupvej 352 i 9760 Vrå (HJØRRING Kommune). Virksomheden opererer inden for "Udlejning af erhvervsejendomme" (branchekode 682040). Den Gamle Ejendom K/S blev stiftet den 2020-10-24 og har dermed eksisteret i over 6 år. Med 1 ansatte klassificeres Den Gamle Ejendom K/S som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Den Gamle Ejendom K/S

85
Tillids-Score
Fremragende
73
Stabilitets-Score
God
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af Den Gamle Ejendom K/S

Den Gamle Ejendom K/S opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 73/100 (god), med en egenkapital på 666.444 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af Den Gamle Ejendom K/S

I hjertet af Vrå har Den Gamle Ejendom K/S etableret sig som en virksomhed i Udlejning af erhvervsejendomme. Virksomheden er relativt ung med 5 år bag sig, men har etableret sig i branchen. Virksomheden har ikke offentliggjort digitale regnskaber. Den Gamle Ejendom K/S i Vrå er en central aktør inden for udlejning af erhvervsejendomme, der bidrager til væksten i regionen.

Erhvervsmiljø i Vrå

Branchen Udlejning af erhvervsejendomme er en integreret del af den danske økonomi. Det er desuden værd at bemærke, at Branchen 'Udlejning af erhvervsejendomme' (kode 682040) omfatter et bredt spektrum af virksomheder, der fokuserer på udlejning af fast ejendom til erhvervsmæssige formål. Dette inkluderer kontorbygninger, butikslokaler, lager- og logistikfaciliteter, produktionshaller samt specialiserede erhvervsparker. Kernen i virksomhedernes aktiviteter er at eje, administrere og udleje erhvervsejendomme, hvilk

Risikovurdering

De 5 år giver Den Gamle Ejendom K/S en moderat erfaringsbase. Den finansielle risikoprofil kan ikke vurderes uden regnskabsdata.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
-60.186 kr.
Egenkapital
666.444 kr.
Aktiver
1.008.010 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1026395786Den Gamle Ejendom K/SSmidstrupvej 352, 9760, VråUdlejning af erhvervsejendomme

Ofte stillede spørgsmål om Den Gamle Ejendom K/S

Hvor holder Den Gamle Ejendom K/S til?
Den Gamle Ejendom K/S har adresse på Smidstrupvej 352, 9760 Vrå.
Hvilke faciliteter tilbyder Den Gamle Ejendom K/Ss ejendomme?
Faciliteterne varierer afhængigt af ejendommen, men Den Gamle Ejendom K/Ss erhvervslejemål kan ofte inkludere moderne kontorindretning, parkeringsmuligheder, IT-infrastruktur og adgang til fællesfaciliteter, alt efter beliggenhed i Vrå.
Tilbyder Den Gamle Ejendom K/S fleksible lejekontrakter?
Mange udlejere, herunder Den Gamle Ejendom K/S, oplever en stigende efterspørgsel efter fleksible lejekontrakter. Det anbefales at kontakte dem direkte for at forhøre dig om mulighederne for kortere lejeperioder eller tilpassede aftaler.
Hvilken branche tilhører Den Gamle Ejendom K/S?
Ifølge CVR er Den Gamle Ejendom K/S klassificeret under "Udlejning af erhvervsejendomme" (682040).
Hvad er Den Gamle Ejendom K/Ss seneste regnskab?
Den Gamle Ejendom K/S har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Hvor gammel er Den Gamle Ejendom K/S?
Med 5 års levetid har Den Gamle Ejendom K/S opereret siden 2020-10-24.
Er Den Gamle Ejendom K/S en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er Den Gamle Ejendom K/Ss status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Er Den Gamle Ejendom K/S aktivt?
Ja, Den Gamle Ejendom K/S er en aktiv kommanditselskab registreret hos CVR siden 2020.
Hvad er CVR-nummeret for Den Gamle Ejendom K/S?
Den Gamle Ejendom K/S har CVR-nummer 41786345 og er registreret i Vrå. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Den Gamle Ejendom K/S?
Viggo Ustrup Jensen Ardal ejer Den Gamle Ejendom K/S. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Udlejning af erhvervsejendomme

PVN HOLDING A/S

CVR 15808292 · Sunds · 1082 ansatte

Ørsted Real Estate A/S

CVR 35208534 · Fredericia · 1000 ansatte

AudioNord Group A/S

CVR 43222899 · Tilst · 335 ansatte

Øster Holding 2017 A/S

CVR 38396420 · Nørre Aaby · 199 ansatte

FENRISULVEN HOLDING ApS

CVR 26175488 · Gadstrup · 193 ansatte

EJENDOMSFONDEN MÆNDENES HJEM

CVR 53252915 · København V · 189 ansatte

VESTERHAVSGREJ ApS

CVR 66654419 · Esbjerg

ASX 1457 ApS

CVR 66645517 · Aarhus C · 2 ansatte

FORMUEINVEST FYN ApS

CVR 66643913 · Ringe

SINDAL CEMENTSTØBERI ApS

CVR 66615510 · Sindal

Andre virksomheder i Vrå

DANHATCH Denmark A/S

CVR 66038319 · Fjerkræavl

ARNE ANDERSEN, VRÅ A/S

CVR 27083455 · Opførelse af bygninger

Hyldgaard & Larsen Støtte ApS

CVR 40756221 · Andre sociale støtte- og rådgivningsaktiviteter uden institutionsophold

VRÅ DAMPVASKERI A/S

CVR 56707719 · Drift af erhvervs- og institutionsvaskerier

Hyldgaard & Larsen Botilbud ApS

CVR 43727842 · Drift af døgninstitutioner for personer med psykiske handicap

KRONE VINDUER A/S

CVR 28979967 · Fremstilling af døre og vinduer af træ

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se Den Gamle Ejendom K/S på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Vrå

Se alle i branchen Udlejning af erhvervsejendomme

Kan du stole på Den Gamle Ejendom K/S?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Den Gamle Ejendom K/S?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Den Gamle Ejendom K/S i kontekst

Den Gamle Ejendom K/S er en aktiv virksomhed med 6 års markedshistorik inden for branchen Udlejning af erhvervsejendomme, med hjemsted i Vrå. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 41786345, stiftet i 2020. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Den Gamle Ejendom K/S opererer i branchen "Udlejning af erhvervsejendomme", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Udlejning af erhvervsejendomme for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Vrå, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Vrå for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Den Gamle Ejendom K/S reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Den Gamle Ejendom K/S på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.