Visitkort: Drømmehus ApS, CVR 45721310, Murerarbejde, Rødovre, NORMAL
Visitkort for Drømmehus ApS (CVR 45721310) - genereret af CVRcheck.dk

Drømmehus ApS

CVR: 45721310 NORMAL

Anpartsselskab · Murerarbejde · Egegårdsvej 5, 2610 Rødovre

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Murerarbejde
Adresse
Egegårdsvej 5, 2610 Rødovre
Selskabskapital
20.000 DKK
Stiftet
2025-06-26 (1 år siden)
Kommune
RØDOVRE
Region
Region Hovedstaden

Om Drømmehus ApS

Drømmehus ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 45721310 beliggende på Egegårdsvej 5 i 2610 Rødovre (RØDOVRE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Murerarbejde" (branchekode 439100). Drømmehus ApS blev stiftet den 2025-06-26 og har dermed eksisteret i over 1 år. Selskabskapitalen er registreret til 20.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Drømmehus ApS

60
Tillids-Score
God
0
Stabilitets-Score
Kritisk
35
Aktivitets-Score
Svag

Vurdering af Drømmehus ApS

Drømmehus ApS opnår en tillids-score på 60/100, hvilket indikerer god troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 0/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 35/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af Drømmehus ApS

Drømmehus ApS er blandt de virksomheder i Rødovre, der har aktiviteter inden for Murerarbejde. Drømmehus ApS er en nyere aktør med kun 0 år i branchen. Drømmehus ApS har på nuværende tidspunkt ikke offentliggjort digitale årsrapporter. Med det stigende fokus på bæredygtigt byggeri og energieffektivitet har Drømmehus ApS i Rødovre en unik mulighed for at udvide sit udbud af grønne murerløsninger og dermed styrke sin position i markedet.

Konkurrenceposition

I tillæg hertil Virksomheder i murerbranchen tilbyder et bredt spektrum af ydelser og produkter. De primære ydelser omfatter nybyggeri af murværk, herunder fundamenter, ydermure og indervægge. Renovering er en stor d Drømmehus ApSs størrelse som en virksomhed definerer dens konkurrencemæssige niche.

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1031471369Drømmehus ApSEgegårdsvej 5, 2610, RødovreMurerarbejde

Ofte stillede spørgsmål om Drømmehus ApS

Hvor holder Drømmehus ApS til?
Virksomheden er placeret i Rødovre, RØDOVRE.
Hvordan sikrer Drømmehus ApS i Rødovre kvaliteten af deres murerarbejde?
Drømmehus ApS i Rødovre sikrer kvaliteten af deres murerarbejde gennem brug af certificerede materialer, ansættelse af faglærte og erfarne murere, løbende kontrol under projektets udførelse, og en dedikeret tilgang til at overholde gældende bygningsreglementer og branchens bedste praksis.
Hvilken branche tilhører Drømmehus ApS?
Drømmehus ApS er registreret under branchen "Murerarbejde" med branchekode 439100.
Hvad skal jeg overveje, når jeg vælger en murer som Drømmehus ApS i Rødovre til mit projekt?
Når du vælger en murer som Drømmehus ApS i Rødovre, er det vigtigt at overveje deres erfaring med lignende projekter, referencer fra tidligere kunder, faglige certifikater, samt deres evne til at levere et detaljeret tilbud og overholde aftalte tidsplaner og budgetter. God kommunikation er også afgørende.
Hvad er Drømmehus ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for Drømmehus ApS.
Hvor mange ansatte har Drømmehus ApS?
Der er ikke registreret medarbejdertal for Drømmehus ApS. Det kan betyde, at virksomheden er et holdingselskab eller en enkeltmandsvirksomhed.
Hvad laver Drømmehus ApS?
Drømmehus ApS er registreret inden for branchen "Murerarbejde" med branchekode 439100. Virksomheden er med base i Rødovre og er registreret som Anpartsselskab.
Er Drømmehus ApS aktivt?
Ja, Drømmehus ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Drømmehus ApS?
Drømmehus ApS har CVR-nummer 45721310 og er registreret i Rødovre. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Drømmehus ApS?
Marian-Valeriu Stan ejer Drømmehus ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Murerarbejde

HMC Byg & Anlæg A/S

CVR 41456493 · Løgstør · 254 ansatte

ØENS MURERFIRMA A/S

CVR 18814633 · København S · 176 ansatte

HMC Byg & Anlæg driftsmateriel H&M A/S

CVR 13972486 · Løgstør · 138 ansatte

BANG NIELSEN ApS

CVR 25090012 · Jægerspris · 124 ansatte

MURERFIRMAET AXEL POULSEN A/S

CVR 74995217 · Vejen · 116 ansatte

HANSEN & ANDERSEN. NÆSTVED A/S

CVR 16930008 · Næstved · 95 ansatte

Thores Murerforretning ApS

CVR 45085864 · Aarhus C · 1 ansatte

CB Murer ApS

CVR 45085503 · Gudbjerg Sydfyn · 2 ansatte

AARIS HAANDVÆRK ApS

CVR 45063984 · Fredericia · 3 ansatte

Murergaarden HA ApS

CVR 45059545 · Strøby · 2 ansatte

Andre virksomheder i Rødovre

BABYSAM A/S

CVR 31370450 · Detailhandel med baby- og børnetøj

BASA HOLDING A/S

CVR 35204369 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Flügger Denmark A/S

CVR 45240118 · Detailhandel med maling og tapet

NÅR Holding ApS

CVR 44495376 · Ikke-finansielle holdingselskaber

BIRK SKO A/S

CVR 22432028 · Detailhandel med fodtøj

EKSPRES VIKAR ApS

CVR 29211019 · Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling

GEDRO Holding ApS

CVR 45327213 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Maler Brun ApS

CVR 45311813 · Maleraktiviteter

BJP Consulting ApS

CVR 45307816 · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

Horbye Holding ApS

CVR 45286479 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Se Drømmehus ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Rødovre

Se alle i branchen Murerarbejde

Kan du stole på Drømmehus ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Drømmehus ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Drømmehus ApS i kontekst

Drømmehus ApS er en ung virksomhed under opbygning inden for branchen Murerarbejde, med hjemsted i Rødovre. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 45721310, stiftet i 2025. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Drømmehus ApS opererer i branchen "Murerarbejde", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Murerarbejde for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Rødovre, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Rødovre for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Drømmehus ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Drømmehus ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.