Visitkort: Ejerforeningen Fænøsundpark 11, CVR 43135007, Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n., Middelfart
Visitkort for Ejerforeningen Fænøsundpark 11 (CVR 43135007) - genereret af CVRcheck.dk

Ejerforeningen Fænøsundpark 11

CVR: 43135007

Frivillig forening · Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n. · Fænøsund Park 11, 5500 Middelfart

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Frivillig forening
Branche
Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.
Adresse
Fænøsund Park 11, 5500 Middelfart
Stiftet
2022-03-18 (4 år siden)
Kommune
MIDDELFART

Om Ejerforeningen Fænøsundpark 11

Ejerforeningen Fænøsundpark 11 er en frivillig forening med CVR-nummer 43135007 beliggende på Fænøsund Park 11 i 5500 Middelfart (MIDDELFART Kommune). Virksomheden opererer inden for "Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n." (branchekode 949900). Ejerforeningen Fænøsundpark 11 blev stiftet den 2022-03-18 og har dermed eksisteret i over 4 år.

Scoreoverblik for Ejerforeningen Fænøsundpark 11

30
Tillids-Score
Svag
8
Stabilitets-Score
Kritisk
0
Aktivitets-Score
Kritisk

Vurdering af Ejerforeningen Fænøsundpark 11

Ejerforeningen Fænøsundpark 11 opnår en tillids-score på 30/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 8/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 0/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Ofte stillede spørgsmål om Ejerforeningen Fænøsundpark 11

Er Ejerforeningen Fænøsundpark 11 aktivt?
Ja, Ejerforeningen Fænøsundpark 11 er en aktiv frivillig forening registreret hos CVR siden 2022.
Hvad er CVR-nummeret for Ejerforeningen Fænøsundpark 11?
Ejerforeningen Fænøsundpark 11 har CVR-nummer 43135007 og er registreret i Middelfart. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Ejerforeningen Fænøsundpark 11?
Ejerstrukturen for Ejerforeningen Fænøsundpark 11 er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.
Hvilken branche er Ejerforeningen Fænøsundpark 11 i?
Ejerforeningen Fænøsundpark 11 opererer inden for branchen "Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n." (branchekode 949900). Se brancheoversigten for lignende virksomheder.
Hvornår blev Ejerforeningen Fænøsundpark 11 stiftet?
Ejerforeningen Fænøsundpark 11 blev stiftet 2022-03-18 og har dermed eksisteret i 4 år. Virksomheden er i dag ukendt.
Hvilken virksomhedsform har Ejerforeningen Fænøsundpark 11?
Ejerforeningen Fænøsundpark 11 er registreret som Frivillig forening. Se virksomhedsoplysninger og historik.
Hvor ligger Ejerforeningen Fænøsundpark 11?
Ejerforeningen Fænøsundpark 11 har adresse på Fænøsund Park 11, 5500 Middelfart i MIDDELFART Kommune.

Lignende virksomheder inden for Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.

WWF VERDENSNATURFONDEN

CVR 40781218 · København NV · 52 ansatte

DEN SELVEJENDE INSTITUTION KATUAQ

CVR 12208227 · Nuuk · 48 ansatte

FORBRUGSFORENINGEN AF 1886

CVR 15491914 · København K · 32 ansatte

Fonden Democracy x

CVR 34577358 · København Ø · 24 ansatte

FONDEN DE KØBENHAVNSKE FILMFESTIVALER

CVR 31285569 · København V · 23 ansatte

Østifterne Almennyttig f.m.b.a

CVR 44398540 · Nordhavn · 16 ansatte

FAMILIEFORENINGEN EBBA OG KAI BLICHERS EFTERKOMMERE

CVR 71493210 · Kolding · 1 ansatte

FONDEN AF 28. MAJ 1948

CVR 50861015 · Valby · 1 ansatte

S/I Borgerforeningen Øster Tørslev Fritidslokaler

CVR 48325211 · Gjerlev J

AALBORG MØNTSAMLERFORENING

CVR 46884558 · Aalborg

Andre virksomheder i Middelfart

SelfGenerations T ApS

CVR 42107530 · Ikke-finansielle holdingselskaber

T. HANSEN GRUPPEN A/S

CVR 15242485 · Detailhandel med reservedele og tilbehør til motorkøretøjer

Altrad Services A/S

CVR 41656204 · Reparation og vedligeholdelse af civile skibe og både

ABB A/S

CVR 31371716 · Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr

JACOBS DOUWE EGBERTS DK ApS

CVR 36473959 · Engroshandel med kaffe, te, kakao og krydderier

BRUGSFORENINGEN FOR MIDDELFART OG OMEGN

CVR 38425919 · Detailhandel med dagligvarer i supermarkeder og købmandsbutikker

HØJKILDE ApS

CVR 73559928 · Anden finansiel formidling i.a.n.

KLS HOLDING ApS

CVR 71028518 · Ikke-finansielle holdingselskaber

NORDVESTFYN BEDRIFTSSUNDHEDSCENTER AF 1980 ApS

CVR 66107116 · Anden teknisk rådgivning

Økokompaniet/ v/Tommy Lomholt

CVR 65373114 · Detailhandel med blomster og planter

Se Ejerforeningen Fænøsundpark 11 på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Middelfart

Se alle i branchen Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.

Kan du stole på Ejerforeningen Fænøsundpark 11?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Ejerforeningen Fænøsundpark 11?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Ejerforeningen Fænøsundpark 11 i kontekst

Ejerforeningen Fænøsundpark 11 er en registreret virksomhed inden for branchen Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n., med hjemsted i Middelfart. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 43135007, stiftet i 2022. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Ejerforeningen Fænøsundpark 11 opererer i branchen "Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n. for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Middelfart, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Middelfart for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Ejerforeningen Fænøsundpark 11 reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Ejerforeningen Fænøsundpark 11 på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.