Visitkort: Elming Byg Randers ApS, CVR 43380311, Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter, Randers C, NORMAL
Visitkort for Elming Byg Randers ApS (CVR 43380311) - genereret af CVRcheck.dk

Elming Byg Randers ApS

CVR: 43380311 NORMAL

Anpartsselskab · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Markedsgade 9, 8900 Randers C · 2 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
Adresse
Markedsgade 9, 8900 Randers C
Ansatte
2 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2022-07-06 (4 år siden)
Kommune
RANDERS
Region
Region Midtjylland

Om Elming Byg Randers ApS

Elming Byg Randers ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 43380311 beliggende på Markedsgade 9 i 8900 Randers C (RANDERS Kommune). Virksomheden opererer inden for "Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter" (branchekode 433200). Elming Byg Randers ApS blev stiftet den 2022-07-06 og har dermed eksisteret i over 4 år. Med 2 ansatte klassificeres Elming Byg Randers ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Elming Byg Randers ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
21
Stabilitets-Score
Svag
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af Elming Byg Randers ApS

Elming Byg Randers ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 21/100 (svag), med en egenkapital på -65.482 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af Elming Byg Randers ApS

Elming Byg Randers ApS er med adresse i Randers C og har sin primære aktivitet inden for Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter. Som en ung virksomhed (3 år) befinder Elming Byg Randers ApS sig i en tidlig udviklingsfase. Virksomheden har 2 ansatte, hvilket kategoriserer den som en mikrovirksomhed. For virksomheder inden for Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter afhænger regnskabspligten af selskabsform og størrelse. For Elming Byg Randers ApS i Randers C åbner det lokale byggeboom op for betydelige vækstmuligheder. Ved at udvide kapaciteten og potentielt ansætte flere dygtige håndværkere kan virksomheden kapitalisere på den øgede efterspørgsel efter professionelle tømrer- og snedkerarbejder.

Forretningsindsigt

Branchen 'Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter' (kode 433200) omfatter virksomheder, der udfører en bred vifte af bygge- og anlægsopgaver relateret til træbearbejdning og montage. Dette inkluderer alt fra opførelse af nye bygninger, tilbygninger og ombygninger til renovering, reparation og vedligeholdelse af eksisterende strukturer. Virksomhederne udfører typisk opgaver som tagkonstruktioner, gulvlægning, montering af døre, vinduer og køkkener, opsætning af skillevægge, isolering samt specialsn

Risikovurdering

Som en ung virksomhed (3 år) er der naturligt en højere risikoprofil. Den finansielle risikoprofil kan ikke vurderes uden regnskabsdata.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
-71.760 kr.
Egenkapital
-65.482 kr.
Aktiver
546.286 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1028400639Elming Byg Randers ApSMarkedsgade 9, 8900, Randers CTømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

Ofte stillede spørgsmål om Elming Byg Randers ApS

Hvordan får jeg et tilbud fra Elming Byg Randers ApS?
For at få et skræddersyet tilbud fra Elming Byg Randers ApS kan du kontakte os via telefon eller e-mail. Vi aftaler gerne et uforpligtende møde, hvor vi kan gennemgå dit projekt og dine ønsker, hvorefter vi udarbejder et detaljeret tilbud.
Hvad er Elming Byg Randers ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for Elming Byg Randers ApS.
Hvilken branche tilhører Elming Byg Randers ApS?
Elming Byg Randers ApS er registreret under branchen "Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter" med branchekode 433200.
Hvor mange ansatte har Elming Byg Randers ApS?
Virksomheden har 2 ansatte, hvilket gør den til en mikrovirksomhed.
Hvad laver Elming Byg Randers ApS?
Elming Byg Randers ApS er registreret inden for branchen "Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter" med branchekode 433200. Virksomheden er forankret i Randers C og er registreret som Anpartsselskab.
Er Elming Byg Randers ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er Elming Byg Randers ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Hvor gammel er Elming Byg Randers ApS?
Med 3 års levetid har Elming Byg Randers ApS opereret siden 2022-07-06.
Hvor holder Elming Byg Randers ApS til?
Virksomheden er forankret i Randers C, RANDERS.
Er Elming Byg Randers ApS aktivt?
Ja, Elming Byg Randers ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2022.
Hvad er CVR-nummeret for Elming Byg Randers ApS?
Elming Byg Randers ApS har CVR-nummer 43380311 og er registreret i Randers C. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Elming Byg Randers ApS?
Grethe Lindhard Mortensen ejer Elming Byg Randers ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

Comsa-Munck-Efacec Consortium I/S

CVR 38793373 · København Ø · 1561 ansatte

TORBEN LIND HOLDING ApS

CVR 51636015 · Taastrup · 302 ansatte

JAKON A/S

CVR 83955716 · Ballerup · 299 ansatte

DEKO P/S

CVR 66674517 · Taastrup · 252 ansatte

HUSTØMRERNE A/S

CVR 31309514 · Aarhus N · 246 ansatte

SKOU GRUPPEN A/S

CVR 26654653 · Hørsholm · 162 ansatte

A.C. Byg ApS

CVR 46036891 · Kokkedal · 1 ansatte

FM Facility ApS

CVR 46036697 · Kongens Lyngby

CJM Byg ApS

CVR 46034651 · Ringsted · 1 ansatte

Vollerup Håndværker-service ApS

CVR 46033191 · Kalundborg · 2 ansatte

Andre virksomheder i Randers C

ID-SPARINVEST, FILIAL AF SPARINVEST S.A., LUXEMBOURG

CVR 35816399 · Formueforvaltning

Ejendomsselskabet Gaia A/S

CVR 41027614 · Anden udlejning af boliger

Det Sundheds- og Socialfaglige Børneteam ApS

CVR 33363427 · Sundhedspleje, hjemmesygepleje, jordemoderaktiviteter mv.

RISSKOV REJSER A/S

CVR 17007971 · Rejsearrangørers aktiviteter

HOTEL RANDERS A/S

CVR 24109828 · Drift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter

Lou Advokater P/S

CVR 38718924 · Juridiske aktiviteter

MRM Ledlight ApS

CVR 38003097 · Engroshandel med møbler til bolig-, kontor- og butiksbrug, tæpper og belysningsartikler

Frisk Jensen Holding ApS

CVR 37988820 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Infoserv Hosting ApS

CVR 37854689 · IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter

Seangu Holding ApS

CVR 37780758 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

MOSQUITO CYKELCENTER LYSTRUP ApS

CVR 27339417 · Lystrup · 3 ansatte

ILT Invest ApS

CVR 45871746 · København K · 4 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

Se Elming Byg Randers ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Randers C

Se alle i branchen Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

Kan du stole på Elming Byg Randers ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Elming Byg Randers ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Elming Byg Randers ApS i kontekst

Elming Byg Randers ApS er en aktiv virksomhed med 4 års markedshistorik inden for branchen Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter, med hjemsted i Randers C. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 43380311, stiftet i 2022. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Elming Byg Randers ApS opererer i branchen "Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Randers C, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Randers C for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Elming Byg Randers ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Elming Byg Randers ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.