Visitkort: GEB Holding ApS, CVR 43051261, Anden undervisning i.a.n., København S, NORMAL
Visitkort for GEB Holding ApS (CVR 43051261) - genereret af CVRcheck.dk

GEB Holding ApS

CVR: 43051261 NORMAL

Anpartsselskab · Anden undervisning i.a.n. · Islands Brygge 32, 2300 København S

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden undervisning i.a.n.
Adresse
Islands Brygge 32, 2300 København S
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2022-02-01 (4 år siden)
Kommune
KØBENHAVN
Region
Region Hovedstaden

Om GEB Holding ApS

GEB Holding ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 43051261 beliggende på Islands Brygge 32 i 2300 København S (KØBENHAVN Kommune). Virksomheden opererer inden for "Anden undervisning i.a.n." (branchekode 855900). GEB Holding ApS blev stiftet den 2022-02-01 og har dermed eksisteret i over 4 år. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for GEB Holding ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
78
Stabilitets-Score
God
65
Aktivitets-Score
God

Vurdering af GEB Holding ApS

GEB Holding ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 78/100 (god), med en egenkapital på 359.532 kr.. Aktivitets-scoren er 65/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af GEB Holding ApS

GEB Holding ApS, registreret i København S, er en virksomhed der har forretning i Anden undervisning i.a.n.-sektoren. Virksomheden er relativt ung med 4 år bag sig, men har etableret sig i branchen. For GEB Holding ApS er der endnu ikke registreret maskinlæsbare regnskabsdata i det offentlige register. Med sine uoplyst antal ansatte og en solid forretningsalder på 4 år, bidrager virksomheden aktivt til at forme fremtidens faglige landskab. En central faktor for GEB Holding ApS's succes er evnen til at levere konkrete resultater for sine kunder. Som en fremtrædende aktør inden for 'Anden undervisning i.a.n.', har GEB Holding ApS i København S i 4 år leveret værdifulde uddannelsesløsninger.

Forretningsindsigt

En typisk virksomhed i denne branche opererer ofte med en flad organisationsstruktur, især de mindre aktører. Medarbejderprofilen er præget af specialister, undervisere, coaches og administrative medarbejdere. Mange virksomheder baserer sig på freelancere eller eksterne konsulenter for at dække spec Hertil kommer, at Kundefloden i denne branche er en blanding af B2B og B2C. På B2C-siden er typiske kunder enkeltpersoner, der søger personlig udvikling, nye hobbyer, sprogfærdigheder eller specifikke certificeringer (f.eks. førstehjælp). Købsmønstre er ofte drevet af personlig interesse, anbefalinger, behov for karr I samme kontekst Virksomheder i branchen tilbyder et bredt spektrum af produkter og ydelser. Det typiske produktsortiment inkluderer kurser, workshops, seminarer, individuelle coachingforløb, certificeringsprogrammer og online-læringsmoduler. Indholdet kan variere fra praktiske færdigheder (f.eks. svejsekurser, foto Branchen 'Anden undervisning i.a.n.' (i.a.n. står for 'ikke andetsteds nævnt') omfatter en bred vifte af specialiserede uddannelses- og træningsaktiviteter, der ikke falder ind under de mere traditionelle kategorier som grundskole, gymnasier, universiteter eller erhvervsrettet voksenuddannelse. Kerneaktiviteterne spænder fra personlig udvikling, hobbypræget undervisning, specifikke færdighedskurser, førstehjælpskurser, sprogundervisning, kunstneriske fag, til mere nicheprægede områder som mindfu

Risikovurdering

Med 4 års aktivitet er GEB Holding ApS kommet ud af den mest kritiske startfase. Manglen på offentlige regnskaber gør det svært at bedømme den finansielle situation.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
112.027 kr.
Egenkapital
359.532 kr.
Aktiver
764.244 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1027991269GEB Holding ApSIslands Brygge 32, 2300, København SAnden undervisning i.a.n.

Ofte stillede spørgsmål om GEB Holding ApS

Hvad laver GEB Holding ApS?
Som Anpartsselskab beskæftiger GEB Holding ApS sig med Anden undervisning i.a.n. fra København S.
Hvilken branche tilhører GEB Holding ApS?
GEB Holding ApS er registreret under branchen "Anden undervisning i.a.n." med branchekode 855900.
Hvor holder GEB Holding ApS til?
GEB Holding ApS har adresse på Islands Brygge 32, 2300 København S.
Er GEB Holding ApS's tilbud primært til privatpersoner eller virksomheder?
Tilbud fra virksomheder som GEB Holding ApS retter sig ofte mod både privatpersoner (B2C), der søger personlig eller faglig udvikling, og virksomheder (B2B), der investerer i medarbejderuddannelse og kompetenceopbygning. Mange aktører har en portefølje, der dækker begge segmenter.
Hvor gammel er GEB Holding ApS?
Virksomheden har eksisteret i 4 år siden den blev stiftet.
Hvordan sikrer GEB Holding ApS kvaliteten af sin undervisning?
Kvalitet i branchen sikres typisk gennem erfarne og specialiserede undervisere, løbende opdatering af kursusmaterialer, feedback fra deltagere og fokus på at levere konkrete resultater og værdi for kunden. Mange virksomheder prioriterer også anerkendte certificeringer for deres instruktører og kurser.
Hvor mange ansatte har GEB Holding ApS?
Der er ikke registreret medarbejdertal for GEB Holding ApS. Det kan betyde, at virksomheden er et holdingselskab eller en enkeltmandsvirksomhed.
Hvad er GEB Holding ApSs CVR-nummer?
GEB Holding ApSs CVR-nummer er 43051261. Virksomheden er registreret som Anpartsselskab.
Er GEB Holding ApS aktivt?
Ja, GEB Holding ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2022.
Hvad er CVR-nummeret for GEB Holding ApS?
GEB Holding ApS har CVR-nummer 43051261 og er registreret i København S. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer GEB Holding ApS?
Gustav Evald Bundgaard ejer GEB Holding ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Anden undervisning i.a.n.

S. Vedel ApS

CVR 41611014 · København K · 1000 ansatte

FONDEN DIS - DANISH INSTITUTE FOR STUDY ABROAD

CVR 13058946 · København K · 415 ansatte

FORSIKRINGS- OG PENSIONSAKADEMIET A/S

CVR 20733616 · Rungsted Kyst · 211 ansatte

UCPLUS A/S

CVR 21620378 · Skovlunde · 146 ansatte

Komponent - Kommunernes udviklingscenter f.m.b.a

CVR 55835217 · København S · 118 ansatte

LIFE A/S

CVR 41439726 · Kongens Lyngby · 112 ansatte

QASE Tech ApS

CVR 43791893 · Aarhus C · 1 ansatte

Nordic Permaculture Academy FMBA

CVR 43791214 · Orø

BEKuG & KoDeCo ApS

CVR 43788078 · Humble

OP Fitness ApS

CVR 43779303 · Brønshøj · 2 ansatte

Andre virksomheder i København S

FLC Tunnel Group South I/S

CVR 37669792 · Anlæg af broer og tunneller

A.S. SCAN HOLDING A/S

CVR 33036175 · Ikke-finansielle holdingselskaber

ELGIGANTEN A/S

CVR 17237977 · Detailhandel med elektriske husholdningsapparater

Q8 DANMARK A/S

CVR 61082913 · Detailhandel med motorbrændstoffer

AJ Vaccines A/S

CVR 37911143 · Fremstilling af farmaceutiske præparater

BCHG Holding A/S

CVR 38246712 · Finansielle holdingselskaber

Sokko ApS

CVR 46208846 · Computerprogrammering

Dalvad Holding ApS

CVR 46208773 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Chip&Chap Holding ApS

CVR 46208625 · Ikke-finansielle holdingselskaber

RVH ApS

CVR 46208552 · Planlægning og design af reklamekampagner

Se GEB Holding ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i København S

Se alle i branchen Anden undervisning i.a.n.

Kan du stole på GEB Holding ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med GEB Holding ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

GEB Holding ApS i kontekst

GEB Holding ApS er en aktiv virksomhed med 4 års markedshistorik inden for branchen Anden undervisning i.a.n., med hjemsted i København S. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 43051261, stiftet i 2022. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

GEB Holding ApS opererer i branchen "Anden undervisning i.a.n.", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Anden undervisning i.a.n. for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i København S, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i København S for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for GEB Holding ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret GEB Holding ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.