Visitkort: GH Ejendomme Esbjerg ApS, CVR 38507494, Udlejning af erhvervsejendomme, Esbjerg, NORMAL
Visitkort for GH Ejendomme Esbjerg ApS (CVR 38507494) - genereret af CVRcheck.dk

GH Ejendomme Esbjerg ApS

CVR: 38507494 NORMAL

Anpartsselskab · Udlejning af erhvervsejendomme · Kronprinsensgade 85, 6700 Esbjerg

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme
Adresse
Kronprinsensgade 85, 6700 Esbjerg
Selskabskapital
50.000 DKK
Stiftet
2017-03-17 (9 år siden)
Kommune
ESBJERG
Region
Region Syddanmark

Om GH Ejendomme Esbjerg ApS

GH Ejendomme Esbjerg ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 38507494 beliggende på Kronprinsensgade 85 i 6700 Esbjerg (ESBJERG Kommune). Virksomheden opererer inden for "Udlejning af erhvervsejendomme" (branchekode 682040). GH Ejendomme Esbjerg ApS blev stiftet den 2017-03-17 og har dermed eksisteret i over 9 år. Selskabskapitalen er registreret til 50.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for GH Ejendomme Esbjerg ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
20
Stabilitets-Score
Svag
55
Aktivitets-Score
Moderat

Vurdering af GH Ejendomme Esbjerg ApS

GH Ejendomme Esbjerg ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 20/100 (svag), med en egenkapital på -1.697.678 kr.. Aktivitets-scoren er 55/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af GH Ejendomme Esbjerg ApS

Med base i Esbjerg har forretning GH Ejendomme Esbjerg ApS som en virksomhed med kernekompetence inden for Udlejning af erhvervsejendomme. De 9 år i markedet giver GH Ejendomme Esbjerg ApS en voksende erfaringsbase. Virksomheden har ikke offentliggjort digitale regnskaber. Med fokus på Esbjerg's specifikke erhvervsbehov kan GH Ejendomme Esbjerg ApS differentiere sig ved at tilbyde skræddersyede løsninger, der appellerer direkte til lokale virksomheder og understøtter det regionale vækstpotentiale.

Forretningsindsigt

Branchen 'Udlejning af erhvervsejendomme' (kode 682040) omfatter et bredt spektrum af virksomheder, der fokuserer på udlejning af fast ejendom til erhvervsmæssige formål. Dette inkluderer kontorbygninger, butikslokaler, lager- og logistikfaciliteter, produktionshaller samt specialiserede erhvervsparker. Kernen i virksomhedernes aktiviteter er at eje, administrere og udleje erhvervsejendomme, hvilket ofte indebærer vedligeholdelse, udvikling og tilpasning af lokalerne efter lejernes behov. Kunder

Erhvervsmiljø i Esbjerg

Erhvervsmæssigt er Esbjerg karakteriseret ved et varieret udbud af virksomheder. I forlængelse heraf Branchen 'Udlejning af erhvervsejendomme' (kode 682040) omfatter et bredt spektrum af virksomheder, der fokuserer på udlejning af fast ejendom til erhvervsmæssige formål. Dette inkluderer kontorbygninger, butikslokaler, lager- og logistikfaciliteter, produktionshaller samt specialiserede erhvervsparker. Kernen i virksomhedernes aktiviteter er at eje, administrere og udleje erhvervsejendomme, hvilk

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
-2.027.484 kr.
Egenkapital
-1.697.678 kr.
Aktiver
7.020.159 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1022292869GH Ejendomme Esbjerg ApSKronprinsensgade 85, 6700, EsbjergUdlejning af erhvervsejendomme

Ofte stillede spørgsmål om GH Ejendomme Esbjerg ApS

Hvilken branche tilhører GH Ejendomme Esbjerg ApS?
GH Ejendomme Esbjerg ApS er registreret under branchen "Udlejning af erhvervsejendomme" med branchekode 682040.
Hvor gammel er GH Ejendomme Esbjerg ApS?
GH Ejendomme Esbjerg ApS blev oprettet for 9 år siden (startdato: 2017-03-17).
Hvor mange ansatte har GH Ejendomme Esbjerg ApS?
Der er ikke registreret medarbejdertal for GH Ejendomme Esbjerg ApS. Det kan betyde, at virksomheden er et holdingselskab eller en enkeltmandsvirksomhed.
Tilbyder GH Ejendomme Esbjerg ApS fleksible lejekontrakter?
Mange udlejere, herunder GH Ejendomme Esbjerg ApS, oplever en stigende efterspørgsel efter fleksible lejekontrakter. Det anbefales at kontakte dem direkte for at forhøre dig om mulighederne for kortere lejeperioder eller tilpassede aftaler.
Hvad er GH Ejendomme Esbjerg ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for GH Ejendomme Esbjerg ApS.
Hvor holder GH Ejendomme Esbjerg ApS til?
Virksomheden er med adresse i Esbjerg, ESBJERG.
Hvordan arbejder GH Ejendomme Esbjerg ApS med bæredygtighed i deres ejendomme?
Bæredygtighed er et stigende fokusområde. GH Ejendomme Esbjerg ApS kan implementere tiltag som energieffektive løsninger, affaldssortering og grønne certificeringer for at reducere miljøpåvirkningen af deres ejendomme og tilbyde mere bæredygtige lejemål i Esbjerg.
Er GH Ejendomme Esbjerg ApS aktivt?
Ja, GH Ejendomme Esbjerg ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2017.
Hvad er CVR-nummeret for GH Ejendomme Esbjerg ApS?
GH Ejendomme Esbjerg ApS har CVR-nummer 38507494 og er registreret i Esbjerg. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer GH Ejendomme Esbjerg ApS?
GH Ejendomme Holding ApS ejer GH Ejendomme Esbjerg ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Udlejning af erhvervsejendomme

PVN HOLDING A/S

CVR 15808292 · Sunds · 1082 ansatte

Ørsted Real Estate A/S

CVR 35208534 · Fredericia · 1000 ansatte

AudioNord Group A/S

CVR 43222899 · Tilst · 335 ansatte

Øster Holding 2017 A/S

CVR 38396420 · Nørre Aaby · 199 ansatte

FENRISULVEN HOLDING ApS

CVR 26175488 · Gadstrup · 193 ansatte

EJENDOMSFONDEN MÆNDENES HJEM

CVR 53252915 · København V · 189 ansatte

AIROS ApS

CVR 47593816 · København K

J. KRISTENSEN EJENDOMME ApS

CVR 47502012 · København V · 1 ansatte

ELVING HOLDING ApS

CVR 47453216 · Helsingør

LINCO-GRUPPEN RANDERS ApS

CVR 47265916 · Randers SV · 3 ansatte

Andre virksomheder i Esbjerg

140864 ApS

CVR 37391964 · Finansielle holdingselskaber

Offshore Capital Partners ApS

CVR 39910780 · Ikke-finansielle holdingselskaber

ESVAGT A/S

CVR 60698813 · Drift af bugserings-, bjærgnings- og redningsvæsen mv.

SEMCO MARITIME A/S

CVR 25490762 · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder

BLUE WATER SHIPPING A/S

CVR 40516611 · Andre støtteaktiviteter i forbindelse med transport

JOBTEAM A/S

CVR 73678919 · Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling

WeCare2 Holding ApS

CVR 42844624 · Ikke-finansielle holdingselskaber

HTK21 Holding ApS

CVR 42828238 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Ejendomsselskabet af 1. oktober 2021 ApS

CVR 42823589 · Anden udlejning af boliger

PK-JK ApS

CVR 42823392 · Anden finansiel formidling i.a.n.

Se GH Ejendomme Esbjerg ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Esbjerg

Se alle i branchen Udlejning af erhvervsejendomme

Kan du stole på GH Ejendomme Esbjerg ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med GH Ejendomme Esbjerg ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

GH Ejendomme Esbjerg ApS i kontekst

GH Ejendomme Esbjerg ApS er en aktiv virksomhed med 9 års markedshistorik inden for branchen Udlejning af erhvervsejendomme, med hjemsted i Esbjerg. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 38507494, stiftet i 2017. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

GH Ejendomme Esbjerg ApS opererer i branchen "Udlejning af erhvervsejendomme", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Udlejning af erhvervsejendomme for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Esbjerg, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Esbjerg for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for GH Ejendomme Esbjerg ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret GH Ejendomme Esbjerg ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.