Visitkort: Grundejerforeningen Birkevangen, CVR 33658168, Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n., Solbjerg
Visitkort for Grundejerforeningen Birkevangen (CVR 33658168) - genereret af CVRcheck.dk

Grundejerforeningen Birkevangen

CVR: 33658168

Frivillig forening · Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n. · Birkevangen 31, 8355 Solbjerg

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Frivillig forening
Branche
Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.
Adresse
Birkevangen 31, 8355 Solbjerg
Stiftet
2022-09-25 (15 år siden)
Kommune
AARHUS

Om Grundejerforeningen Birkevangen

Grundejerforeningen Birkevangen er en frivillig forening med CVR-nummer 33658168 beliggende på Birkevangen 31 i 8355 Solbjerg (AARHUS Kommune). Virksomheden opererer inden for "Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n." (branchekode 949900). Grundejerforeningen Birkevangen blev stiftet den 2011-06-05 og har dermed eksisteret i over 15 år.

Scoreoverblik for Grundejerforeningen Birkevangen

30
Tillids-Score
Svag
15
Stabilitets-Score
Kritisk
0
Aktivitets-Score
Kritisk

Vurdering af Grundejerforeningen Birkevangen

Grundejerforeningen Birkevangen opnår en tillids-score på 30/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 15/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 0/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Ofte stillede spørgsmål om Grundejerforeningen Birkevangen

Er Grundejerforeningen Birkevangen aktivt?
Ja, Grundejerforeningen Birkevangen er en aktiv frivillig forening registreret hos CVR siden 2011.
Hvad er CVR-nummeret for Grundejerforeningen Birkevangen?
Grundejerforeningen Birkevangen har CVR-nummer 33658168 og er registreret i Solbjerg. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Grundejerforeningen Birkevangen?
Ejerstrukturen for Grundejerforeningen Birkevangen er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.
Hvilken branche er Grundejerforeningen Birkevangen i?
Grundejerforeningen Birkevangen opererer inden for branchen "Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n." (branchekode 949900). Se brancheoversigten for lignende virksomheder.
Hvornår blev Grundejerforeningen Birkevangen stiftet?
Grundejerforeningen Birkevangen blev stiftet 2011-06-05 og har dermed eksisteret i 15 år. Virksomheden er i dag ukendt.
Hvilken virksomhedsform har Grundejerforeningen Birkevangen?
Grundejerforeningen Birkevangen er registreret som Frivillig forening. Se virksomhedsoplysninger og historik.
Hvor ligger Grundejerforeningen Birkevangen?
Grundejerforeningen Birkevangen har adresse på Birkevangen 31, 8355 Solbjerg i AARHUS Kommune.

Lignende virksomheder inden for Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.

WWF VERDENSNATURFONDEN

CVR 40781218 · København NV · 52 ansatte

DEN SELVEJENDE INSTITUTION KATUAQ

CVR 12208227 · Nuuk · 48 ansatte

FORBRUGSFORENINGEN AF 1886

CVR 15491914 · København K · 32 ansatte

Fonden Democracy x

CVR 34577358 · København Ø · 24 ansatte

FONDEN DE KØBENHAVNSKE FILMFESTIVALER

CVR 31285569 · København V · 23 ansatte

Østifterne Almennyttig f.m.b.a

CVR 44398540 · Nordhavn · 16 ansatte

G/F Strandgården, Enø

CVR 31796709 · Næstved

FDF - Københavns Søkreds

CVR 31574439 · Vanløse

V. Hjermitslev Borgerforening

CVR 31465745 · Brønderslev

Jens Bangs Vej 7

CVR 31439183 · Aalborg SØ

Andre virksomheder i Solbjerg

Nicolai Østergaard, 954 Solbjerg ApS

CVR 44334143 · Detailhandel med dagligvarer i discountsupermarkeder

AK-BYG SOLBJERG 1985 A/S

CVR 75179413 · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

SCANMARKET A/S

CVR 26716381 · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

BRUGSEN SOLBJERG

CVR 17314718 · Detailhandel med dagligvarer i supermarkeder og købmandsbutikker

UNIT4 A/S

CVR 26570433 · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

IceCold Drinks ApS

CVR 39352168 · Udskænkning af alkoholiske drikkevarer

VEJBY & VEJBY ApS

CVR 35250875 · Anden finansiel formidling i.a.n.

AI-2 A/S

CVR 35250298 · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

GOURMIDDAG HOLDING ApS

CVR 34608148 · Ikke-finansielle holdingselskaber

SOLBJERG ENTREPRENØR ApS

CVR 34201501 · Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.

Se Grundejerforeningen Birkevangen på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Solbjerg

Se alle i branchen Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.

Kan du stole på Grundejerforeningen Birkevangen?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Grundejerforeningen Birkevangen?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Grundejerforeningen Birkevangen i kontekst

Grundejerforeningen Birkevangen er en registreret virksomhed inden for branchen Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n., med hjemsted i Solbjerg. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 33658168, stiftet i 2011. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Grundejerforeningen Birkevangen opererer i branchen "Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n. for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Solbjerg, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Solbjerg for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Grundejerforeningen Birkevangen reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Grundejerforeningen Birkevangen på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.