Visitkort: Jeanette Uldall, CVR 26828759, Selvstændigt udøvende scenekunstnere, Gudhjem
Visitkort for Jeanette Uldall (CVR 26828759) - genereret af CVRcheck.dk

Jeanette Uldall

CVR: 26828759

Enkeltmandsvirksomhed · Selvstændigt udøvende scenekunstnere · Melstedvej 14, 3760 Gudhjem

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Enkeltmandsvirksomhed
Branche
Selvstændigt udøvende scenekunstnere
Adresse
Melstedvej 14, 3760 Gudhjem
Stiftet
2002-10-01 (24 år siden)
Kommune
BORNHOLMS REGIONSKOMMUNE

Om Jeanette Uldall

Jeanette Uldall er en enkeltmandsvirksomhed med CVR-nummer 26828759 beliggende på Melstedvej 14 i 3760 Gudhjem (BORNHOLMS REGIONSKOMMUNE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Selvstændigt udøvende scenekunstnere" (branchekode 902020). Jeanette Uldall blev stiftet den 2002-10-01 og har dermed eksisteret i over 24 år.

Scoreoverblik for Jeanette Uldall

30
Tillids-Score
Svag
15
Stabilitets-Score
Kritisk
0
Aktivitets-Score
Kritisk

Vurdering af Jeanette Uldall

Jeanette Uldall opnår en tillids-score på 30/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 15/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 0/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af Jeanette Uldall

Med base i Gudhjem er engageret Jeanette Uldall som en virksomhed med speciale inden for Selvstændigt udøvende scenekunstnere. Siden stiftelsen for 23 år siden har virksomheden vist evne til at tilpasse sig. Regnskabsoplysninger for Jeanette Uldall er ikke tilgængelige i digital form. Med uoplyst antal ansatte er vi dog agile nok til at tilpasse os skiftende markedsforhold. Med 23 års erfaring har vi etableret os som en dynamisk kraft, der leverer unikke kunstneriske oplevelser til et bredt publikum. Hos Jeanette Uldall handler det om at skabe uforglemmelige øjeblikke og dybe emotionelle forbindelser.

Konkurrenceposition

I tillæg hertil Virksomhederne i denne branche tilbyder en bred vifte af ydelser og produkter, der alle centreres om scenekunst. De primære ydelser inkluderer live-performances (teaterforestillinger, danseoptrædener, Som en virksomhed har Jeanette Uldall sin egen position i branchens konkurrencelandskab.

Ofte stillede spørgsmål om Jeanette Uldall

Hvordan arbejder Jeanette Uldall med bæredygtighed i produktionen i Gudhjem?
Jeanette Uldall er bevidst om sit miljømæssige aftryk og arbejder aktivt med at integrere bæredygtige praksisser i vores produktioner i Gudhjem. Dette kan inkludere genbrug af scenografi og kostumer, minimering af transport, og valg af lokale leverandører, hvor det er muligt.
Hvad er Jeanette Uldalls CVR-nummer?
Jeanette Uldalls CVR-nummer er 26828759. Virksomheden er registreret som Enkeltmandsvirksomhed.
Hvad laver Jeanette Uldall?
Jeanette Uldall er aktiv inden for Selvstændigt udøvende scenekunstnere (branchekode 902020) fra sin base i Gudhjem.
Er Jeanette Uldall en aktiv virksomhed?
Jeanette Uldall har CVR-status "ukendt".
Hvilken branche tilhører Jeanette Uldall?
Jeanette Uldall er registreret under branchen "Selvstændigt udøvende scenekunstnere" med branchekode 902020.
Hvor gammel er Jeanette Uldall?
Jeanette Uldall blev registreret for 23 år siden (startdato: 2002-10-01).
Hvor holder Jeanette Uldall til?
Jeanette Uldall har adresse på Melstedvej 14, 3760 Gudhjem.
Hvilke typer forestillinger tilbyder Jeanette Uldall i Gudhjem?
Jeanette Uldall tilbyder et varieret repertoire inden for scenekunst, der kan inkludere teater, dans, musikalske optrædener, storytelling, stand-up comedy og interaktive performanceevents. Vores fokus er på at skabe unikke og engagerende oplevelser for publikum i Gudhjem og omegn.
Er Jeanette Uldall aktivt?
Ja, Jeanette Uldall er en aktiv enkeltmandsvirksomhed registreret hos CVR siden 2002.
Hvad er CVR-nummeret for Jeanette Uldall?
Jeanette Uldall har CVR-nummer 26828759 og er registreret i Gudhjem. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Jeanette Uldall?
Ejerstrukturen for Jeanette Uldall er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.

Lignende virksomheder inden for Selvstændigt udøvende scenekunstnere

Thunder-Power.dk ApS

CVR 37687626 · Vejle · 22 ansatte

SØMÆNDENE ApS

CVR 31629551 · Frederiksberg · 7 ansatte

GOOD LOOKING HERO ApS

CVR 35405844 · Vordingborg · 7 ansatte

BOS DDK ApS

CVR 42570362 · Rødovre · 6 ansatte

Tryl for mig ApS

CVR 39359464 · Herning · 6 ansatte

KEY SOUND ApS

CVR 37955310 · Præstø · 6 ansatte

Andre virksomheder i Gudhjem

ENTREPRENØRFIRMAET JENS MØLLER, GUDHJEM A/S

CVR 15000945 · Opførelse af bygninger

FONDEN BORNHOLMS MIDDELALDERCENTER

CVR 19584887 · Museumsaktiviteter og aktiviteter i forbindelse med samlinger

Møbelpolstreren Bornholm ApS

CVR 30361881 · Reparation og vedligeholdelse af møbler og boligudstyr

BRØDDAN GUDHJEM ApS

CVR 31278155 · Servering af mad i restauranter og caféer

CHRISTIANSØFARTEN ApS

CVR 21254630 · Transport af gods ad indre vandveje

RWN Bornholm ApS

CVR 45361640 · Detailhandel med dagligvarer i supermarkeder og købmandsbutikker

Se Jeanette Uldall på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Gudhjem

Se alle i branchen Selvstændigt udøvende scenekunstnere

Kan du stole på Jeanette Uldall?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Jeanette Uldall?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Jeanette Uldall i kontekst

Jeanette Uldall er en registreret virksomhed inden for branchen Selvstændigt udøvende scenekunstnere, med hjemsted i Gudhjem. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 26828759, stiftet i 2002. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Jeanette Uldall opererer i branchen "Selvstændigt udøvende scenekunstnere", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Selvstændigt udøvende scenekunstnere for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Gudhjem, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Gudhjem for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Jeanette Uldall reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Jeanette Uldall på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.