Visitkort: Lars Galsgaard ApS, CVR 42199354, Drift af frisør- og barbersaloner, Store Heddinge, NORMAL
Visitkort for Lars Galsgaard ApS (CVR 42199354) - genereret af CVRcheck.dk

Lars Galsgaard ApS

CVR: 42199354 NORMAL

Anpartsselskab · Drift af frisør- og barbersaloner · Bjælkerupvej 71, 4660 Store Heddinge · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Drift af frisør- og barbersaloner
Adresse
Bjælkerupvej 71, 4660 Store Heddinge
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2021-03-09 (5 år siden)
Kommune
STEVNS
Region
Region Sjælland

Om Lars Galsgaard ApS

Lars Galsgaard ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 42199354 beliggende på Bjælkerupvej 71 i 4660 Store Heddinge (STEVNS Kommune). Virksomheden opererer inden for "Drift af frisør- og barbersaloner" (branchekode 962100). Lars Galsgaard ApS blev stiftet den 2021-03-09 og har dermed eksisteret i over 5 år. Med 1 ansatte klassificeres Lars Galsgaard ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 2 produktionsenheder registreret.

Scoreoverblik for Lars Galsgaard ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
93
Stabilitets-Score
Fremragende
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af Lars Galsgaard ApS

Lars Galsgaard ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 93/100 (fremragende), med en egenkapital på 92.956 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af Lars Galsgaard ApS

Lars Galsgaard ApS, registreret i Store Heddinge, er en enkeltmandsvirksomhed der driver virksomhed i Drift af frisør- og barbersaloner-sektoren. De 5 år i markedet giver Lars Galsgaard ApS en voksende erfaringsbase. De 1 ansatte udgør kernen i virksomhedens drift og kompetencer. Lars Galsgaard ApS har på nuværende tidspunkt ikke offentliggjort digitale årsrapporter. Med en omsætning på ikke offentliggjort, beviser virksomheden sin evne til at levere premium service, som kunderne gerne betaler for. For Lars Galsgaard ApS i Store Heddinge åbner markedstendenser inden for bæredygtighed og digitalisering nye muligheder. Med 5 års erfaring og en solid omsætning på ikke offentliggjort, kan virksomheden kapitalisere på disse trends ved at investere i grønne produkter og styrke den digitale kunderejse.

Erhvervsmiljø i Store Heddinge

Konkurrencesituationen i branchen er præget af fragmentering med et stort antal små og mellemstore aktører. Markedsstørrelsen er stabil, drevet af en konstant efterspørgsel efter personlig pleje. Vækstraten er moderat, primært organisk, men med potentiale for vækst inden for specialiserede nicher og premiumsegmenter. Konsolidering er begrænset, da branchen i høj grad bygger på individuelle kompetencer og personlige relationer. Indgangsbarrieren er relativt lav, krævende faglige kvalifikationer o Branchen Drift af frisør- og barbersaloner er en integreret del af den danske økonomi. I tillæg hertil Drift af frisør- og barbersaloner (branchekode 962100) omfatter virksomheder, der primært beskæftiger sig med at klippe, style, farve og behandle hår for både mænd og kvinder. Kerneaktiviteterne strækker sig fra traditionelle klipninger og barberinger til mere avancerede behandlinger som permanent, extensions, hårkure og styling til særlige lejligheder. Branchen er dybt forankret i personlig servi

Operationelle signaler

De 1 ansatte bekræfter en operationel virksomhed. Den aktive CVR-status bekræfter, at Lars Galsgaard ApS er i drift. Lars Galsgaard ApS har en indskudskapital på ikke oplyst.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
17.397 kr.
Egenkapital
92.956 kr.
Aktiver
155.300 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (2)

P-nummerNavnAdresseBranche
1026966066Lars Galsgaard ApsAstersvej 23, 4600, KøgeDrift af frisør- og barbersaloner
1026893832Lars Galsgaard ApSBjælkerupvej 71, 4660, Store HeddingeDrift af frisør- og barbersaloner

Ofte stillede spørgsmål om Lars Galsgaard ApS

Hvad laver Lars Galsgaard ApS?
Lars Galsgaard ApS er aktiv inden for Drift af frisør- og barbersaloner (branchekode 962100) fra sin base i Store Heddinge.
Hvor gammel er Lars Galsgaard ApS?
Med 5 års levetid har Lars Galsgaard ApS opereret siden 2021-03-09.
Hvor holder Lars Galsgaard ApS til?
Lars Galsgaard ApS har adresse på Bjælkerupvej 71, 4660 Store Heddinge.
Hvad er Lars Galsgaard ApSs CVR-nummer?
Lars Galsgaard ApSs CVR-nummer er 42199354. Virksomheden er registreret som Anpartsselskab.
Hvor mange ansatte har Lars Galsgaard ApS?
Lars Galsgaard ApS råder over 1 medarbejdere (interval: ANTAL_1_1).
Er Lars Galsgaard ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er Lars Galsgaard ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Hvordan håndterer Lars Galsgaard ApS i Store Heddinge kundefeedback?
Vi værdsætter kundefeedback højt, da det hjælper os med at forbedre vores service. Du kan give feedback direkte i salonen, via telefon eller e-mail. Vi tager alle kommentarer seriøst og arbejder proaktivt med at løse eventuelle udfordringer.
Hvad er Lars Galsgaard ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for Lars Galsgaard ApS.
Er Lars Galsgaard ApS aktivt?
Ja, Lars Galsgaard ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2021.
Hvad er CVR-nummeret for Lars Galsgaard ApS?
Lars Galsgaard ApS har CVR-nummer 42199354 og er registreret i Store Heddinge. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Lars Galsgaard ApS?
Lars Galsgaard ejer Lars Galsgaard ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Drift af frisør- og barbersaloner

PM Salon Group A/S

CVR 33767900 · Lystrup · 90 ansatte

STUHR ApS

CVR 14371702 · Søborg · 60 ansatte

MY & HOLGER ApS

CVR 34802718 · Aalborg · 37 ansatte

Carlsens Barbershop ApS

CVR 40645012 · Odense C · 29 ansatte

Os barbershop aps

CVR 43451553 · Vejle · 27 ansatte

Frisør Drop In Z ApS

CVR 41019905 · Søborg · 22 ansatte

NEW STUDIO 63 ApS

CVR 41706570 · Farum · 1 ansatte

Hair & Square ApS

CVR 41647604 · København K · 2 ansatte

Frisørstuen by Krabbe ApS

CVR 41630442 · Silkeborg · 1 ansatte

Mens Cutting Club ApS

CVR 41624191 · Frederiksberg · 1 ansatte

Andre virksomheder i Store Heddinge

Freitag, Store-Heddinge A/S

CVR 40985093 · Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.

OMYA A/S

CVR 20882336 · Brydning af pyntesten, kalksten, gips, skifer mv.

CM HOLDING AF 2008 ApS

CVR 31857090 · Ikke-finansielle holdingselskaber

FLEMMING SCHRØDER A/S

CVR 21799386 · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

PARITAS KOLDING A/S

CVR 77279911 · Grafisk design og visuel kommunikation

STEVNS EL-SERVICE A/S

CVR 29011176 · El-installation

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se Lars Galsgaard ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Store Heddinge

Se alle i branchen Drift af frisør- og barbersaloner

Kan du stole på Lars Galsgaard ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Lars Galsgaard ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Lars Galsgaard ApS i kontekst

Lars Galsgaard ApS er en aktiv virksomhed med 5 års markedshistorik inden for branchen Drift af frisør- og barbersaloner, med hjemsted i Store Heddinge. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 42199354, stiftet i 2021. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Lars Galsgaard ApS opererer i branchen "Drift af frisør- og barbersaloner", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Drift af frisør- og barbersaloner for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Store Heddinge, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Store Heddinge for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Lars Galsgaard ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Lars Galsgaard ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.