Visitkort: LB Total ApS, CVR 42545953, Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter, Hørsholm, NORMAL
Visitkort for LB Total ApS (CVR 42545953) - genereret af CVRcheck.dk

LB Total ApS

CVR: 42545953 NORMAL

Anpartsselskab · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Ådalen 14, 2970 Hørsholm · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
Adresse
Ådalen 14, 2970 Hørsholm
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2021-07-15 (5 år siden)
Kommune
HØRSHOLM
Region
Region Hovedstaden

E-mail: Lbtotal@outlook.com

Telefon: 27895957

Om LB Total ApS

LB Total ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 42545953 beliggende på Ådalen 14 i 2970 Hørsholm (HØRSHOLM Kommune). Virksomheden opererer inden for "Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter" (branchekode 433200). LB Total ApS blev stiftet den 2021-07-15 og har dermed eksisteret i over 5 år. Med 1 ansatte klassificeres LB Total ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for LB Total ApS

100
Tillids-Score
Fremragende
73
Stabilitets-Score
God
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af LB Total ApS

LB Total ApS opnår en tillids-score på 100/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 73/100 (god), med en egenkapital på 75.589 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af LB Total ApS

LB Total ApS, registreret i Hørsholm, er en enkeltmandsvirksomhed der har aktiviteter i Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter-sektoren. Siden stiftelsen for 4 år siden er virksomheden vokset ud af opstartsfasen. Med en stab på 1 personer har LB Total ApS en organisation der matcher en enkeltmandsvirksomhed-segmentet. Regnskabsoplysninger for LB Total ApS er ikke tilgængelige i digital form. Mulighederne for LB Total ApS i Hørsholm ligger i at udnytte den voksende efterspørgsel efter bæredygtige byggeløsninger og energieffektive renoveringer. At sikre fastholdelse af nuværende medarbejdere og tiltrækning af nye talenter er afgørende for virksomhedens fremtidige kapacitet og leveringsevne. For LB Total ApS i Hørsholm åbner det lokale byggeboom op for betydelige vækstmuligheder.

Forretningsindsigt

Branchen 'Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter' (kode 433200) omfatter virksomheder, der udfører en bred vifte af bygge- og anlægsopgaver relateret til træbearbejdning og montage. Dette inkluderer alt fra opførelse af nye bygninger, tilbygninger og ombygninger til renovering, reparation og vedligeholdelse af eksisterende strukturer. Virksomhederne udfører typisk opgaver som tagkonstruktioner, gulvlægning, montering af døre, vinduer og køkkener, opsætning af skillevægge, isolering samt specialsn

Erhvervsmiljø i Hørsholm

Hertil kommer, at Branchen 'Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter' (kode 433200) omfatter virksomheder, der udfører en bred vifte af bygge- og anlægsopgaver relateret til træbearbejdning og montage. Dette inkluderer alt fra opførelse af nye bygninger, tilbygninger og ombygninger til renovering, reparation og vedligeholdelse af eksisterende strukturer. Virksomhederne udfører typisk opgaver som tagkonstruktioner, gul Branchen Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter er en integreret del af den danske økonomi.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
-92.495 kr.
Egenkapital
75.589 kr.
Aktiver
213.627 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1027373727LB Total ApSÅdalen 14, 2970, HørsholmTømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

Ofte stillede spørgsmål om LB Total ApS

Er LB Total ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er LB Total ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Hvilke områder dækker LB Total ApS i Hørsholm?
LB Total ApS servicerer primært kunder i Hørsholm og omegn. Vi dækker typisk en radius af X kilometer, men er altid åbne for at drøfte projekter længere væk. Kontakt os for at høre, om vi kan hjælpe dig.
Hvilken branche tilhører LB Total ApS?
Ifølge CVR er LB Total ApS klassificeret under "Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter" (433200).
Hvor holder LB Total ApS til?
LB Total ApS har adresse på Ådalen 14, 2970 Hørsholm.
Hvad er LB Total ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for LB Total ApS.
Hvordan arbejder LB Total ApS med bæredygtighed?
LB Total ApS anerkender vigtigheden af bæredygtighed i byggebranchen. Vi stræber efter at anvende miljøvenlige materialer, optimere affaldssortering og rådgive om energieffektive løsninger, hvor det er muligt, for at reducere vores og dit projekts miljøaftryk.
Hvad laver LB Total ApS?
Som Anpartsselskab beskæftiger LB Total ApS sig med Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter fra Hørsholm.
Er LB Total ApS aktivt?
Ja, LB Total ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2021.
Hvad er CVR-nummeret for LB Total ApS?
LB Total ApS har CVR-nummer 42545953 og er registreret i Hørsholm. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer LB Total ApS?
Lasse Bønding ejer LB Total ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

Comsa-Munck-Efacec Consortium I/S

CVR 38793373 · København Ø · 1561 ansatte

TORBEN LIND HOLDING ApS

CVR 51636015 · Taastrup · 302 ansatte

JAKON A/S

CVR 83955716 · Ballerup · 299 ansatte

DEKO P/S

CVR 66674517 · Taastrup · 252 ansatte

HUSTØMRERNE A/S

CVR 31309514 · Aarhus N · 246 ansatte

SKOU GRUPPEN A/S

CVR 26654653 · Hørsholm · 162 ansatte

SM24H ApS

CVR 45104087 · Kastrup · 1 ansatte

A.L Tømrermester ApS

CVR 45102467 · Viborg · 2 ansatte

Falke Byg ApS

CVR 45100456 · Hadsten · 2 ansatte

Novus Byg ApS.

CVR 45100197 · Horsens · 2 ansatte

Andre virksomheder i Hørsholm

CHR. HANSEN A/S

CVR 12516479 · Fremstilling af andre kemiske produkter i.a.n.

ALK-ABELLÓ A/S

CVR 63717916 · Fremstilling af farmaceutiske præparater

Friheden Invest Holding ApS

CVR 41128364 · Finansielle holdingselskaber

Van Mossel Automotive Group Denmark A/S

CVR 20560010 · Detailhandel med motorkøretøjer

ERKO HOLDING ApS

CVR 11160883 · Ikke-finansielle holdingselskaber

ARENFELDT ApS

CVR 21871680 · Servering af mad i restauranter og caféer

Sundets Data Science ApS

CVR 39981882 · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

RS Bio ApS

CVR 39970899 · Ikke-finansielle holdingselskaber

HN Administration Aps

CVR 39967502 · Administrations- og kontorserviceaktiviteter

Rouvi Group ApS

CVR 39963094 · Detailhandel med drikkevarer

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se LB Total ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Hørsholm

Se alle i branchen Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

Kan du stole på LB Total ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med LB Total ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

LB Total ApS i kontekst

LB Total ApS er en aktiv virksomhed med 5 års markedshistorik inden for branchen Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter, med hjemsted i Hørsholm. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 42545953, stiftet i 2021. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

LB Total ApS opererer i branchen "Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Hørsholm, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Hørsholm for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for LB Total ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret LB Total ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.