Visitkort: Nyboklit apS, CVR 40271023, Udlejning af erhvervsejendomme, Slagelse, NORMAL
Visitkort for Nyboklit apS (CVR 40271023) - genereret af CVRcheck.dk

Nyboklit apS

CVR: 40271023 NORMAL

Anpartsselskab · Udlejning af erhvervsejendomme · Sørby Parkvej 21, 4200 Slagelse · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme
Adresse
Sørby Parkvej 21, 4200 Slagelse
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
50.000 DKK
Stiftet
2019-02-15 (7 år siden)
Kommune
SLAGELSE
Region
Region Sjælland

E-mail: klitfam@gmail.com

Telefon: 93937603

Om Nyboklit apS

Nyboklit apS er en anpartsselskab med CVR-nummer 40271023 beliggende på Sørby Parkvej 21 i 4200 Slagelse (SLAGELSE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Udlejning af erhvervsejendomme" (branchekode 682040). Nyboklit apS blev stiftet den 2019-02-15 og har dermed eksisteret i over 7 år. Med 1 ansatte klassificeres Nyboklit apS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 50.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Nyboklit apS

100
Tillids-Score
Fremragende
93
Stabilitets-Score
Fremragende
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af Nyboklit apS

Nyboklit apS opnår en tillids-score på 100/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 93/100 (fremragende), med en egenkapital på 3.448.391 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af Nyboklit apS

I Slagelse finder man Nyboklit apS - en enkeltmandsvirksomhed med speciale inden for Udlejning af erhvervsejendomme. Med 7 års aktivitet er Nyboklit apS stadig i en opbygningsfase. Virksomheden råder over 1 medarbejdere i segmentet uoplyst. Virksomheder i Udlejning af erhvervsejendomme kan i visse tilfælde være fritaget for digital offentliggørelse af årsrapporter. Med 1 ansatte og en lang historie på 7 år har virksomheden etableret sig som en pålidelig partner for erhvervslivet.

Forretningsindsigt

Branchen 'Udlejning af erhvervsejendomme' (kode 682040) omfatter et bredt spektrum af virksomheder, der fokuserer på udlejning af fast ejendom til erhvervsmæssige formål. Dette inkluderer kontorbygninger, butikslokaler, lager- og logistikfaciliteter, produktionshaller samt specialiserede erhvervsparker. Kernen i virksomhedernes aktiviteter er at eje, administrere og udleje erhvervsejendomme, hvilket ofte indebærer vedligeholdelse, udvikling og tilpasning af lokalerne efter lejernes behov. Kunder

Risikovurdering

Med 7 års aktivitet er Nyboklit apS kommet ud af den mest kritiske startfase. Den finansielle risikoprofil kan ikke vurderes uden regnskabsdata.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
378.946 kr.
Egenkapital
3.448.391 kr.
Aktiver
10.292.773 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1024420848Nyboklit apSSørby Parkvej 21, 4200, SlagelseUdlejning af erhvervsejendomme

Ofte stillede spørgsmål om Nyboklit apS

Hvilken branche tilhører Nyboklit apS?
Ifølge CVR er Nyboklit apS klassificeret under "Udlejning af erhvervsejendomme" (682040).
Hvor holder Nyboklit apS til?
Nyboklit apS har adresse på Sørby Parkvej 21, 4200 Slagelse.
Hvad er Nyboklit apSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for Nyboklit apS.
Hvordan kan jeg kontakte Nyboklit apS for at høre mere om ledige lejemål?
Du kan typisk kontakte Nyboklit apS direkte via deres hjemmeside, telefon eller e-mail. De vil med glæde drøfte dine behov for erhvervslokaler i Slagelse og præsentere relevante muligheder.
Er Nyboklit apS en aktiv virksomhed?
Nyboklit apS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvilke typer erhvervsejendomme udlejer Nyboklit apS?
Nyboklit apS udlejer typisk en bred vifte af erhvervsejendomme, herunder kontorlokaler, butikslejemål, lagerfaciliteter og produktionshaller, med fokus på at matche lejernes specifikke behov i Slagelse.
Hvor gammel er Nyboklit apS?
Virksomheden har eksisteret i 7 år siden den blev stiftet.
Hvad er Nyboklit apSs CVR-nummer?
Nyboklit apSs CVR-nummer er 40271023. Virksomheden er registreret som Anpartsselskab.
Er Nyboklit apS aktivt?
Ja, Nyboklit apS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2019.
Hvad er CVR-nummeret for Nyboklit apS?
Nyboklit apS har CVR-nummer 40271023 og er registreret i Slagelse. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Nyboklit apS?
Dan Nybo Hansen, Bjørn Klit ejer Nyboklit apS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Udlejning af erhvervsejendomme

PVN HOLDING A/S

CVR 15808292 · Sunds · 1082 ansatte

Ørsted Real Estate A/S

CVR 35208534 · Fredericia · 1000 ansatte

AudioNord Group A/S

CVR 43222899 · Tilst · 335 ansatte

Øster Holding 2017 A/S

CVR 38396420 · Nørre Aaby · 199 ansatte

FENRISULVEN HOLDING ApS

CVR 26175488 · Gadstrup · 193 ansatte

EJENDOMSFONDEN MÆNDENES HJEM

CVR 53252915 · København V · 189 ansatte

OM FINANS A/S

CVR 89378419 · Vedbæk · 4 ansatte

SIMONIS GÅRD A/S

CVR 89305810 · Aalborg · 2 ansatte

FROST EJENDOM ApS

CVR 88536118 · Pandrup

REVISIONSHUSE EJENDOMSSELSKAB K/S

CVR 88518853 · Aalborg Øst

Andre virksomheder i Slagelse

BAHNE SØRENSEN A/S

CVR 10166896 · Detailhandel med andre nye varer

VIVALDI GRUPPEN A/S

CVR 27231802 · Servering af mad i restauranter og caféer

Baton Transport Holding A/S

CVR 44170965 · Andre post- og kuréraktiviteter

BILTEMA DANMARK A/S

CVR 25289846 · Detailhandel med reservedele og tilbehør til motorkøretøjer

CHIBO HOLDING ApS

CVR 28863977 · Ikke-finansielle holdingselskaber

SunB ApS

CVR 43201476 · Servering af mad i restauranter og caféer

P.P. FISK A/S

CVR 66194213 · Anden finansiel formidling i.a.n.

BÖTTZAUW ApS

CVR 66112713 · Engroshandel med bøger, papir og papirvarer

JAN HANSEN. SLAGELSE ApS

CVR 65834111 · Anden finansiel formidling i.a.n.

PN EJENDOMME ApS

CVR 63348716 · Investering for egen regning

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se Nyboklit apS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Slagelse

Se alle i branchen Udlejning af erhvervsejendomme

Kan du stole på Nyboklit apS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Nyboklit apS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Nyboklit apS i kontekst

Nyboklit apS er en aktiv virksomhed med 7 års markedshistorik inden for branchen Udlejning af erhvervsejendomme, med hjemsted i Slagelse. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 40271023, stiftet i 2019. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Nyboklit apS opererer i branchen "Udlejning af erhvervsejendomme", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Udlejning af erhvervsejendomme for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Slagelse, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Slagelse for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Nyboklit apS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Nyboklit apS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.