Visitkort: QuickTest-ToGo ApS, CVR 40223584, Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer, Odense C, NORMAL
Visitkort for QuickTest-ToGo ApS (CVR 40223584) - genereret af CVRcheck.dk

QuickTest-ToGo ApS

CVR: 40223584 NORMAL

Anpartsselskab · Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer · Kranvejen 59, 5000 Odense C · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer
Adresse
Kranvejen 59, 5000 Odense C
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2019-01-20 (7 år siden)
Kommune
ODENSE
Region
Region Syddanmark

E-mail: admin@quicktest-togo.com

Telefon: 53416417

Om QuickTest-ToGo ApS

QuickTest-ToGo ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 40223584 beliggende på Kranvejen 59 i 5000 Odense C (ODENSE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer" (branchekode 869600). QuickTest-ToGo ApS blev stiftet den 2019-01-20 og har dermed eksisteret i over 7 år. Med 1 ansatte klassificeres QuickTest-ToGo ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for QuickTest-ToGo ApS

100
Tillids-Score
Fremragende
28
Stabilitets-Score
Svag
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af QuickTest-ToGo ApS

QuickTest-ToGo ApS opnår en tillids-score på 100/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 28/100 (svag), med en egenkapital på -22.536 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af QuickTest-ToGo ApS

Med base i Odense C er aktiv QuickTest-ToGo ApS som en enkeltmandsvirksomhed med aktivitet inden for Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer. QuickTest-ToGo ApS har med sine 7 år vist de første tegn på stabilitet. Virksomheden har 1 ansatte, hvilket kategoriserer den som en enkeltmandsvirksomhed. Det har ikke været muligt at identificere digitale regnskabsdata for QuickTest-ToGo ApS. Med 7 års erfaring og et team af dedikerede medarbejdere, er vi her for at støtte din sundhed og velvære.

Forretningsindsigt

En typisk virksomhed i TKA-branchen opererer ofte som en enkeltmandsvirksomhed eller en mindre klinik med 2-5 ansatte, herunder behandlere og eventuelt administrativt personale. Organisationsstrukturen er typisk flad, med direkte kundekontakt som det primære fokus. Medarbejderprofilen er kendetegnet Branchen for traditionelle, komplementære og alternative behandlinger (TKA) omfatter en bred vifte af sundhedsydelser, der supplerer eller afviger fra konventionel medicin. Kerneaktiviteterne spænder fra manuelle terapier som kiropraktik, osteopati og fysioterapi, over ernæringsrådgivning og diætbehandling, til mere holistiske tilgange som akupunktur, zoneterapi, homøopati og hypnoterapi. Værdikæden involverer typisk behandlere, der direkte yder services til slutkunder, ofte med indkøb af specia Hertil kommer, at De typiske kunder i TKA-branchen er primært B2C-forbrugere, der søger lindring af specifikke lidelser, forebyggende sundhedspleje eller generelt velvære. Kundesegmenterne er brede og omfatter alt fra ældre med kroniske smerter til unge med stressrelaterede symptomer, samt gravide og spædbørn. Købsmø Samtidig Virksomheder i TKA-branchen tilbyder et mangfoldigt spektrum af ydelser. Det typiske produktsortiment inkluderer konsultationer og behandlingsforløb inden for specialer som kiropraktik, osteopati, fysioterapi, akupunktur, zoneterapi, massage, kranio-sakral terapi, ernæringsvejledning, psykoterapi, h

Erhvervsmiljø i Odense C

Konkurrencesituationen i TKA-branchen er præget af fragmentering med et stort antal små, ofte enkeltmandsdrevne klinikker, men også med fremvækst af større klinikker og kæder. Markedsstørrelsen er betydelig og har vist en stabil vækst, drevet af en stigende sundhedsbevidsthed, en aldrende befolkning og en øget åbenhed over for alternative behandlingsformer. Entry barriers er relativt lave for mange behandlingsformer, krævende primært uddannelse og lokaler, men for visse faggrupper som kiroprakto Hertil kommer, at Branchen for traditionelle, komplementære og alternative behandlinger (TKA) omfatter en bred vifte af sundhedsydelser, der supplerer eller afviger fra konventionel medicin. Kerneaktiviteterne spænder fra manuelle terapier som kiropraktik, osteopati og fysioterapi, over ernæringsrådgivning og diætbehandling, til mere holistiske tilgange som akupunktur, zoneterapi, homøopati og hypnoterapi. Værdikæd Det lokale erhvervsliv spænder bredt med aktiviteter i mange sektorer.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
-10.213 kr.
Egenkapital
-22.536 kr.
Aktiver
163 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1024366037QuickTest-ToGo ApSKranvejen 59, 5000, Odense CTraditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer

Ofte stillede spørgsmål om QuickTest-ToGo ApS

Hvordan finder jeg en kvalificeret behandler hos QuickTest-ToGo ApS i Odense C?
Kvalifikationer er afgørende i denne branche. Mange behandlere er uddannede inden for specifikke anerkendte metoder og er medlemmer af relevante brancheforeninger. Det er en god idé at undersøge behandlerens baggrund, uddannelse og eventuelle certificeringer. QuickTest-ToGo ApS vil typisk kunne give detaljeret information om deres behandleres kvalifikationer og erfaring.
Hvad laver QuickTest-ToGo ApS?
QuickTest-ToGo ApS opererer inden for Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer (branchekode 869600) fra sin base i Odense C.
Er QuickTest-ToGo ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er QuickTest-ToGo ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Hvilke resultater kan jeg forvente af behandlinger hos QuickTest-ToGo ApS i Odense C?
Resultaterne af behandlinger er individuelle og afhænger af den specifikke lidelse, behandlingstypen og den enkeltes respons. Mange oplever lindring af smerter, reduceret stress, forbedret søvn, øget energi og generelt velvære. QuickTest-ToGo ApS i Odense C vil typisk kunne give en realistisk forventningsafstemning under en indledende konsultation.
Hvilken branche tilhører QuickTest-ToGo ApS?
Virksomheden opererer i branchen "Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer" (kode: 869600).
Hvad er QuickTest-ToGo ApSs CVR-nummer?
QuickTest-ToGo ApSs CVR-nummer er 40223584. Virksomheden er registreret som Anpartsselskab.
Hvor mange ansatte har QuickTest-ToGo ApS?
Virksomheden har 1 ansatte, hvilket gør den til en enkeltmandsvirksomhed.
Hvor holder QuickTest-ToGo ApS til?
Virksomheden er forankret i Odense C, ODENSE.
Er QuickTest-ToGo ApS aktivt?
Ja, QuickTest-ToGo ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2019.
Hvad er CVR-nummeret for QuickTest-ToGo ApS?
QuickTest-ToGo ApS har CVR-nummer 40223584 og er registreret i Odense C. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer QuickTest-ToGo ApS?
Ejerstrukturen for QuickTest-ToGo ApS er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.

Lignende virksomheder inden for Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer

Møn Bakkeby - Boliger og Neurorehabilitering A/S

CVR 43581821 · Stege · 34 ansatte

RYGCENTER MIDTVEST - KIROPRAKTISK KLINIK I/S

CVR 76619018 · Herning · 24 ansatte

Selskabet af 9. september 2015 A/S

CVR 27352847 · Kongens Lyngby · 24 ansatte

HARTVIGSEN & HEIN RYGCENTER OG IDRÆTSKLINIK ApS

CVR 32277799 · Odense C · 22 ansatte

KIROPRAKTORERNE KONGEVEJ ApS

CVR 34460086 · Sønderborg · 21 ansatte

BEHANDLINGSCENTRET STIEN ApS

CVR 28980868 · Haderslev · 21 ansatte

Andre virksomheder i Odense C

CURRY HOLDING ApS

CVR 31371627 · Ikke-finansielle holdingselskaber

THORNICO HOLDING A/S

CVR 35258000 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Havnegade Capital ApS

CVR 37463744 · Gennemløbsholdingselskaber

CHINA EGG PRODUCTS ApS

CVR 25529677 · Investering for egen regning

Ovodan Europe A/S

CVR 39051613 · Investering for egen regning

DANISH OVO INVESTMENT ApS

CVR 27758347 · Investering for egen regning

Moonstar ApS

CVR 44602296 · Computerprogrammering

Rådgivning v. Anders Flindt ApS

CVR 44601524 · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder

Stavadgyden 171 ApS

CVR 44586827 · Anden udlejning af boliger

C.R. Skov ApS

CVR 44579731 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se QuickTest-ToGo ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Odense C

Se alle i branchen Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer

Kan du stole på QuickTest-ToGo ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med QuickTest-ToGo ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

QuickTest-ToGo ApS i kontekst

QuickTest-ToGo ApS er en aktiv virksomhed med 7 års markedshistorik inden for branchen Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer, med hjemsted i Odense C. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 40223584, stiftet i 2019. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

QuickTest-ToGo ApS opererer i branchen "Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Odense C, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Odense C for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for QuickTest-ToGo ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret QuickTest-ToGo ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.