Visitkort: Rebekka Bernadette Berg, CVR 29651620, Bogføring og revision; skatterådgivning, Frederiksberg C, Aktiv
Visitkort for Rebekka Bernadette Berg (CVR 29651620) - genereret af CVRcheck.dk

Rebekka Bernadette Berg

CVR: 29651620 Aktiv

Enkeltmandsvirksomhed · Bogføring og revision; skatterådgivning · Vesterbrogade 202, 1800 Frederiksberg C

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Enkeltmandsvirksomhed
Branche
Bogføring og revision; skatterådgivning
Adresse
Vesterbrogade 202, 1800 Frederiksberg C
Stiftet
2006-06-01 (20 år siden)
Kommune
FREDERIKSBERG
Region
Region Hovedstaden

E-mail: rebekkaheart@icloud.com

Telefon: 27141403

Om Rebekka Bernadette Berg

Rebekka Bernadette Berg er en enkeltmandsvirksomhed med CVR-nummer 29651620 beliggende på Vesterbrogade 202 i 1800 Frederiksberg C (FREDERIKSBERG Kommune). Virksomheden opererer inden for "Bogføring og revision; skatterådgivning" (branchekode 692000). Rebekka Bernadette Berg blev stiftet den 2006-06-01 og har dermed eksisteret i over 20 år.

Scoreoverblik for Rebekka Bernadette Berg

60
Tillids-Score
God
15
Stabilitets-Score
Kritisk
0
Aktivitets-Score
Kritisk

Vurdering af Rebekka Bernadette Berg

Rebekka Bernadette Berg opnår en tillids-score på 60/100, hvilket indikerer god troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 15/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 0/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af Rebekka Bernadette Berg

Frederiksberg C er hjemsted for Rebekka Bernadette Berg, en virksomhed inden for Bogføring og revision; skatterådgivning. Rebekka Bernadette Berg har opereret i 19 år, hvilket afspejler en vis stabilitet. Det har ikke været muligt at identificere digitale regnskabsdata for Rebekka Bernadette Berg. For Rebekka Bernadette Berg i Frederiksberg C ligger der betydelige muligheder i at udvide deres rådgivningsydelser inden for specialiserede områder som ESG-rapportering eller international skatteret. Med uoplyst antal medarbejdere og en lang historie på 19 år, er de godt rustet til fremtidens udfordringer. Den mindre skala af Rebekka Bernadette Berg i Frederiksberg C med uoplyst antal medarbejdere muliggør en agil og fleksibel tilgang til kundernes behov.

Erhvervsmiljø i Frederiksberg C

Rebekka Bernadette Bergs branche er kendetegnet ved konkurrence fra både lokale og nationale aktører. Herudover Branchen for bogføring, revision og skatterådgivning (branchekode 692000) udgør en fundamental søjle i den danske erhvervsøkonomi. Virksomheder i denne sektor tilbyder specialiserede ydelser, der sikrer virksomheders finansielle sundhed, overholdelse af lovgivning og optimering af økonomiske processer. Kerneaktiviteterne omfatter udarbejdelse af regnskaber, revision af årsrapporter, lønbogføring, Konkurrencesituationen er præget af en blanding af konsolidering blandt de største aktører og en stærk fragmentering i SMV-segmentet. Markedet er modent, men oplever kontinuerlig vækst drevet af øget kompleksitet i lovgivning, digitalisering og behov for specialiseret rådgivning. Entry barriers er moderate, men kræver specifikke certificeringer (f.eks. statsautoriseret revisor) og etablering af tillid. Regulatoriske forhold, især inden for revision og skat, er stramme og under konstant udvikling

Risikovurdering

Levetiden på 19 år placerer Rebekka Bernadette Berg blandt de mere etablerede virksomheder. Manglen på offentlige regnskaber gør det svært at bedømme den finansielle situation.

Ledelse

Se alle roller →

Ofte stillede spørgsmål om Rebekka Bernadette Berg

Hvilken branche tilhører Rebekka Bernadette Berg?
Virksomheden opererer i branchen "Bogføring og revision; skatterådgivning" (kode: 692000).
Hvor gammel er Rebekka Bernadette Berg?
Rebekka Bernadette Berg blev oprettet for 19 år siden (startdato: 2006-06-01).
Hvor holder Rebekka Bernadette Berg til?
Rebekka Bernadette Berg har adresse på Vesterbrogade 202, 1800 Frederiksberg C.
Hvad laver Rebekka Bernadette Berg?
Rebekka Bernadette Berg er registreret inden for branchen "Bogføring og revision; skatterådgivning" med branchekode 692000. Virksomheden er hjemmehørende i Frederiksberg C og er registreret som Enkeltmandsvirksomhed.
Hvilke services tilbyder Rebekka Bernadette Berg i Frederiksberg C primært?
Rebekka Bernadette Berg tilbyder et bredt spektrum af ydelser inden for bogføring, revision og skatterådgivning, herunder udarbejdelse af årsregnskaber, moms- og lønadministration samt strategisk økonomisk sparring. Deres ekspertise dækker både lovpligtige opgaver og proaktiv rådgivning for at optimere kundernes økonomi.
Hvordan sikrer Rebekka Bernadette Berg sig, at de altid er opdaterede med den nyeste lovgivning?
Rebekka Bernadette Berg investerer kontinuerligt i medarbejdernes efteruddannelse og faglige udvikling. De følger nøje med i ændringer i regnskabs- og skattelovgivningen gennem brancheorganisationer, faglige netværk og specialiserede tidsskrifter for at sikre, at deres rådgivning altid er præcis og opdateret.
Hvad er Rebekka Bernadette Bergs CVR-nummer?
CVR-nummeret for Rebekka Bernadette Berg er 29651620, registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvor mange ansatte har Rebekka Bernadette Berg?
Der er ikke registreret medarbejdertal for Rebekka Bernadette Berg. Det kan betyde, at virksomheden er et holdingselskab eller en enkeltmandsvirksomhed.
Er Rebekka Bernadette Berg aktivt?
Ja, Rebekka Bernadette Berg er en aktiv enkeltmandsvirksomhed registreret hos CVR siden 2006.
Hvad er CVR-nummeret for Rebekka Bernadette Berg?
Rebekka Bernadette Berg har CVR-nummer 29651620 og er registreret i Frederiksberg C. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Rebekka Bernadette Berg?
Ejerstrukturen for Rebekka Bernadette Berg er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.

Lignende virksomheder inden for Bogføring og revision; skatterådgivning

EY Godkendt Revisionspartnerselskab

CVR 30700228 · Frederiksberg · 1585 ansatte

FactoFly ApS

CVR 39781689 · København K · 637 ansatte

EY Danmark A/S

CVR 73317428 · Frederiksberg · 149 ansatte

KPMG ACOR TAX PARTNERSELSKAB

CVR 34082200 · Hellerup · 134 ansatte

Kvist & Jensen Statsautoriseret Revisionspartnerselskab

CVR 36717785 · Randers SØ · 115 ansatte

Sønderup Godkendt Revisionsaktieselskab

CVR 45907880 · Ringsted · 108 ansatte

X-Account ApS

CVR 44090007 · Glostrup · 4 ansatte

MAP 2300 ApS

CVR 44083736 · København S

Lyng & Co Accounting ApS

CVR 44075288 · Holbæk · 1 ansatte

AJ Økonomi & Regnskab ApS

CVR 44070189 · Faaborg · 2 ansatte

Andre virksomheder i Frederiksberg C

SKFI Profil Holding ApS

CVR 41969504 · Administrations- og kontorserviceaktiviteter

CABINN A/S

CVR 28896662 · Drift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter

Fellowmind Denmark A/S

CVR 25790936 · Computerprogrammering

Din Hjælperordning ApS

CVR 36939958 · Drift af hjemmehjælp

FAMKOP HOLDING ApS

CVR 25807936 · Ikke-finansielle holdingselskaber

NFLF HOLDING ApS

CVR 33493177 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Frederiksberg Varieté ApS

CVR 44808552 · Teater- og koncertproduktioner

Pine ApS

CVR 44800675 · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Qtelligent ApS

CVR 44798573 · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

AD MarTech Advisory ApS

CVR 44792230 · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

Se Rebekka Bernadette Berg på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Frederiksberg C

Se alle i branchen Bogføring og revision; skatterådgivning

Kan du stole på Rebekka Bernadette Berg?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Rebekka Bernadette Berg?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Rebekka Bernadette Berg i kontekst

Rebekka Bernadette Berg er en registreret virksomhed inden for branchen Bogføring og revision; skatterådgivning, med hjemsted i Frederiksberg C. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 29651620, stiftet i 2006. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Rebekka Bernadette Berg opererer i branchen "Bogføring og revision; skatterådgivning", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Bogføring og revision; skatterådgivning for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Frederiksberg C, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Frederiksberg C for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Rebekka Bernadette Berg reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Rebekka Bernadette Berg på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.