Visitkort: Rita Frank, CVR 45544230, Udgivelse af bøger, Thisted
Visitkort for Rita Frank (CVR 45544230) - genereret af CVRcheck.dk

Rita Frank

CVR: 45544230

Enkeltmandsvirksomhed · Udgivelse af bøger · Australiavænget 20, 7700 Thisted

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Enkeltmandsvirksomhed
Branche
Udgivelse af bøger
Adresse
Australiavænget 20, 7700 Thisted
Stiftet
2025-07-01 (1 år siden)
Kommune
THISTED

Om Rita Frank

Rita Frank er en enkeltmandsvirksomhed med CVR-nummer 45544230 beliggende på Australiavænget 20 i 7700 Thisted (THISTED Kommune). Virksomheden opererer inden for "Udgivelse af bøger" (branchekode 581100). Rita Frank blev stiftet den 2025-07-01 og har dermed eksisteret i over 1 år.

Scoreoverblik for Rita Frank

20
Tillids-Score
Svag
0
Stabilitets-Score
Kritisk
0
Aktivitets-Score
Kritisk

Vurdering af Rita Frank

Rita Frank opnår en tillids-score på 20/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 0/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 0/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Ofte stillede spørgsmål om Rita Frank

Er Rita Frank aktivt?
Ja, Rita Frank er en aktiv enkeltmandsvirksomhed registreret hos CVR siden 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Rita Frank?
Rita Frank har CVR-nummer 45544230 og er registreret i Thisted. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Rita Frank?
Ejerstrukturen for Rita Frank er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.
Hvilken branche er Rita Frank i?
Rita Frank opererer inden for branchen "Udgivelse af bøger" (branchekode 581100). Se brancheoversigten for lignende virksomheder.
Hvornår blev Rita Frank stiftet?
Rita Frank blev stiftet 2025-07-01 og har dermed eksisteret i 1 år. Virksomheden er i dag ukendt.
Hvilken virksomhedsform har Rita Frank?
Rita Frank er registreret som Enkeltmandsvirksomhed. Se virksomhedsoplysninger og historik.
Hvor ligger Rita Frank?
Rita Frank har adresse på Australiavænget 20, 7700 Thisted i THISTED Kommune.

Lignende virksomheder inden for Udgivelse af bøger

DLI - DANSK LÆGEMIDDEL INFORMATION A/S

CVR 17472682 · København Ø · 183 ansatte

JURIST- OG ØKONOMFORBUNDETS FORLAG A/S

CVR 19526585 · København K · 41 ansatte

BibMedia A/S

CVR 17260839 · Herlev · 39 ansatte

People'sPress A/S

CVR 26608694 · København K · 34 ansatte

Swann A/S

CVR 39358492 · Odense C · 33 ansatte

G.E.C. GADS FORLAG A/S

CVR 36424311 · København K · 28 ansatte

FORLAGET PRESSTO ApS

CVR 34723850 · København K · 1 ansatte

HUMAN PUBLISHING WORLDWIDE ApS

CVR 34713278 · Kirke Hyllinge · 1 ansatte

HØJER II ApS

CVR 34710066 · Helsinge

MELONI ApS

CVR 34584788 · Odense C · 3 ansatte

Andre virksomheder i Thisted

TICAN FRESH MEAT A/S

CVR 26786576 · Forarbejdning af svinekød

Baunen Holding 1 ApS

CVR 43436910 · Ikke-finansielle holdingselskaber

JAMMERBUGTENS FERIEHUSUDLEJNING A/S

CVR 26493684 · Boliganvisning

NetIP TopCo A/S

CVR 43340913 · Ikke-finansielle holdingselskaber

SJØRRING MASKINFABRIK A/S

CVR 73730317 · Fremstilling af løfte- og håndteringsudstyr

CSK STÅLINDUSTRI A/S

CVR 20216883 · Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf

MMU Holding ApS

CVR 44343789 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Mesballe Energipark K/S

CVR 44339692 · Produktion af elektricitet fra vedvarende energikilder

Chr ejendomme ApS

CVR 44330172 · Ikke-finansielle holdingselskaber

AZ Investments ApS

CVR 44319632 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Se Rita Frank på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Thisted

Se alle i branchen Udgivelse af bøger

Kan du stole på Rita Frank?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Rita Frank?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Rita Frank i kontekst

Rita Frank er en registreret virksomhed inden for branchen Udgivelse af bøger, med hjemsted i Thisted. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 45544230, stiftet i 2025. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Rita Frank opererer i branchen "Udgivelse af bøger", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Udgivelse af bøger for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Thisted, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Thisted for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Rita Frank reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Rita Frank på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.