Visitkort: RY POOL VANDTEKNIK ApS, CVR 29604754, Andre specialiserede bygningsarbejder, Ry, NORMAL
Visitkort for RY POOL VANDTEKNIK ApS (CVR 29604754) - genereret af CVRcheck.dk

RY POOL VANDTEKNIK ApS

CVR: 29604754 NORMAL

Anpartsselskab · Andre specialiserede bygningsarbejder · Boeletvej 27, 8680 Ry · 4 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Andre specialiserede bygningsarbejder
Adresse
Boeletvej 27, 8680 Ry
Ansatte
4 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
125.000 DKK
Stiftet
2006-05-19 (20 år siden)
Kommune
SKANDERBORG
Region
Region Midtjylland

Om RY POOL VANDTEKNIK ApS

RY POOL VANDTEKNIK ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 29604754 beliggende på Boeletvej 27 i 8680 Ry (SKANDERBORG Kommune). Virksomheden opererer inden for "Andre specialiserede bygningsarbejder" (branchekode 434200). RY POOL VANDTEKNIK ApS blev stiftet den 2006-05-19 og har dermed eksisteret i over 20 år. Med 4 ansatte klassificeres RY POOL VANDTEKNIK ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 125.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for RY POOL VANDTEKNIK ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
93
Stabilitets-Score
Fremragende
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af RY POOL VANDTEKNIK ApS

RY POOL VANDTEKNIK ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 93/100 (fremragende), med en egenkapital på 1.279.744 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af RY POOL VANDTEKNIK ApS

RY POOL VANDTEKNIK ApS er blandt de virksomheder i Ry, der har forretning inden for Andre specialiserede bygningsarbejder. RY POOL VANDTEKNIK ApS har opereret i 20 år, hvilket illustrerer en vis stabilitet. Med 4 registrerede medarbejdere er RY POOL VANDTEKNIK ApS en mikrovirksomhed i dansk kontekst. Virksomheder i Andre specialiserede bygningsarbejder kan i visse tilfælde være fritaget for digital offentliggørelse af årsrapporter. En potentiel risiko for RY POOL VANDTEKNIK ApS i Ry er den fortsatte mangel på kvalificeret arbejdskraft i byggebranchen. Analysen af branchen 'Andre specialiserede bygningsarbejder' viser, at virksomheder med specialiseret viden og en stærk kundefokus, som RY POOL VANDTEKNIK ApS, er godt rustet til at navigere i et konkurrencepræget landskab.

Forretningsindsigt

Branchen 'Andre specialiserede bygningsarbejder' (branchekode 434200) omfatter en bred vifte af specialiserede bygge- og anlægsaktiviteter, der ikke falder ind under mere generelle kategorier som opførelse af bygninger eller anlægsarbejde. Kerneaktiviteterne spænder fra kompleks nedrivning, jordarbejde og grundforstærkning til specialiseret facade- og tagarbejde, montering af præfabrikerede elementer, samt specifikke installationsopgaver som f.eks. industrielt gulvarbejde, lydisolering og brands I tillæg hertil Kunderne i denne branche er overvejende B2B, men en betydelig del betjener også B2C-segmentet. Typiske B2B-kunder inkluderer store total- og hovedentreprenører, ejendomsudviklere, offentlige institutioner (kommuner, regioner) og erhvervsvirksomheder med specifikke byggebehov. B2C-segmentet omfatter En typisk virksomhed i branchen er ofte organiseret med en flad struktur, hvor en ejerleder eller et lille lederteam har det overordnede ansvar. Medarbejderprofilen er præget af faglærte håndværkere, specialarbejdere og ingeniører med dyb teknisk viden inden for deres respektive felter. Kontinuerlig Derudover Virksomheder i denne branche tilbyder en bred vifte af specialiserede ydelser og produkter. Dette kan omfatte jordarbejde såsom udgravning, dræning og kloakarbejde; betonarbejde som fundamentstøbning, gulvstøbning og betonelementmontage; facade- og tagarbejde, herunder tagdækning, facaderenovering o

Erhvervsmiljø i Ry

Konkurrencesituationen i branchen er karakteriseret ved en høj grad af fragmentering med mange mindre og mellemstore aktører, selvom der også findes enkelte større specialvirksomheder. Markedsstørrelsen er tæt korreleret med den generelle aktivitet i bygge- og anlægssektoren. Vækstraten forventes at være moderat i 2025-2026, drevet af fortsat urbanisering, renoveringsbehov i den eksisterende bygningsmasse og investeringer i infrastruktur. Entry barriers er moderate, da der kræves specifikke komp Endvidere Branchen 'Andre specialiserede bygningsarbejder' (branchekode 434200) omfatter en bred vifte af specialiserede bygge- og anlægsaktiviteter, der ikke falder ind under mere generelle kategorier som opførelse af bygninger eller anlægsarbejde. Kerneaktiviteterne spænder fra kompleks nedrivning, jordarbejde og grundforstærkning til specialiseret facade- og tagarbejde, montering af præfabrikerede elemen Det lokale erhvervsliv spænder bredt med aktiviteter i mange sektorer.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
116.006 kr.
Egenkapital
1.279.744 kr.
Aktiver
4.139.608 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1012300774RY POOL VANDTEKNIK ApSBoeletvej 27, 8680, RyAndre specialiserede bygningsarbejder

Ofte stillede spørgsmål om RY POOL VANDTEKNIK ApS

Kan RY POOL VANDTEKNIK ApS hjælpe med rådgivning omkring byggeprojekter?
Ja, mange virksomheder i denne branche, herunder RY POOL VANDTEKNIK ApS, tilbyder rådgivning som en del af deres service. Dette kan omfatte teknisk sparring, materialevalg, optimering af løsninger og assistance med planlægning for at sikre, at projektet lever op til kundens forventninger og gældende standarder.
Er RY POOL VANDTEKNIK ApS en aktiv virksomhed?
RY POOL VANDTEKNIK ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvad laver RY POOL VANDTEKNIK ApS?
Som Anpartsselskab beskæftiger RY POOL VANDTEKNIK ApS sig med Andre specialiserede bygningsarbejder fra Ry.
Hvilken branche tilhører RY POOL VANDTEKNIK ApS?
Ifølge CVR er RY POOL VANDTEKNIK ApS klassificeret under "Andre specialiserede bygningsarbejder" (434200).
Hvor mange ansatte har RY POOL VANDTEKNIK ApS?
Ifølge CVR-registeret har RY POOL VANDTEKNIK ApS 4 registrerede medarbejdere.
Hvor holder RY POOL VANDTEKNIK ApS til?
RY POOL VANDTEKNIK ApS har adresse på Boeletvej 27, 8680 Ry.
Hvordan sikrer RY POOL VANDTEKNIK ApS kvaliteten af deres arbejde?
Kvaliteten sikres gennem en kombination af erfarne, faglærte medarbejdere, brug af godkendte materialer og moderne udstyr, samt en struktureret projektledelse. Mange virksomheder i branchen har også interne kvalitetssikringsprocedurer og følger relevante branchestandarder og certificeringer.
Hvad er RY POOL VANDTEKNIK ApSs CVR-nummer?
RY POOL VANDTEKNIK ApSs CVR-nummer er 29604754. Virksomheden er registreret som Anpartsselskab.
Er RY POOL VANDTEKNIK ApS aktivt?
Ja, RY POOL VANDTEKNIK ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2006.
Hvad er CVR-nummeret for RY POOL VANDTEKNIK ApS?
RY POOL VANDTEKNIK ApS har CVR-nummer 29604754 og er registreret i Ry. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer RY POOL VANDTEKNIK ApS?
Ry Vandteknik Holding ApS ejer RY POOL VANDTEKNIK ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Andre specialiserede bygningsarbejder

BMS A/S

CVR 58145912 · Aalborg SV · 413 ansatte

A.E. STÅLMONTAGE A/S

CVR 83051817 · Støvring · 61 ansatte

JHH Entreprenør ApS

CVR 34088721 · Rønnede · 58 ansatte

Climate ApS

CVR 39440687 · Charlottenlund · 51 ansatte

ICOP DENMARK ApS

CVR 34714991 · København V · 50 ansatte

SALLING ENTREPRENØRFIRMA A/S

CVR 29804788 · Roslev · 45 ansatte

Andre virksomheder i Ry

AE Partner Holding A/S

CVR 37459534 · Ikke-finansielle holdingselskaber

BRUGSFORENINGEN 'TRYG'

CVR 37904228 · Detailhandel med dagligvarer i supermarkeder og købmandsbutikker

Ry Nordmann 3 ApS

CVR 39490242 · Engroshandel med blomster og planter

VPK Fond II K/S

CVR 40482776 · Investering for egen regning

INOX STÅL HANDELSSELSKAB A/S

CVR 87633411 · Engroshandel med metaller og metalmalme

KNUDHULE BADEHOTEL ApS

CVR 32318738 · Servering af mad i restauranter og caféer

T.B.C. INTERNATIONAL HOLDING ApS

CVR 24227987 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Tølthester ApS

CVR 23948516 · Fremstilling af tasker, kufferter, sadelmagervarer mv., uanset materialets art

FOLDAGERS TEGNESTUE ApS

CVR 21639400 · Arkitektaktiviteter

LDH INVEST ApS

CVR 21299782 · Anden finansiel formidling i.a.n.

Virksomheder i samme størrelse

MOSQUITO CYKELCENTER LYSTRUP ApS

CVR 27339417 · Lystrup · 3 ansatte

ILT Invest ApS

CVR 45871746 · København K · 4 ansatte

Rodfast ApS

CVR 43782975 · København Ø · 4 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Incedendo ApS

CVR 39165422 · Stenløse · 2 ansatte

M & M Service ApS

CVR 45899055 · Ikast · 4 ansatte

Se RY POOL VANDTEKNIK ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Ry

Se alle i branchen Andre specialiserede bygningsarbejder

Kan du stole på RY POOL VANDTEKNIK ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med RY POOL VANDTEKNIK ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

RY POOL VANDTEKNIK ApS i kontekst

RY POOL VANDTEKNIK ApS er en etableret aktør med 20 års dokumenteret drift inden for branchen Andre specialiserede bygningsarbejder, med hjemsted i Ry. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 29604754, stiftet i 2006. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

RY POOL VANDTEKNIK ApS opererer i branchen "Andre specialiserede bygningsarbejder", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Andre specialiserede bygningsarbejder for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Ry, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Ry for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for RY POOL VANDTEKNIK ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret RY POOL VANDTEKNIK ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.