Visitkort: RYESGADE 6 ApS, CVR 36075988, Køb og salg af egen fast ejendom, Ølstykke, NORMAL
Visitkort for RYESGADE 6 ApS (CVR 36075988) - genereret af CVRcheck.dk

RYESGADE 6 ApS

CVR: 36075988 NORMAL

Anpartsselskab · Køb og salg af egen fast ejendom · Granvej 7, 3650 Ølstykke

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Køb og salg af egen fast ejendom
Adresse
Granvej 7, 3650 Ølstykke
Selskabskapital
80.000 DKK
Stiftet
2014-08-21 (12 år siden)
Kommune
EGEDAL
Region
Region Hovedstaden

Om RYESGADE 6 ApS

RYESGADE 6 ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 36075988 beliggende på Granvej 7 i 3650 Ølstykke (EGEDAL Kommune). Virksomheden opererer inden for "Køb og salg af egen fast ejendom" (branchekode 681100). RYESGADE 6 ApS blev stiftet den 2014-08-21 og har dermed eksisteret i over 12 år. Selskabskapitalen er registreret til 80.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for RYESGADE 6 ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
85
Stabilitets-Score
Fremragende
55
Aktivitets-Score
Moderat

Vurdering af RYESGADE 6 ApS

RYESGADE 6 ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 85/100 (fremragende), med en egenkapital på 1.188.484 kr.. Aktivitets-scoren er 55/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af RYESGADE 6 ApS

Som en virksomhed i Ølstykke er medvirkende til RYESGADE 6 ApS den danske Køb og salg af egen fast ejendom-sektor. Virksomheden blev registreret for 11 år siden og har opnået en etableret position. Virksomheder i Køb og salg af egen fast ejendom kan i visse tilfælde være fritaget for digital offentliggørelse af årsrapporter. Investeringer i grønne løsninger kan differentiere dem i markedet og tiltrække nye investorer.

Konkurrenceposition

Den typiske virksomhed i branchen er ofte en mindre eller mellemstor enhed, ofte ejet af en eller få investorer. Med 7912 aktive virksomheder er gennemsnittet på ca. 1-5 ansatte, selvom mange opererer med eksterne konsulenter og underleverandører. Selskabsformen er ofte ApS, men P/S og K/S ses også i forbindelse med specifikke projekter eller investeringsstrukturer. Omsætningen varierer enormt, fra få millioner DKK for mindre ejendomsporteføljer til milliardbeløb for de største udviklere og investorer. Mange virksomheder er familieejede eller drives af erfarne ejendomsfolk med et stærkt lokalt kendskab. Fokus er ofte på en specifik niche, f.eks. boligudlejning, erhvervsudvikling eller investering i en bestemt type ejendom. RYESGADE 6 ApSs størrelse som en virksomhed definerer dens konkurrencemæssige niche.

Erhvervsmiljø i Ølstykke

Branchen Køb og salg af egen fast ejendom er en integreret del af den danske økonomi. Yderligere Branchen 'Køb og salg af egen fast ejendom' (branchekode 681100) omfatter virksomheder, hvis primære aktivitet er køb, salg og udlejning af egen fast ejendom. Dette inkluderer alt fra bolig- og erhvervsejendomme til grunde og investeringsejendomme. Virksomhederne i denne kategori agerer som ejendomsudviklere, investorer eller forvaltere af egne porteføljer. Værdikæden strækker sig typisk fra ident

Risikovurdering

11 års drift vidner om virksomhedens holdbarhed. Den finansielle risikoprofil kan ikke vurderes uden regnskabsdata.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
0 kr.
Resultat
28.543 kr.
Egenkapital
1.188.484 kr.
Aktiver
1.188.684 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1019657341RYESGADE 6 ApSGranvej 7, 3650, ØlstykkeKøb og salg af egen fast ejendom

Ofte stillede spørgsmål om RYESGADE 6 ApS

Hvad laver RYESGADE 6 ApS?
Som Anpartsselskab beskæftiger RYESGADE 6 ApS sig med Køb og salg af egen fast ejendom fra Ølstykke.
Hvor mange ansatte har RYESGADE 6 ApS?
Der er ikke registreret medarbejdertal for RYESGADE 6 ApS. Det kan betyde, at virksomheden er et holdingselskab eller en enkeltmandsvirksomhed.
Hvilken branche tilhører RYESGADE 6 ApS?
Virksomheden opererer i branchen "Køb og salg af egen fast ejendom" (kode: 681100).
Hvad er RYESGADE 6 ApS's primære forretningsområde inden for fast ejendom?
RYESGADE 6 ApS fokuserer primært på {specific_niche_or_segment}, hvilket kan inkludere køb, salg, udvikling og udlejning af egen fast ejendom i Ølstykke og omegn.
Hvilken regional tilstedeværelse har RYESGADE 6 ApS?
RYESGADE 6 ApS har en stærk regional tilstedeværelse i Ølstykke og omkringliggende områder, og deres aktiviteter er centreret her.
Hvor holder RYESGADE 6 ApS til?
RYESGADE 6 ApS har sit domicil i Ølstykke, med adressen Granvej 7.
Hvor gammel er RYESGADE 6 ApS?
RYESGADE 6 ApS blev dannet for 11 år siden (startdato: 2014-08-21).
Er RYESGADE 6 ApS aktivt?
Ja, RYESGADE 6 ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2014.
Hvad er CVR-nummeret for RYESGADE 6 ApS?
RYESGADE 6 ApS har CVR-nummer 36075988 og er registreret i Ølstykke. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer RYESGADE 6 ApS?
MARTIN LUNDHØJ HOLDING ApS, BC2M INVEST ApS ejer RYESGADE 6 ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Køb og salg af egen fast ejendom

UDVIKLINGSSELSKABET BY & HAVN I/S

CVR 30823702 · København K · 143 ansatte

Ejendomsselskabet Olav de Linde A/S

CVR 38275844 · Åbyhøj · 129 ansatte

Kereby ApS

CVR 38786326 · Frederiksberg · 85 ansatte

Vektor Ejendomme A/S

CVR 29390274 · København Ø · 84 ansatte

PHILIP DAVIDSEN HOLDING ApS

CVR 29805210 · Skødstrup · 75 ansatte

AK Byggeteknik ApS

CVR 40432434 · Nuuk · 51 ansatte

Leur Ejendomme ApS

CVR 45183653 · Valby

Rødstensdyssen 10 ApS

CVR 45183394 · Smørum

Byg & Udlej ApS

CVR 45181731 · Eskilstrup

NAVIKA INVEST II ApS

CVR 45180395 · Frederiksberg C

Andre virksomheder i Ølstykke

EventCrew Safety ApS

CVR 41232005 · Efterforskning og private vagt- og sikkerhedsaktiviteter

7 Steel Service Denmark A/S

CVR 32988210 · Fremstilling af trådvarer, kæder og fjedre

Egedal Hjemmeservice ApS

CVR 42516694 · Drift af hjemmehjælp

JB METALINDUSTRI A/S

CVR 17588397 · Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf

GOBO BYG A/S

CVR 25582780 · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

Frederik Ditlevsen , 736 Ølstykke ApS

CVR 43191969 · Detailhandel med dagligvarer i discountsupermarkeder

Se RYESGADE 6 ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Ølstykke

Se alle i branchen Køb og salg af egen fast ejendom

Kan du stole på RYESGADE 6 ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med RYESGADE 6 ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

RYESGADE 6 ApS i kontekst

RYESGADE 6 ApS er en etableret aktør med 12 års dokumenteret drift inden for branchen Køb og salg af egen fast ejendom, med hjemsted i Ølstykke. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 36075988, stiftet i 2014. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

RYESGADE 6 ApS opererer i branchen "Køb og salg af egen fast ejendom", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Køb og salg af egen fast ejendom for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Ølstykke, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Ølstykke for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for RYESGADE 6 ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret RYESGADE 6 ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.