Visitkort: SAS Ejendomsservice ApS, CVR 45937569, Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom, Klampenborg, NORMAL
Visitkort for SAS Ejendomsservice ApS (CVR 45937569) - genereret af CVRcheck.dk

SAS Ejendomsservice ApS

CVR: 45937569 NORMAL

Anpartsselskab · Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom · Taarbækdalsvej 3, 2930 Klampenborg

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom
Adresse
Taarbækdalsvej 3, 2930 Klampenborg
Selskabskapital
20.000 DKK
Stiftet
2025-09-24 (1 år siden)
Kommune
LYNGBY-TAARBÆK
Region
Region Hovedstaden

Om SAS Ejendomsservice ApS

SAS Ejendomsservice ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 45937569 beliggende på Taarbækdalsvej 3 i 2930 Klampenborg (LYNGBY-TAARBÆK Kommune). Virksomheden opererer inden for "Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom" (branchekode 811000). SAS Ejendomsservice ApS blev stiftet den 2025-09-24 og har dermed eksisteret i over 1 år. Selskabskapitalen er registreret til 20.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for SAS Ejendomsservice ApS

60
Tillids-Score
God
0
Stabilitets-Score
Kritisk
35
Aktivitets-Score
Svag

Vurdering af SAS Ejendomsservice ApS

SAS Ejendomsservice ApS opnår en tillids-score på 60/100, hvilket indikerer god troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 0/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 35/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af SAS Ejendomsservice ApS

SAS Ejendomsservice ApS er en virksomhed etableret i Klampenborg, der har aktiviteter inden for Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom. Virksomheden er registreret for 0 år siden og er dermed i en tidlig fase. For virksomheder inden for Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom afhænger regnskabspligten af selskabsform og størrelse. Med uoplyst antal ansatte er fokus på løbende uddannelse og implementering af nye, effektive arbejdsmetoder essentielt for at opretholde konkurrenceevnen og levere værdi på lang sigt.

Forretningsindsigt

Branchen 'Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom' (branchekode 811000) omfatter virksomheder, der tilbyder en bred vifte af serviceydelser til understøttelse af ejendomsdrift. Kernen i branchen er at levere integrerede løsninger, der optimerer funktionaliteten, sikkerheden og æstetikken af en ejendom. Dette inkluderer typisk ejendomsservice, facility management, rengøring, vedligeholdelse af grønne områder, mindre håndværksopgaver, snerydning, viceværtsse En typisk virksomhed i branchen opererer med en flad til mellemstor organisationsstruktur, der ofte er opdelt i serviceområder (f.eks. rengøring, vedligehold, administration). Medarbejderprofilen er bred og inkluderer alt fra ufaglærte servicemedarbejdere (rengøringspersonale, gartnere) til faglærte I tillæg hertil Virksomheder i branchen tilbyder et bredt spektrum af ydelser, der typisk kan kategoriseres som 'soft services' og 'hard services'. Soft services inkluderer rengøring (daglig, periodisk, specialrengøring), vinduespudsning, have- og landskabspleje, snerydning, affaldshåndtering og viceværtsservice. H Det bemærkes også, at De typiske kunder i denne branche er primært B2B-segmentet, herunder erhvervsejendomme, boligforeninger (andelsboligforeninger, ejerforeninger), offentlige institutioner (kommuner, statslige styrelser), uddannelsesinstitutioner, sundhedssektoren og virksomheder med egne domiciler. Der er også et B2C

Risikovurdering

Som en ung virksomhed (0 år) er der naturligt en højere risikoprofil. Den finansielle risikoprofil kan ikke vurderes uden regnskabsdata.

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1031738268SAS Ejendomsservice ApSTaarbækdalsvej 3, 2930, KlampenborgLevering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom

Ofte stillede spørgsmål om SAS Ejendomsservice ApS

Hvor holder SAS Ejendomsservice ApS til?
Virksomheden er etableret i Klampenborg, LYNGBY-TAARBÆK.
Hvor gammel er SAS Ejendomsservice ApS?
Stiftelsesdatoen for SAS Ejendomsservice ApS er ikke registreret i de tilgængelige data.
Hvordan sikrer SAS Ejendomsservice ApS kvaliteten af sine serviceydelser?
Kvalitetssikring er central for SAS Ejendomsservice ApS. Vi anvender et systematisk tilgang med faste kontrolprocedurer, løbende medarbejderuddannelse og tæt dialog med vores kunder. Vores mål er at sikre en konsekvent høj standard i alle vores serviceydelser, fra rengøring til teknisk vedligeholdelse, for vores kunder i Klampenborg.
Hvad laver SAS Ejendomsservice ApS?
SAS Ejendomsservice ApS er registreret inden for branchen "Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom" med branchekode 811000. Virksomheden er etableret i Klampenborg og er registreret som Anpartsselskab.
Hvilke typer ejendomme servicerer SAS Ejendomsservice ApS i Klampenborg typisk?
SAS Ejendomsservice ApS servicerer en bred vifte af ejendomme, herunder erhvervsejendomme, boligforeninger (såsom andelsbolig- og ejerforeninger), offentlige institutioner samt større private boliger. Vi skræddersyer vores ydelser til at matche de specifikke behov for hver enkelt ejendomstype og -størrelse i Klampenborg og omegn.
Hvad er SAS Ejendomsservice ApSs seneste regnskab?
SAS Ejendomsservice ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Hvor mange ansatte har SAS Ejendomsservice ApS?
Medarbejdertallet for SAS Ejendomsservice ApS er uoplyst i CVR-registeret.
Hvilken branche tilhører SAS Ejendomsservice ApS?
SAS Ejendomsservice ApS er registreret under branchen "Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom" med branchekode 811000.
Er SAS Ejendomsservice ApS aktivt?
Ja, SAS Ejendomsservice ApS er aktivt: men firmaet er kun 10 måneder gammelt, så vær ekstra opmærksom.
Hvad er CVR-nummeret for SAS Ejendomsservice ApS?
SAS Ejendomsservice ApS har CVR-nummer 45937569 og er registreret i Klampenborg. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer SAS Ejendomsservice ApS?
Stephen Allan Segelcke ejer SAS Ejendomsservice ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom

BIOFOS A/S

CVR 25601920 · København K · 178 ansatte

Officeguru A/S

CVR 33070691 · København Ø · 170 ansatte

BPA PRO TEAM ApS

CVR 33957157 · Aulum · 144 ansatte

Fohntech Denmark filial af Fohntech Ireland Limited

CVR 42780359 · København Ø · 131 ansatte

CC Facility A/S

CVR 25489136 · Glostrup · 120 ansatte

Profsyn ApS

CVR 43389882 · København K · 79 ansatte

ID Crew ApS

CVR 42216607 · Lemvig · 2 ansatte

Marcs Malerfirma ApS

CVR 42199117 · Dronninglund · 2 ansatte

Entreprenørfirmaet Thillemann ApS

CVR 42197106 · Gørløse · 1 ansatte

Boligservice Løgumkloster ApS

CVR 42185248 · Løgumkloster · 1 ansatte

Andre virksomheder i Klampenborg

NORLING KIERKEGAARD INVEST 1 ApS

CVR 19266370 · Ikke-finansielle holdingselskaber

STRANDMØLLEN A/S

CVR 13913072 · Fremstilling af industrigasser

WULFF & KONSTALI ApS

CVR 29225737 · Servering af mad i restauranter og caféer

DELEURAN HOLDING ApS

CVR 34805318 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Morilo Holding ApS

CVR 40776524 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Palæo Holding ApS

CVR 33573200 · Administrations- og kontorserviceaktiviteter

Ida Gamborg Holding ApS

CVR 37061093 · Anden finansiel formidling i.a.n.

Morten Basse ApS

CVR 37000299 · Anden finansiel formidling i.a.n.

FD Invest ApS

CVR 36984848 · Anden finansiel formidling i.a.n.

FD Holding ApS

CVR 36984821 · Anden finansiel formidling i.a.n.

Se SAS Ejendomsservice ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Klampenborg

Se alle i branchen Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom

Kan du stole på SAS Ejendomsservice ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med SAS Ejendomsservice ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

SAS Ejendomsservice ApS i kontekst

SAS Ejendomsservice ApS er en ung virksomhed under opbygning inden for branchen Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom, med hjemsted i Klampenborg. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 45937569, stiftet i 2025. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

SAS Ejendomsservice ApS opererer i branchen "Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Klampenborg, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Klampenborg for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for SAS Ejendomsservice ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret SAS Ejendomsservice ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.