Visitkort: Siamdan Keramik ApS, CVR 44038463, Anden specialiseret engroshandel i.a.n., Give, NORMAL
Visitkort for Siamdan Keramik ApS (CVR 44038463) - genereret af CVRcheck.dk

Siamdan Keramik ApS

CVR: 44038463 NORMAL

Anpartsselskab · Anden specialiseret engroshandel i.a.n. · Hindskovvej 9, 7323 Give

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden specialiseret engroshandel i.a.n.
Adresse
Hindskovvej 9, 7323 Give
Selskabskapital
50.000 DKK
Stiftet
2023-04-28 (3 år siden)
Kommune
VEJLE
Region
Region Syddanmark

Om Siamdan Keramik ApS

Siamdan Keramik ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 44038463 beliggende på Hindskovvej 9 i 7323 Give (VEJLE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Anden specialiseret engroshandel i.a.n." (branchekode 468900). Siamdan Keramik ApS blev stiftet den 2023-04-28 og har dermed eksisteret i over 3 år. I regnskabsåret 2025 omsatte Siamdan Keramik ApS for 80.485 kr. med et resultat på 1.279 kr.. Omsætningen steg med 237.4% fra 2024 til 2025. Selskabskapitalen er registreret til 50.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Siamdan Keramik ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
33
Stabilitets-Score
Svag
65
Aktivitets-Score
God

Vurdering af Siamdan Keramik ApS

Siamdan Keramik ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 33/100 (svag), med en egenkapital på -77.204 kr.. Aktivitets-scoren er 65/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af Siamdan Keramik ApS

Siamdan Keramik ApS er en virksomhed med base i Give, der er engageret inden for Anden specialiseret engroshandel i.a.n.. Siamdan Keramik ApSs 3-årige historie placerer virksomheden i kategorien af nyere etableringer. Regnskabsdata er ikke offentligt tilgængelige for denne virksomhed. Den personlige service og det dybdegående produktkendskab fra de uoplyst antal ansatte sikrer, at kunderne i Give og resten af landet får præcis de løsninger, de har brug for. Virksomhedens evne til at tilpasse sig markedets skiftende behov og opbygge stærke leverandørrelationer er en afgørende faktor for dens vedvarende succes i Give. Den solide omsætning på ikke offentliggjort understreger Siamdan Keramik ApSs position som en nøglespiller i sin specifikke niche.

Konkurrenceposition

I forlængelse heraf Virksomheder i denne branche tilbyder en bred vifte af produkter og ydelser, der afspejler branchens heterogene karakter. Produktsortimentet spænder fra teknisk udstyr, specialkemikalier, medicinske f Siamdan Keramik ApSs størrelse som en virksomhed definerer dens konkurrencemæssige niche.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
80.485 kr.
Resultat
1.279 kr.
Egenkapital
-77.204 kr.
Aktiver
185.157 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1029290179Siamdan Keramik ApSHindskovvej 9, 7323, GiveAnden specialiseret engroshandel i.a.n.

Ofte stillede spørgsmål om Siamdan Keramik ApS

Hvad er de største udfordringer for Siamdan Keramik ApS som en del af denne branche i Give?
De største udfordringer for Siamdan Keramik ApS inkluderer at opretholde stabile forsyningskæder for specialvarer, håndtere den øgede konkurrence fra nye aktører, og tilpasse sig skiftende regulative krav inden for de specifikke produktkategorier. Virksomheden i Give arbejder proaktivt med risikostyring.
Er Siamdan Keramik ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er Siamdan Keramik ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Hvilken branche tilhører Siamdan Keramik ApS?
Siamdan Keramik ApS er registreret under branchen "Anden specialiseret engroshandel i.a.n." med branchekode 468900.
Hvilke trends påvirker 'Anden specialiseret engroshandel i.a.n.' og dermed Siamdan Keramik ApS?
Branchen påvirkes af trends som øget efterspørgsel efter bæredygtige og etisk producerede varer, digitalisering af salgs- og logistikprocesser (B2B e-handel) samt en generel tendens mod yderligere specialisering og nicheproduktion. Siamdan Keramik ApS følger nøje disse udviklinger for at forblive konkurrencedygtig i Give.
Hvad er Siamdan Keramik ApSs seneste regnskab?
Siamdan Keramik ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Hvad er Siamdan Keramik ApSs CVR-nummer?
Siamdan Keramik ApSs CVR-nummer er 44038463. Virksomheden er registreret som Anpartsselskab.
Hvor mange ansatte har Siamdan Keramik ApS?
Medarbejdertallet for Siamdan Keramik ApS er uoplyst i CVR-registeret.
Er Siamdan Keramik ApS aktivt?
Ja, Siamdan Keramik ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2023.
Hvad er CVR-nummeret for Siamdan Keramik ApS?
Siamdan Keramik ApS har CVR-nummer 44038463 og er registreret i Give. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Siamdan Keramik ApS?
Nantawan Pankaew Nielsen ejer Siamdan Keramik ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Anden specialiseret engroshandel i.a.n.

RELEVANT HOLDING ApS

CVR 29193592 · Frederiksberg · 720 ansatte

Jetsport A/S

CVR 46132459 · Viborg · 97 ansatte

ELDORADO A/S

CVR 32433510 · Haderslev · 92 ansatte

A/S PEDER NIELSEN BESLAGFABRIK

CVR 52081211 · Nibe · 86 ansatte

3M A/S

CVR 43335316 · Valby · 82 ansatte

WEBER-STEPHEN NORDIC ApS

CVR 25194969 · Nørresundby · 77 ansatte

Andre virksomheder i Give

JENS ESKILDSEN OG HUSTRU MARY ANTONIE ESKILDSENS MINDEFOND

CVR 11640877 · Ikke-finansielle holdingselskaber

DANPO A/S

CVR 31241316 · Fremstilling af kød- og fjerkrækødprodukter

JENS-CHR. MØLLER HOLDING ApS

CVR 30529707 · Ikke-finansielle holdingselskaber

JJO Capital 2015 ApS

CVR 38186329 · Ikke-finansielle holdingselskaber

DAN CAKE A/S

CVR 75206119 · Industriel fremstilling af brød og kager mv.

Give Elementfabrik Holding A/S

CVR 43515225 · Ikke-finansielle holdingselskaber

ROFT LAURSEN HOLDING ApS

CVR 30205383 · Anden finansiel formidling i.a.n.

HINDSKOV HOLDING ApS

CVR 30196422 · Anden finansiel formidling i.a.n.

JRP INVEST ApS

CVR 30193903 · Ikke-finansielle holdingselskaber

CRP INVEST ApS

CVR 30193881 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Se Siamdan Keramik ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Give

Se alle i branchen Anden specialiseret engroshandel i.a.n.

Kan du stole på Siamdan Keramik ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Siamdan Keramik ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Siamdan Keramik ApS i kontekst

Siamdan Keramik ApS er en aktiv virksomhed med 3 års markedshistorik inden for branchen Anden specialiseret engroshandel i.a.n., med hjemsted i Give. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 44038463, stiftet i 2023. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Siamdan Keramik ApS opererer i branchen "Anden specialiseret engroshandel i.a.n.", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Anden specialiseret engroshandel i.a.n. for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Give, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Give for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Siamdan Keramik ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Siamdan Keramik ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.