Visitkort: SLS Group ApS, CVR 42117544, El-installation, Nordhavn, NORMAL
Visitkort for SLS Group ApS (CVR 42117544) - genereret af CVRcheck.dk

SLS Group ApS

CVR: 42117544 NORMAL

Anpartsselskab · El-installation · Vesterhavsvej 6, 2150 Nordhavn · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
El-installation
Adresse
Vesterhavsvej 6, 2150 Nordhavn
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2021-02-11 (5 år siden)
Kommune
KØBENHAVN
Region
Region Hovedstaden

E-mail: son@slsgroup.dk

Om SLS Group ApS

SLS Group ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 42117544 beliggende på Vesterhavsvej 6 i 2150 Nordhavn (KØBENHAVN Kommune). Virksomheden opererer inden for "El-installation" (branchekode 432100). SLS Group ApS blev stiftet den 2021-02-11 og har dermed eksisteret i over 5 år. Med 1 ansatte klassificeres SLS Group ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for SLS Group ApS

100
Tillids-Score
Fremragende
28
Stabilitets-Score
Svag
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af SLS Group ApS

SLS Group ApS opnår en tillids-score på 100/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 28/100 (svag), med en egenkapital på -148.283 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af SLS Group ApS

SLS Group ApS er en Nordhavn-baseret Anpartsselskab med kernekompetence inden for El-installation. Siden stiftelsen for 5 år siden er virksomheden vokset ud af opstartsfasen. De 1 ansatte udgør kernen i virksomhedens drift og kompetencer. Det har ikke været muligt at identificere digitale regnskabsdata for SLS Group ApS. SLS Group ApS i Nordhavn er din betroede partner inden for alle former for el-arbejde.

Konkurrenceposition

Endvidere Virksomheder i el-installationsbranchen tilbyder et bredt spektrum af ydelser. De primære ydelser omfatter nyinstallation af elektriske systemer i boliger og erhverv, renovering og modernisering af ek SLS Group ApS udfylder rollen som en enkeltmandsvirksomhed i et konkurrencepræget marked.

Erhvervsmiljø i Nordhavn

Konkurrencesituationen i el-installationsbranchen er præget af en høj grad af fragmentering med mange små og mellemstore aktører, men også med en tendens til konsolidering blandt de større virksomheder. Markedet er modent, men oplever en stabil vækst drevet af den grønne omstilling, digitalisering og behovet for energirenovering. Adgangsbarriererne er moderate, primært på grund af krav om autorisation og specialiseret faglighed, men også kapitalbehov til udstyr og køretøjer. Regulatoriske forhol SLS Group ApSs branche er kendetegnet ved konkurrence fra både lokale og nationale aktører. I forlængelse heraf Branchen for el-installation (branchekode 432100) omfatter et bredt spektrum af virksomheder, der specialiserer sig i installation, vedligeholdelse og reparation af elektriske systemer. Dette inkluderer alt fra boliginstallationer og erhvervsbyggeri til industrielle anlæg og infrastrukturprojekter. Kerneaktiviteterne spænder over trækning af kabler, montering af stikkontakter, belysning og eltavle

Risikovurdering

De 5 år giver SLS Group ApS en moderat erfaringsbase. Uden tilgængelige regnskabsdata er det vanskeligt at vurdere den finansielle sundhed.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
-176.660 kr.
Egenkapital
-148.283 kr.
Aktiver
158.347 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1026796659SLS Group ApSVesterhavsvej 6, 2150, NordhavnEl-installation

Ofte stillede spørgsmål om SLS Group ApS

Er SLS Group ApS en aktiv virksomhed?
SLS Group ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvilken branche tilhører SLS Group ApS?
Ifølge CVR er SLS Group ApS klassificeret under "El-installation" (432100).
Hvad er SLS Group ApSs CVR-nummer?
SLS Group ApSs CVR-nummer er 42117544. Virksomheden er registreret som Anpartsselskab.
Hvad laver SLS Group ApS?
Som Anpartsselskab beskæftiger SLS Group ApS sig med El-installation fra Nordhavn.
Hvor holder SLS Group ApS til?
SLS Group ApS har sit domicil i Nordhavn, med adressen Vesterhavsvej 6.
Er SLS Group ApS en autoriseret el-installatør i Nordhavn?
Ja, SLS Group ApS er en fuldt autoriseret el-installatørvirksomhed i Nordhavn. Dette garanterer, at alt arbejde udføres i henhold til gældende lovgivning og sikkerhedsstandarder, hvilket sikrer høj kvalitet og tryghed for vores kunder.
Kan SLS Group ApS hjælpe med installation af ladestandere til elbiler i Nordhavn?
Absolut. SLS Group ApS er specialiseret i installation af ladestandere til elbiler, både til private hjem og erhverv i Nordhavn. Vi rådgiver gerne om den bedste løsning for dine behov og sikrer en sikker og effektiv installation.
Hvad er SLS Group ApSs seneste regnskab?
SLS Group ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Er SLS Group ApS aktivt?
Ja, SLS Group ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2021.
Hvad er CVR-nummeret for SLS Group ApS?
SLS Group ApS har CVR-nummer 42117544 og er registreret i Nordhavn. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer SLS Group ApS?
Sonny Kristian Lembke Skærbye ejer SLS Group ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for El-installation

CBRE Teknisk Servicepartner A/S

CVR 31165563 · Aalborg · 859 ansatte

CAVERION DANMARK A/S

CVR 10112354 · Fredericia · 765 ansatte

DKTV A/S

CVR 17981684 · København SV · 524 ansatte

SIF GRUPPEN A/S

CVR 46379918 · Søborg · 386 ansatte

MARIENDAL EL-TEKNIK A/S

CVR 15539240 · Aalborg · 230 ansatte

Easca ApS

CVR 44402106 · Ringsted · 226 ansatte

ECS MEP Contractor I/S

CVR 41488069 · Ballerup · 1 ansatte

Phebo ApS

CVR 41484748 · Vordingborg · 2 ansatte

Thy-tek ApS

CVR 41473606 · Thisted

T-TEQ ApS

CVR 41462329 · Skjern · 1 ansatte

Andre virksomheder i Nordhavn

Perigus Energy Holding A/S

CVR 39192985 · Ikke-finansielle holdingselskaber

TMC Invest 2021 ApS

CVR 42420182 · Ikke-finansielle holdingselskaber

CTB Denmark Holding ApS

CVR 37971006 · Ikke-finansielle holdingselskaber

BJARKE INGELS GROUP A/S

CVR 29309396 · Arkitektaktiviteter

Swing Acquisition ApS

CVR 43173367 · Ikke-finansielle holdingselskaber

TOTALKREDIT A/S

CVR 21832278 · Realkreditinstitutters aktiviteter

Public Lemonade ApS

CVR 42317284 · Ikke-finansielle holdingselskaber

NREP Administration- ManCo ApS

CVR 42307920 · Ikke-finansielle holdingselskaber

NSF IV Kronen ApS

CVR 42287822 · Udlejning af erhvervsejendomme

Arkaia ApS

CVR 42286834 · Støtteaktiviteter i forbindelse med planteavl

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se SLS Group ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Nordhavn

Se alle i branchen El-installation

Kan du stole på SLS Group ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med SLS Group ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

SLS Group ApS i kontekst

SLS Group ApS er en aktiv virksomhed med 5 års markedshistorik inden for branchen El-installation, med hjemsted i Nordhavn. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 42117544, stiftet i 2021. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

SLS Group ApS opererer i branchen "El-installation", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen El-installation for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Nordhavn, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Nordhavn for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for SLS Group ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret SLS Group ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.