Visitkort: Spejlsgaard Group ApS, CVR 46162226, Ikke-finansielle holdingselskaber, Ringe, NORMAL
Visitkort for Spejlsgaard Group ApS (CVR 46162226) - genereret af CVRcheck.dk

Spejlsgaard Group ApS

CVR: 46162226 NORMAL

Anpartsselskab · Ikke-finansielle holdingselskaber · Degnemarken 12, 5750 Ringe

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber
Adresse
Degnemarken 12, 5750 Ringe
Selskabskapital
20.000 DKK
Stiftet
2026-01-06
Kommune
FAABORG-MIDTFYN
Region
Region Syddanmark

Om Spejlsgaard Group ApS

Spejlsgaard Group ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 46162226 beliggende på Degnemarken 12 i 5750 Ringe (FAABORG-MIDTFYN Kommune). Virksomheden opererer inden for "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Spejlsgaard Group ApS blev stiftet den 2026-01-06 og har dermed eksisteret i over 0 år. Selskabskapitalen er registreret til 20.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Spejlsgaard Group ApS

50
Tillids-Score
Moderat
0
Stabilitets-Score
Kritisk
35
Aktivitets-Score
Svag

Vurdering af Spejlsgaard Group ApS

Spejlsgaard Group ApS opnår en tillids-score på 50/100, hvilket indikerer moderat troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 0/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 35/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af Spejlsgaard Group ApS

Med registrering i Ringe repræsenterer Spejlsgaard Group ApS Ikke-finansielle holdingselskaber-branchen som en virksomhed. Spejlsgaard Group ApSs 0-årige historie placerer virksomheden i kategorien af nyere etableringer. Regnskabsdata er ikke offentligt tilgængelige for denne virksomhed. For Spejlsgaard Group ApS er der betydelige muligheder for vækst gennem strategiske opkøb og konsolidering.

Erhvervsmiljø i Ringe

Dertil Branchen 'Ikke-finansielle holdingselskaber' (branchekode 64.20.20, tidligere 642120) omfatter en bred vifte af virksomheder, hvis primære formål er at eje og forvalte aktier eller anparter i andre selskaber uden selv at producere varer eller levere tjenesteydelser. Disse holdingselskaber fungerer typisk som moderselskaber for en koncernstruktur, hvor de ejer datterselskaber, der opererer inden fo Det lokale erhvervsliv spænder bredt med aktiviteter i mange sektorer.

Operationelle signaler

Der er ingen registrerede medarbejdere, hvilket kan indikere en holdingstruktur eller enkeltmandsvirksomhed. Den aktive CVR-status bekræfter, at Spejlsgaard Group ApS er i drift. Tilstedeværelsen af kontaktdata peger på en tilgængelig organisation. Den registrerede kapital er ikke oplyst.

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1032015235Spejlsgaard Group ApSDegnemarken 12, 5750, RingeIkke-finansielle holdingselskaber

Ofte stillede spørgsmål om Spejlsgaard Group ApS

Hvor mange ansatte har Spejlsgaard Group ApS?
Der er ikke registreret medarbejdertal for Spejlsgaard Group ApS. Det kan betyde, at virksomheden er et holdingselskab eller en enkeltmandsvirksomhed.
Hvad er Spejlsgaard Group ApSs seneste regnskab?
Spejlsgaard Group ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Hvilke fordele er der ved at drive en virksomhed som Spejlsgaard Group ApS?
Fordelene ved at drive en virksomhed som Spejlsgaard Group ApS inkluderer mulighed for risikospredning, optimering af skattestrukturer, nemmere generationsskifte, centraliseret ledelse og administration, samt bedre adgang til finansiering. Det giver også en klar adskillelse mellem ejerskab og drift.
Er Spejlsgaard Group ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er Spejlsgaard Group ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Hvilken branche tilhører Spejlsgaard Group ApS?
Virksomheden opererer i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (kode: 642120).
Hvilke udfordringer står Spejlsgaard Group ApS overfor i det nuværende marked?
I det nuværende marked står Spejlsgaard Group ApS over for udfordringer som øgede krav til ESG-rapportering, geopolitiske usikkerheder der påvirker forsyningskæder, og et potentielt strammere reguleringsmiljø. Desuden kan det være en udfordring at tiltrække og fastholde kvalificeret arbejdskraft i de underliggende datterselskaber.
Er Spejlsgaard Group ApS aktivt?
Ja, Spejlsgaard Group ApS er aktivt: men firmaet er kun 6 måneder gammelt, så vær ekstra opmærksom.
Hvad er CVR-nummeret for Spejlsgaard Group ApS?
Spejlsgaard Group ApS har CVR-nummer 46162226 og er registreret i Ringe. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Spejlsgaard Group ApS?
Anton Hesselbjerg Spejlsgaard, Noah Hesselbjerg Spejlsgaard ejer Spejlsgaard Group ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Ikke-finansielle holdingselskaber

FB Installationer Holding ApS

CVR 37841595 · Viborg · 409000 ansatte

ISS GLOBAL A/S

CVR 21408395 · Søborg · 352540 ansatte

Knud Henrik Hansen ApS

CVR 37492442 · Vorbasse · 174000 ansatte

Maersk South America A/S

CVR 44066068 · København K · 105909 ansatte

MAERSK GSC HOLDING A/S

CVR 26643015 · København K · 104890 ansatte

DAMCO A/S

CVR 30494350 · København K · 104890 ansatte

G.N.A.V. ApS

CVR 73379512 · Humlebæk · 2 ansatte

ALLAN KLING-PETERSEN HOLDING ApS

CVR 73372119 · Kolding · 1 ansatte

ANKERSEN HOLDING A/S

CVR 73369118 · Store Merløse

LIND JACOBSEN HOLDING ApS

CVR 73344913 · Holte · 1 ansatte

Andre virksomheder i Ringe

Eckes-Granini Danmark A/S

CVR 19982912 · Fremstilling af frugt- og grøntsagssaft

Buslager Holding ApS

CVR 41086793 · Ikke-finansielle holdingselskaber

NASSAU DOOR A/S

CVR 34391513 · Fremstilling af døre og vinduer af metal

LACTOSAN A/S

CVR 78878711 · Fremstilling af mejeriprodukter

JEROS A/S

CVR 33546513 · Fremstilling af andre maskiner til generelle formål i.a.n.

FFV RENOVATION A/S

CVR 26498961 · Indsamling af ikke-farligt affald

J&P Sport ApS

CVR 40512837 · Engroshandel med cykler, sportsartikler og lystbåde

JB Finans ApS

CVR 40455809 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Bredkærgård ApS

CVR 40453180 · Udlejning af erhvervsejendomme

BF Leasing 2024 ApS

CVR 40440666 · Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver, bortset fra til events

Se Spejlsgaard Group ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Ringe

Se alle i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber

Kan du stole på Spejlsgaard Group ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Spejlsgaard Group ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Spejlsgaard Group ApS i kontekst

Spejlsgaard Group ApS er en ung virksomhed under opbygning inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, med hjemsted i Ringe. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 46162226, stiftet i 2026. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Spejlsgaard Group ApS opererer i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Ringe, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Ringe for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Spejlsgaard Group ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Spejlsgaard Group ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.