Visitkort: SYNAPTIC ApS, CVR 39746166, Fremstilling af farmaceutiske præparater, Værløse, NORMAL
Visitkort for SYNAPTIC ApS (CVR 39746166) - genereret af CVRcheck.dk

SYNAPTIC ApS

CVR: 39746166 NORMAL

Anpartsselskab · Fremstilling af farmaceutiske præparater · Kirke Værløsevej 38, 3500 Værløse · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Fremstilling af farmaceutiske præparater
Adresse
Kirke Værløsevej 38, 3500 Værløse
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
50.000 DKK
Stiftet
2018-07-26 (8 år siden)
Kommune
FURESØ
Region
Region Hovedstaden

Om SYNAPTIC ApS

SYNAPTIC ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 39746166 beliggende på Kirke Værløsevej 38 i 3500 Værløse (FURESØ Kommune). Virksomheden opererer inden for "Fremstilling af farmaceutiske præparater" (branchekode 212000). SYNAPTIC ApS blev stiftet den 2018-07-26 og har dermed eksisteret i over 8 år. Med 1 ansatte klassificeres SYNAPTIC ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 50.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for SYNAPTIC ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
28
Stabilitets-Score
Svag
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af SYNAPTIC ApS

SYNAPTIC ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 28/100 (svag), med en egenkapital på -101.805 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af SYNAPTIC ApS

Inden for Fremstilling af farmaceutiske præparater finder vi SYNAPTIC ApS, en enkeltmandsvirksomhed med hjemsted i Værløse. SYNAPTIC ApS har med sine 7 år vist de første tegn på stabilitet. Ifølge CVR-registeret har ansat SYNAPTIC ApS 1 medarbejdere. For SYNAPTIC ApS er der endnu ikke registreret maskinlæsbare regnskabsdata i det offentlige register. Den globale tendens mod en aldrende befolkning skaber en øget efterspørgsel efter avanceret medicin. Pålidelighed, dokumenteret effekt og overholdelse af de højeste sikkerhedsstandarder er fundamentale værdier, der skaber tillid og loyalitet blandt sundhedsprofessionelle og patienter.

Konkurrenceposition

Det er desuden værd at bemærke, at Virksomheder i denne branche tilbyder et bredt spektrum af farmaceutiske produkter, der spænder over forskellige terapeutiske områder. Det primære produktsortiment inkluderer receptpligtige lægemidler SYNAPTIC ApSs størrelse som en enkeltmandsvirksomhed definerer dens konkurrencemæssige niche.

Erhvervsmiljø i Værløse

Det bemærkes også, at Branchen 'Fremstilling af farmaceutiske præparater' (branchekode 212000) omfatter virksomheder, der er specialiseret i forskning, udvikling, produktion og markedsføring af medicinske produkter til forebyggelse, diagnosticering, behandling og lindring af sygdomme. Kerneaktiviteterne strækker sig fra grundforskning og lægemiddeludvikling – ofte en langvarig og kapitalintensiv proces med strenge klin Det lokale erhvervsliv spænder bredt med aktiviteter i mange sektorer. Konkurrencesituationen i branchen er intensiv og præget af både globale giganter og specialiserede nichespillere. Markedsstørrelsen er betydelig og fortsat voksende, drevet af demografiske ændringer (ældre befolkning), øget forekomst af kroniske sygdomme, fremskridt inden for medicinsk forskning og adgang til sundhedsydelser i nye markeder. Vækstraten er solid, men kan variere betydeligt mellem forskellige terapeutiske områder. Branchen er historisk præget af en vis konsolidering gennem fusioner

Risikovurdering

De 7 år giver SYNAPTIC ApS en moderat erfaringsbase. Den finansielle risikoprofil kan ikke vurderes uden regnskabsdata.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
-29.786 kr.
Egenkapital
-101.805 kr.
Aktiver
2.095.871 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1023821210SYNAPTIC ApSKirke Værløsevej 38, 3500, VærløseFremstilling af farmaceutiske præparater

Ofte stillede spørgsmål om SYNAPTIC ApS

Hvilken branche tilhører SYNAPTIC ApS?
Ifølge CVR er SYNAPTIC ApS klassificeret under "Fremstilling af farmaceutiske præparater" (212000).
Hvad er SYNAPTIC ApSs seneste regnskab?
SYNAPTIC ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Er SYNAPTIC ApS en aktiv virksomhed?
SYNAPTIC ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvad laver SYNAPTIC ApS?
Som Anpartsselskab beskæftiger SYNAPTIC ApS sig med Fremstilling af farmaceutiske præparater fra Værløse.
Hvor gammel er SYNAPTIC ApS?
Med 7 års levetid har SYNAPTIC ApS opereret siden 2018-07-26.
Hvem er de typiske kunder for SYNAPTIC ApS?
De typiske kunder for SYNAPTIC ApS er B2B, primært hospitaler, apoteker, lægeklinikker og offentlige sundhedsmyndigheder. Disse institutioner indkøber lægemidler til behandling af patienter, og lægger stor vægt på produkternes effektivitet, sikkerhed og den pålidelige levering.
Hvor holder SYNAPTIC ApS til?
SYNAPTIC ApS har adresse på Kirke Værløsevej 38, 3500 Værløse.
Hvor mange ansatte har SYNAPTIC ApS?
Ifølge CVR-registeret har SYNAPTIC ApS 1 registrerede medarbejdere.
Er SYNAPTIC ApS aktivt?
Ja, SYNAPTIC ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2018.
Hvad er CVR-nummeret for SYNAPTIC ApS?
SYNAPTIC ApS har CVR-nummer 39746166 og er registreret i Værløse. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer SYNAPTIC ApS?
Eivind Antonsen Segtnan ejer SYNAPTIC ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Fremstilling af farmaceutiske præparater

ALK-ABELLÓ A/S

CVR 63717916 · Hørsholm · 826 ansatte

AJ Vaccines A/S

CVR 37911143 · København S · 743 ansatte

FUJIFILM Diosynth Biotechnologies Denmark ApS

CVR 26060702 · Hillerød · 743 ansatte

AGC Biologics A/S

CVR 25950941 · Søborg · 437 ansatte

Novo Nordisk Pharmatech A/S

CVR 13246149 · Køge · 192 ansatte

PHARMACOSMOS A/S

CVR 15517085 · Holbæk · 166 ansatte

Andre virksomheder i Værløse

SEAPAY DIS ApS

CVR 36054506 · Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling

SPEJDER SPORT A/S,

CVR 58142816 · Detailhandel med sports- og fritidsudstyr

NTI A/S

CVR 12252528 · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

HARESKOV ELEKTRIC A/S

CVR 37244716 · El-installation

GERRESHEIMER VAERLOESE A/S

CVR 10417430 · Fremstilling af plastemballage

P. SAXE NIELSEN HOLDING ApS

CVR 28104928 · Ikke-finansielle holdingselskaber

LaCoGo ApS

CVR 45188884 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Urpin Hill Capital ApS

CVR 45162745 · Anden finansiel formidling i.a.n.

MH VVS Holding ApS

CVR 45158012 · Ikke-finansielle holdingselskaber

KO Bolig Taastrup ApS

CVR 45145069 · Anden udlejning af boliger

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se SYNAPTIC ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Værløse

Se alle i branchen Fremstilling af farmaceutiske præparater

Kan du stole på SYNAPTIC ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med SYNAPTIC ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

SYNAPTIC ApS i kontekst

SYNAPTIC ApS er en aktiv virksomhed med 8 års markedshistorik inden for branchen Fremstilling af farmaceutiske præparater, med hjemsted i Værløse. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 39746166, stiftet i 2018. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

SYNAPTIC ApS opererer i branchen "Fremstilling af farmaceutiske præparater", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Fremstilling af farmaceutiske præparater for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Værløse, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Værløse for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for SYNAPTIC ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret SYNAPTIC ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.