Visitkort: TMT ApS, CVR 41561505, Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter, Strøby, NORMAL
Visitkort for TMT ApS (CVR 41561505) - genereret af CVRcheck.dk

TMT ApS

CVR: 41561505 NORMAL

Anpartsselskab · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Nederste Linievej 4, 4671 Strøby · 10 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
Adresse
Nederste Linievej 4, 4671 Strøby
Ansatte
10 (lille virksomhed)
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2020-07-07 (6 år siden)
Kommune
STEVNS
Region
Region Sjælland

E-mail: morten187@sol.dk

Telefon: 24242706

Om TMT ApS

TMT ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 41561505 beliggende på Nederste Linievej 4 i 4671 Strøby (STEVNS Kommune). Virksomheden opererer inden for "Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter" (branchekode 433200). TMT ApS blev stiftet den 2020-07-07 og har dermed eksisteret i over 6 år. Med 10 ansatte klassificeres TMT ApS som en lille virksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for TMT ApS

100
Tillids-Score
Fremragende
100
Stabilitets-Score
Fremragende
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af TMT ApS

TMT ApS opnår en tillids-score på 100/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 100/100 (fremragende), med en egenkapital på 931.718 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af TMT ApS

Som registreret Anpartsselskab i Strøby er TMT ApS en aktør inden for Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter. Siden stiftelsen for 5 år siden er virksomheden vokset ud af opstartsfasen. Med en stab på 10 personer har TMT ApS en organisation der matcher en mindre virksomhed-segmentet. TMT ApS har på nuværende tidspunkt ikke offentliggjort digitale årsrapporter. For TMT ApS i Strøby åbner det lokale byggeboom op for betydelige vækstmuligheder.

Erhvervsmiljø i Strøby

Derudover Branchen 'Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter' (kode 433200) omfatter virksomheder, der udfører en bred vifte af bygge- og anlægsopgaver relateret til træbearbejdning og montage. Dette inkluderer alt fra opførelse af nye bygninger, tilbygninger og ombygninger til renovering, reparation og vedligeholdelse af eksisterende strukturer. Virksomhederne udfører typisk opgaver som tagkonstruktioner, gul Erhvervsmæssigt er Strøby karakteriseret ved et varieret udbud af virksomheder.

Risikovurdering

Med 5 års aktivitet er TMT ApS kommet ud af den mest kritiske startfase. Manglen på offentlige regnskaber gør det svært at bedømme den finansielle situation.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
291.538 kr.
Egenkapital
931.718 kr.
Aktiver
2.196.697 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1026090713TMT ApSNederste Linievej 4, 4671, StrøbyTømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

Ofte stillede spørgsmål om TMT ApS

Hvad er TMT ApSs CVR-nummer?
CVR-nummeret for TMT ApS er 41561505, registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvor holder TMT ApS til?
TMT ApS har adresse på Nederste Linievej 4, 4671 Strøby.
Hvilken branche tilhører TMT ApS?
Virksomheden opererer i branchen "Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter" (kode: 433200).
Hvordan får jeg et tilbud fra TMT ApS?
For at få et skræddersyet tilbud fra TMT ApS kan du kontakte os via telefon eller e-mail. Vi aftaler gerne et uforpligtende møde, hvor vi kan gennemgå dit projekt og dine ønsker, hvorefter vi udarbejder et detaljeret tilbud.
Hvor gammel er TMT ApS?
Med 5 års levetid har TMT ApS opereret siden 2020-07-07.
Hvad er TMT ApSs seneste regnskab?
TMT ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Er TMT ApS en aktiv virksomhed?
TMT ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvad laver TMT ApS?
Som Anpartsselskab beskæftiger TMT ApS sig med Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter fra Strøby.
Er TMT ApS aktivt?
Ja, TMT ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2020.
Hvad er CVR-nummeret for TMT ApS?
TMT ApS har CVR-nummer 41561505 og er registreret i Strøby. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer TMT ApS?
Morten Trasborg ejer TMT ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

Comsa-Munck-Efacec Consortium I/S

CVR 38793373 · København Ø · 1561 ansatte

TORBEN LIND HOLDING ApS

CVR 51636015 · Taastrup · 302 ansatte

JAKON A/S

CVR 83955716 · Ballerup · 299 ansatte

DEKO P/S

CVR 66674517 · Taastrup · 252 ansatte

HUSTØMRERNE A/S

CVR 31309514 · Aarhus N · 246 ansatte

SKOU GRUPPEN A/S

CVR 26654653 · Hørsholm · 162 ansatte

Knast & Kant ApS

CVR 45767396 · Egtved · 2 ansatte

GP-Byg ApS

CVR 45766195 · Vojens

Tømrerfirmaet Søndergaard Jensen ApS

CVR 45766098 · Silkeborg · 1 ansatte

Eschen & Porsborg Entreprise ApS

CVR 45763803 · Stenløse

Andre virksomheder i Strøby

Cafe Skov & Strand ApS

CVR 43516272 · Servering af mad i restauranter og caféer

STRØBY TURIST ApS

CVR 29140898 · Passagertransport ad vej uden fast køreplan

HKL A/S

CVR 39724308 · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

BIOMEQ sport & rehabiliterings center ApS

CVR 45193527 · Fysio- og ergoterapi

M&M SERVICEGRUPPEN ApS

CVR 43679821 · Administrations- og kontorserviceaktiviteter

LARSEN CATERING ApS

CVR 33644299 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Virksomheder i samme størrelse

SS Import & Eksport ApS

CVR 41514469 · Birkerød · 19 ansatte

Cura Pleje Nordsjælland ApS

CVR 33266413 · Albertslund · 13 ansatte

KIROPRAKTOR.COM ApS ODENSE

CVR 38899899 · Odense SØ · 11 ansatte

Cardstore Aarhus ApS

CVR 45930386 · Aarhus C · 8 ansatte

JYSK ANLÆG ApS

CVR 37994804 · Sæby · 8 ansatte

BOMHOLTZ-LARSEN ApS

CVR 55232717 · Aalborg · 5 ansatte

Se TMT ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Strøby

Se alle i branchen Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

Kan du stole på TMT ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med TMT ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

TMT ApS i kontekst

TMT ApS er en aktiv virksomhed med 6 års markedshistorik inden for branchen Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter, med hjemsted i Strøby. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 41561505, stiftet i 2020. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

TMT ApS opererer i branchen "Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Strøby, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Strøby for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for TMT ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret TMT ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.