Visitkort: Trimmet Ejendomme ApS, CVR 41125047, Anden udlejning af boliger, Odense C, NORMAL
Visitkort for Trimmet Ejendomme ApS (CVR 41125047) - genereret af CVRcheck.dk

Trimmet Ejendomme ApS

CVR: 41125047 NORMAL

Anpartsselskab · Anden udlejning af boliger · Vestergade 75, 5000 Odense C · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden udlejning af boliger
Adresse
Vestergade 75, 5000 Odense C
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2020-01-28 (6 år siden)
Kommune
ODENSE
Region
Region Syddanmark

Om Trimmet Ejendomme ApS

Trimmet Ejendomme ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 41125047 beliggende på Vestergade 75 i 5000 Odense C (ODENSE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Anden udlejning af boliger" (branchekode 682030). Trimmet Ejendomme ApS blev stiftet den 2020-01-28 og har dermed eksisteret i over 6 år. Med 1 ansatte klassificeres Trimmet Ejendomme ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Trimmet Ejendomme ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
83
Stabilitets-Score
Fremragende
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af Trimmet Ejendomme ApS

Trimmet Ejendomme ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 83/100 (fremragende), med en egenkapital på 10.187.255 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af Trimmet Ejendomme ApS

Med registrering i Odense C repræsenterer Trimmet Ejendomme ApS Anden udlejning af boliger-branchen som en enkeltmandsvirksomhed. Siden stiftelsen for 6 år siden er virksomheden vokset ud af opstartsfasen. Med 1 registrerede medarbejdere er Trimmet Ejendomme ApS en enkeltmandsvirksomhed i dansk kontekst. Regnskabsoplysninger for Trimmet Ejendomme ApS er ikke tilgængelige i digital form. For Trimmet Ejendomme ApS i Odense C ligger en klar mulighed i at udnytte den fortsatte urbanisering ved at investere i nyere, energieffektive boliger eller konvertere ældre ejendomme.

Konkurrenceposition

Den typiske virksomhed i denne branche er ofte et ApS eller A/S, der ejer en eller flere udlejningsejendomme. Mange er mindre familieejede selskaber med få eller ingen ansatte, hvor ejerne selv varetager administration og vedligeholdelse. Omsætningen kan variere betydeligt fra et par hundrede tusinde kroner til tocifrede millionbeløb, afhængigt af porteføljens størrelse. Større aktører har typisk en mere formaliseret organisation med ansatte til ejendomsadministration, juridisk rådgivning og finansiel styring. De fokuserer ofte på at opbygge en portefølje af udlejningsejendomme over tid, ofte med et langsigtet investeringsperspektiv. Som en enkeltmandsvirksomhed har Trimmet Ejendomme ApS sin egen position i branchens konkurrencelandskab.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
1.100.365 kr.
Egenkapital
10.187.255 kr.
Aktiver
46.116.572 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1025507351Trimmet Ejendomme ApSVestergade 75, 5000, Odense CAnden udlejning af boliger

Ofte stillede spørgsmål om Trimmet Ejendomme ApS

Er Trimmet Ejendomme ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er Trimmet Ejendomme ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Hvad laver Trimmet Ejendomme ApS?
Trimmet Ejendomme ApS er aktiv inden for Anden udlejning af boliger (branchekode 682030) fra sin base i Odense C.
Hvilken type administration tilbyder Trimmet Ejendomme ApS?
Trimmet Ejendomme ApS varetager typisk fuld ejendomsadministration, hvilket inkluderer alt fra lejerhåndtering, opkrævning af husleje, udførelse af vedligeholdelse og reparationer til håndtering af ind- og udflytninger. Målet er at sikre en problemfri oplevelse for både lejere og ejere.
Hvilke typer boliger udlejer Trimmet Ejendomme ApS i Odense C?
Trimmet Ejendomme ApS udlejer typisk en bred vifte af boliger, herunder lejligheder, rækkehuse og parcelhuse. Den specifikke portefølje varierer, men fokus er på private lejeboliger i og omkring Odense C.
Hvilken branche tilhører Trimmet Ejendomme ApS?
Virksomheden opererer i branchen "Anden udlejning af boliger" (kode: 682030).
Hvad er Trimmet Ejendomme ApSs CVR-nummer?
CVR-nummeret for Trimmet Ejendomme ApS er 41125047, registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvor holder Trimmet Ejendomme ApS til?
Virksomheden er med adresse i Odense C, ODENSE.
Hvor gammel er Trimmet Ejendomme ApS?
Virksomheden har eksisteret i 6 år siden den blev etableret.
Er Trimmet Ejendomme ApS aktivt?
Ja, Trimmet Ejendomme ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2020.
Hvad er CVR-nummeret for Trimmet Ejendomme ApS?
Trimmet Ejendomme ApS har CVR-nummer 41125047 og er registreret i Odense C. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Trimmet Ejendomme ApS?
Trimmet Holding ApS ejer Trimmet Ejendomme ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Anden udlejning af boliger

MONICA-LEASING A/S

CVR 71229211 · København V · 254 ansatte

Ejendomsselskabet Gaia A/S

CVR 41027614 · Randers C · 68 ansatte

LB Living ApS

CVR 38373226 · Randers SØ · 62 ansatte

JP Ejendomme Slagelse ApS

CVR 30900340 · Slagelse · 45 ansatte

Hedan Ejendomme Aps

CVR 38904809 · Køge · 40 ansatte

Feriepartner Marielyst ApS

CVR 38214632 · Væggerløse · 32 ansatte

DKW HILLERØD ApS

CVR 83193018 · Hillerød

LISWA ApS

CVR 83186828 · Åbyhøj · 1 ansatte

BLOK D. BROBJERGPARKEN A/S

CVR 83132515 · Egå · 4 ansatte

BLOK B. BROBJERGPARKEN ApS

CVR 83132213 · Egå · 4 ansatte

Andre virksomheder i Odense C

CURRY HOLDING ApS

CVR 31371627 · Ikke-finansielle holdingselskaber

THORNICO HOLDING A/S

CVR 35258000 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Havnegade Capital ApS

CVR 37463744 · Gennemløbsholdingselskaber

CHINA EGG PRODUCTS ApS

CVR 25529677 · Investering for egen regning

Ovodan Europe A/S

CVR 39051613 · Investering for egen regning

DANISH OVO INVESTMENT ApS

CVR 27758347 · Investering for egen regning

Zenzo Clothing ApS

CVR 46514459 · Detailhandel med tøj

Psykologhuset Nordjylland ApS

CVR 46428390 · Psykologisk og psykoterapeutisk rådgivning

Synexa ApS

CVR 46374975 · Serviceydelser i forbindelse med logistik

Ravik ApS

CVR 46374673 · Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se Trimmet Ejendomme ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Odense C

Se alle i branchen Anden udlejning af boliger

Kan du stole på Trimmet Ejendomme ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Trimmet Ejendomme ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Trimmet Ejendomme ApS i kontekst

Trimmet Ejendomme ApS er en aktiv virksomhed med 6 års markedshistorik inden for branchen Anden udlejning af boliger, med hjemsted i Odense C. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 41125047, stiftet i 2020. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Trimmet Ejendomme ApS opererer i branchen "Anden udlejning af boliger", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Anden udlejning af boliger for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Odense C, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Odense C for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Trimmet Ejendomme ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Trimmet Ejendomme ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.