Visitkort: U-TRE ApS, CVR 39273624, Ikke-finansielle holdingselskaber, Kirke Hyllinge, NORMAL
Visitkort for U-TRE ApS (CVR 39273624) - genereret af CVRcheck.dk

U-TRE ApS

CVR: 39273624 NORMAL

Anpartsselskab · Ikke-finansielle holdingselskaber · Trekroner 1, 4070 Kirke Hyllinge

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber
Adresse
Trekroner 1, 4070 Kirke Hyllinge
Selskabskapital
50.000 DKK
Stiftet
2018-01-22 (8 år siden)
Kommune
LEJRE
Region
Region Sjælland

Om U-TRE ApS

U-TRE ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 39273624 beliggende på Trekroner 1 i 4070 Kirke Hyllinge (LEJRE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). U-TRE ApS blev stiftet den 2018-01-22 og har dermed eksisteret i over 8 år. Selskabskapitalen er registreret til 50.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for U-TRE ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
85
Stabilitets-Score
Fremragende
65
Aktivitets-Score
God

Vurdering af U-TRE ApS

U-TRE ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 85/100 (fremragende), med en egenkapital på 3.206.476 kr.. Aktivitets-scoren er 65/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af U-TRE ApS

Med registrering i Kirke Hyllinge repræsenterer U-TRE ApS Ikke-finansielle holdingselskaber-branchen som en virksomhed. U-TRE ApS befinder sig med 8 års levetid i en konsolideringsfase. Regnskabsdata er ikke offentligt tilgængelige for denne virksomhed. Deres strategiske tilgang til investeringer og porteføljeforvaltning muliggør effektiv ressourceallokering og risikostyring, hvilket bidrager til en stærk økonomisk performance på tværs af koncernen. Som en integreret del af erhvervslivet i Kirke Hyllinge, fungerer U-TRE ApS som en paraply for flere forretningsenheder. En særlig mulighed for U-TRE ApS ligger i at udnytte den akkumulerede kapital til yderligere investeringer i nye teknologier eller markeder.

Forretningsindsigt

Branchen 'Ikke-finansielle holdingselskaber' (branchekode 64.20.20, tidligere 642120) omfatter en bred vifte af virksomheder, hvis primære formål er at eje og forvalte aktier eller anparter i andre selskaber uden selv at producere varer eller levere tjenesteydelser. Disse holdingselskaber fungerer typisk som moderselskaber for en koncernstruktur, hvor de ejer datterselskaber, der opererer inden for forskellige brancher. Formålet er ofte at skabe en effektiv ejerskabsstruktur, minimere risiko, op

Risikovurdering

Virksomheden er relativt ung med 8 år, men har fundet fodfæste. Manglen på offentlige regnskaber gør det svært at bedømme den finansielle situation.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
374.627 kr.
Egenkapital
3.206.476 kr.
Aktiver
4.500.446 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1023279807U-TRE ApSTrekroner 1, 4070, Kirke HyllingeIkke-finansielle holdingselskaber

Ofte stillede spørgsmål om U-TRE ApS

Hvad er U-TRE ApSs CVR-nummer?
CVR-nummeret for U-TRE ApS er 39273624, registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvilke udfordringer står U-TRE ApS overfor i det nuværende marked?
I det nuværende marked står U-TRE ApS over for udfordringer som øgede krav til ESG-rapportering, geopolitiske usikkerheder der påvirker forsyningskæder, og et potentielt strammere reguleringsmiljø. Desuden kan det være en udfordring at tiltrække og fastholde kvalificeret arbejdskraft i de underliggende datterselskaber.
Hvor gammel er U-TRE ApS?
Med 8 års levetid har U-TRE ApS opereret siden 2018-01-22.
Hvad er U-TRE ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for U-TRE ApS.
Hvor mange ansatte har U-TRE ApS?
Medarbejdertallet for U-TRE ApS er uoplyst i CVR-registeret.
Hvilke typer virksomheder ejer U-TRE ApS typisk?
Som et ikke-finansielt holdingselskab ejer U-TRE ApS typisk en række operationelle virksomheder inden for forskellige brancher. Dette kan omfatte alt fra produktionsvirksomheder og detailkæder til teknologivirksomheder og serviceudbydere. Porteføljen afhænger af U-TRE ApSs strategiske fokus og investeringsprofil.
Hvilken branche tilhører U-TRE ApS?
Virksomheden opererer i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (kode: 642120).
Er U-TRE ApS en aktiv virksomhed?
U-TRE ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Er U-TRE ApS aktivt?
Ja, U-TRE ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2018.
Hvad er CVR-nummeret for U-TRE ApS?
U-TRE ApS har CVR-nummer 39273624 og er registreret i Kirke Hyllinge. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer U-TRE ApS?
Mikkel Zacharya Uglebjerg Borggaard ejer U-TRE ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Ikke-finansielle holdingselskaber

FB Installationer Holding ApS

CVR 37841595 · Viborg · 409000 ansatte

ISS GLOBAL A/S

CVR 21408395 · Søborg · 352540 ansatte

Knud Henrik Hansen ApS

CVR 37492442 · Vorbasse · 174000 ansatte

Maersk South America A/S

CVR 44066068 · København K · 105909 ansatte

MAERSK GSC HOLDING A/S

CVR 26643015 · København K · 104890 ansatte

DAMCO A/S

CVR 30494350 · København K · 104890 ansatte

Isospin ApS

CVR 46518748 · København S

Joachim Brendborg Holding ApS

CVR 46518640 · Aarhus C

Jakob GBO Holding ApS

CVR 46518535 · Næstved

E.S Engelhardt Holding ApS

CVR 46518527 · Kirke Hyllinge

Andre virksomheder i Kirke Hyllinge

Thomas Gottlieb Holding ApS

CVR 39453029 · Ikke-finansielle holdingselskaber

EUROPEAN FREEZE DRY ApS

CVR 25312279 · Fremstilling af kød- og fjerkrækødprodukter

Fjordskolen ApS

CVR 44939339 · Undervisning på specialskoler for børn med funktionsnedsættelser

Flemming Braasch, 431 Kirke Hyllinge ApS

CVR 39289067 · Detailhandel med dagligvarer i discountsupermarkeder

SPECIALSKOLEN BRAMSNÆSVIG'S DØGN OG AFLASTNINGSTILBUD ApS

CVR 33781636 · Drift af døgninstitutioner for personer med fysisk handicap

Dyreklinikken Centrum ApS

CVR 45718204 · Dyrlægeaktiviteter

Se U-TRE ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Kirke Hyllinge

Se alle i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber

Kan du stole på U-TRE ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med U-TRE ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

U-TRE ApS i kontekst

U-TRE ApS er en aktiv virksomhed med 8 års markedshistorik inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, med hjemsted i Kirke Hyllinge. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 39273624, stiftet i 2018. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

U-TRE ApS opererer i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Kirke Hyllinge, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Kirke Hyllinge for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for U-TRE ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret U-TRE ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.