Visitkort: VELOMOBILCENTER.DK ApS, CVR 33783183, Detailhandel med cykler, Stenløse, NORMAL
Visitkort for VELOMOBILCENTER.DK ApS (CVR 33783183) - genereret af CVRcheck.dk

VELOMOBILCENTER.DK ApS

CVR: 33783183 NORMAL

Anpartsselskab · Detailhandel med cykler · Sandbakken 11, 3660 Stenløse · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Detailhandel med cykler
Adresse
Sandbakken 11, 3660 Stenløse
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
350.000 DKK
Stiftet
2011-06-24 (15 år siden)
Kommune
EGEDAL
Region
Region Hovedstaden

E-mail: info@velomobilcenter.dk

Telefon: 60607959

Om VELOMOBILCENTER.DK ApS

VELOMOBILCENTER.DK ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 33783183 beliggende på Sandbakken 11 i 3660 Stenløse (EGEDAL Kommune). Virksomheden opererer inden for "Detailhandel med cykler" (branchekode 476320). VELOMOBILCENTER.DK ApS blev stiftet den 2011-06-24 og har dermed eksisteret i over 15 år. Med 1 ansatte klassificeres VELOMOBILCENTER.DK ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 350.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for VELOMOBILCENTER.DK ApS

100
Tillids-Score
Fremragende
73
Stabilitets-Score
God
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af VELOMOBILCENTER.DK ApS

VELOMOBILCENTER.DK ApS opnår en tillids-score på 100/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 73/100 (god), med en egenkapital på 244.872 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af VELOMOBILCENTER.DK ApS

VELOMOBILCENTER.DK ApS har til huse i 3660 Stenløse og er registreret som Anpartsselskab inden for Detailhandel med cykler. Siden stiftelsen for 14 år siden har virksomheden vist evne til at tilpasse sig. Organisationen tæller 1 medarbejdere, hvilket placerer VELOMOBILCENTER.DK ApS i en enkeltmandsvirksomhed-kategorien. Der foreligger ingen digitale regnskabsdata for virksomheden. Den globale forsyningskædes sårbarhed kan også påvirke lagerbeholdningen og leveringstiderne.

Konkurrenceposition

Det er desuden værd at bemærke, at Virksomheder i branchen tilbyder et bredt spektrum af produkter og ydelser. Produktsortimentet omfatter traditionelle cykler (citybikes, racercykler, mountainbikes, børnecykler), et stærkt voksende se VELOMOBILCENTER.DK ApS udfylder rollen som en enkeltmandsvirksomhed i et konkurrencepræget marked.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
-137.561 kr.
Egenkapital
244.872 kr.
Aktiver
281.176 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1016988479VELOMOBILCENTER.DK ApSSandbakken 11, 3660, StenløseDetailhandel med cykler

Ofte stillede spørgsmål om VELOMOBILCENTER.DK ApS

Hvor mange ansatte har VELOMOBILCENTER.DK ApS?
Ifølge CVR-registeret har VELOMOBILCENTER.DK ApS 1 registrerede medarbejdere.
Hvor gammel er VELOMOBILCENTER.DK ApS?
Med 14 års levetid har VELOMOBILCENTER.DK ApS opereret siden 2011-06-24.
Er VELOMOBILCENTER.DK ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er VELOMOBILCENTER.DK ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Hvilke typer cykler kan jeg finde hos VELOMOBILCENTER.DK ApS i Stenløse?
VELOMOBILCENTER.DK ApS tilbyder typisk et bredt udvalg af cykler, herunder citybikes, racercykler, mountainbikes, elcykler og børnecykler. Sortimentet er designet til at imødekomme forskellige behov, fra daglig transport til fritidsbrug og sport.
Hvad er VELOMOBILCENTER.DK ApSs seneste regnskab?
VELOMOBILCENTER.DK ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Hvad laver VELOMOBILCENTER.DK ApS?
VELOMOBILCENTER.DK ApS er registreret inden for branchen "Detailhandel med cykler" med branchekode 476320. Virksomheden er med base i Stenløse og er registreret som Anpartsselskab.
Hvor holder VELOMOBILCENTER.DK ApS til?
VELOMOBILCENTER.DK ApS har sit domicil i Stenløse, med adressen Sandbakken 11.
Tilbyder VELOMOBILCENTER.DK ApS i Stenløse finansieringsmuligheder ved køb af cykel?
Mange cykelforhandlere, herunder potentielt VELOMOBILCENTER.DK ApS, tilbyder forskellige finansieringsløsninger for at gøre større cykelkøb mere overkommelige for kunderne. Dette kan inkludere afdragsordninger eller samarbejde med finansieringsselskaber.
Er VELOMOBILCENTER.DK ApS aktivt?
Ja, VELOMOBILCENTER.DK ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2011.
Hvad er CVR-nummeret for VELOMOBILCENTER.DK ApS?
VELOMOBILCENTER.DK ApS har CVR-nummer 33783183 og er registreret i Stenløse. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer VELOMOBILCENTER.DK ApS?
Ejerstrukturen for VELOMOBILCENTER.DK ApS er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.

Lignende virksomheder inden for Detailhandel med cykler

SKATEPRO ApS

CVR 28853866 · Hinnerup · 134 ansatte

HEINO CYKLER ApS

CVR 77847715 · København Ø · 44 ansatte

LINDEBJERG A/S

CVR 10144760 · Middelfart · 43 ansatte

CYKELGEAR A/S

CVR 35252002 · Terndrup · 41 ansatte

DESIGN CYKLER ApS

CVR 21046787 · Odense SV · 39 ansatte

FRI BIKESHOP ApS

CVR 32267769 · Albertslund · 37 ansatte

KOGA NORDIC ApS

CVR 30899822 · Brønshøj

TM CYKLER ApS

CVR 30272404 · Hillerød · 4 ansatte

CYCLINGPARTS ApS

CVR 30085957 · Randers SV · 3 ansatte

SCHRØDER CYKLER ApS

CVR 29838836 · Hellerup

Andre virksomheder i Stenløse

AjourCare ApS

CVR 34478953 · Drift af hjemmehjælp

Mensing Holding ApS

CVR 38998757 · Ikke-finansielle holdingselskaber

C.M.H. HOLDING ApS

CVR 28509650 · Ikke-finansielle holdingselskaber

A-A Enterprise ApS

CVR 43829084 · Murerarbejde

Ganløse Kro af 2017 ApS

CVR 39151758 · Servering af mad i restauranter og caféer

P.M. MONTAGE-TEKNIK A/S

CVR 10586984 · Engroshandel med træ og byggematerialer samt sanitetsartikler

Eastercity Holding ApS

CVR 43670948 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Taxikørsel 280 ApS

CVR 43637347 · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør

Milla ApS

CVR 43595164 · Passagertransport ad vej uden fast køreplan

Hvidtfeldt Møller Holding ApS

CVR 43584030 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se VELOMOBILCENTER.DK ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Stenløse

Se alle i branchen Detailhandel med cykler

Kan du stole på VELOMOBILCENTER.DK ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med VELOMOBILCENTER.DK ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

VELOMOBILCENTER.DK ApS i kontekst

VELOMOBILCENTER.DK ApS er en etableret aktør med 15 års dokumenteret drift inden for branchen Detailhandel med cykler, med hjemsted i Stenløse. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 33783183, stiftet i 2011. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

VELOMOBILCENTER.DK ApS opererer i branchen "Detailhandel med cykler", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Detailhandel med cykler for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Stenløse, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Stenløse for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for VELOMOBILCENTER.DK ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret VELOMOBILCENTER.DK ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.