Visitkort: ZH Group ApS, CVR 45742911, Almindelig rengøring i bygninger, Hvidovre, NORMAL
Visitkort for ZH Group ApS (CVR 45742911) - genereret af CVRcheck.dk

ZH Group ApS

CVR: 45742911 NORMAL

Anpartsselskab · Almindelig rengøring i bygninger · Gammel Køge Landevej 314, 2650 Hvidovre · 3 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Almindelig rengøring i bygninger
Adresse
Gammel Køge Landevej 314, 2650 Hvidovre
Ansatte
3 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
20.000 DKK
Stiftet
2025-07-10 (1 år siden)
Kommune
HVIDOVRE
Region
Region Hovedstaden

Om ZH Group ApS

ZH Group ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 45742911 beliggende på Gammel Køge Landevej 314 i 2650 Hvidovre (HVIDOVRE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Almindelig rengøring i bygninger" (branchekode 812100). ZH Group ApS blev stiftet den 2025-07-10 og har dermed eksisteret i over 1 år. Med 3 ansatte klassificeres ZH Group ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 20.000 DKK.

Scoreoverblik for ZH Group ApS

45
Tillids-Score
Moderat
8
Stabilitets-Score
Kritisk
35
Aktivitets-Score
Svag

Vurdering af ZH Group ApS

ZH Group ApS opnår en tillids-score på 45/100, hvilket indikerer moderat troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 8/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 35/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Ofte stillede spørgsmål om ZH Group ApS

Er ZH Group ApS aktivt?
Ja, ZH Group ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2025.
Hvad er CVR-nummeret for ZH Group ApS?
ZH Group ApS har CVR-nummer 45742911 og er registreret i Hvidovre. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer ZH Group ApS?
Ejerstrukturen for ZH Group ApS er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.
Hvilken branche er ZH Group ApS i?
ZH Group ApS opererer inden for branchen "Almindelig rengøring i bygninger" (branchekode 812100). Se brancheoversigten for lignende virksomheder.
Hvor mange ansatte har ZH Group ApS?
ZH Group ApS har 3 ansatte (interval: ANTAL_2_4). Det gør dem til en mikrovirksomhed efter EU-definition.
Hvornår blev ZH Group ApS stiftet?
ZH Group ApS blev stiftet 2025-07-10 og har dermed eksisteret i 1 år. Virksomheden er i dag aktiv.
Hvilken virksomhedsform har ZH Group ApS?
ZH Group ApS er registreret som Anpartsselskab med en selskabskapital på 20.000 DKK. Se virksomhedsoplysninger og historik.
Hvor ligger ZH Group ApS?
ZH Group ApS har adresse på Gammel Køge Landevej 314, 2650 Hvidovre i HVIDOVRE Kommune, Region Hovedstaden.

Lignende virksomheder inden for Almindelig rengøring i bygninger

Serwiz Plus A/S

CVR 12643047 · Søborg · 1581 ansatte

DE 5 STJERNER A/S

CVR 25349997 · Hvidovre · 1259 ansatte

Anders Andersen's Rengøring A/S

CVR 41465972 · Taastrup · 1072 ansatte

Kongsvang Cleaning & Facility A/S

CVR 28689276 · Åbyhøj · 746 ansatte

SERVICEFIRMAET RENELL A/S

CVR 26096294 · Helsingør · 665 ansatte

DANREN BOGDOL A/S

CVR 32938914 · Odense C · 542 ansatte

Andre virksomheder i Hvidovre

SGL Holding I ApS

CVR 43934570 · Ikke-finansielle holdingselskaber

DE 5 STJERNER A/S

CVR 25349997 · Almindelig rengøring i bygninger

Vikingbus Holding A/S

CVR 39857278 · Anden finansiel formidling i.a.n.

NORDIC SUGAR A/S

CVR 29781834 · Fremstilling af sukker

DANSK STILLADS HOLDING ApS

CVR 29625743 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Polygon A/S

CVR 31859883 · Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.

E-GO ApS

CVR 43023594 · Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr

Nordman Holding ApS

CVR 43012339 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Din Eventpartner ApS

CVR 43010786 · Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n.

Joa2022 ApS

CVR 43006851 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

MOSQUITO CYKELCENTER LYSTRUP ApS

CVR 27339417 · Lystrup · 3 ansatte

ILT Invest ApS

CVR 45871746 · København K · 4 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

Se ZH Group ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Hvidovre

Se alle i branchen Almindelig rengøring i bygninger

Kan du stole på ZH Group ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med ZH Group ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

ZH Group ApS i kontekst

ZH Group ApS er en ung virksomhed under opbygning inden for branchen Almindelig rengøring i bygninger, med hjemsted i Hvidovre. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 45742911, stiftet i 2025. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

ZH Group ApS opererer i branchen "Almindelig rengøring i bygninger", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Almindelig rengøring i bygninger for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Hvidovre, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Hvidovre for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for ZH Group ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret ZH Group ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.