Visitkort: 1306006 Holding ApS, CVR 44870886, Ikke-finansielle holdingselskaber, Aarhus C, NORMAL
Visitkort for 1306006 Holding ApS (CVR 44870886) - genereret af CVRcheck.dk

1306006 Holding ApS

CVR: 44870886 NORMAL

Anpartsselskab · Ikke-finansielle holdingselskaber · Fiskerivej 12, 8000 Aarhus C · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber
Adresse
Fiskerivej 12, 8000 Aarhus C
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2024-06-03 (2 år siden)
Kommune
AARHUS
Region
Region Midtjylland

Om 1306006 Holding ApS

1306006 Holding ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 44870886 beliggende på Fiskerivej 12 i 8000 Aarhus C (AARHUS Kommune). Virksomheden opererer inden for "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). 1306006 Holding ApS blev stiftet den 2024-06-03 og har dermed eksisteret i over 2 år. Med 1 ansatte klassificeres 1306006 Holding ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for 1306006 Holding ApS

75
Tillids-Score
God
66
Stabilitets-Score
God
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af 1306006 Holding ApS

1306006 Holding ApS opnår en tillids-score på 75/100, hvilket indikerer god troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 66/100 (god), med en egenkapital på 40.000 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af 1306006 Holding ApS

1306006 Holding ApS, registreret i Aarhus C, er en enkeltmandsvirksomhed der er engageret i Ikke-finansielle holdingselskaber-sektoren. Med blot 1 års levetid er 1306006 Holding ApS stadig ved at finde fodfæste i markedet. Personalestyrken på 1 medarbejdere placerer 1306006 Holding ApS som en enkeltmandsvirksomhed. Regnskabsoplysninger for 1306006 Holding ApS er ikke tilgængelige i digital form. Med base i Aarhus C og en historie på 1 år, har 1306006 Holding ApS etableret sig som en nøglespiller i at optimere værdien af sine datterselskaber.

Erhvervsmiljø i Aarhus C

Det lokale erhvervsliv spænder bredt med aktiviteter i mange sektorer. Herudover Branchen 'Ikke-finansielle holdingselskaber' (branchekode 64.20.20, tidligere 642120) omfatter en bred vifte af virksomheder, hvis primære formål er at eje og forvalte aktier eller anparter i andre selskaber uden selv at producere varer eller levere tjenesteydelser. Disse holdingselskaber fungerer typisk som moderselskaber for en koncernstruktur, hvor de ejer datterselskaber, der opererer inden fo

Operationelle signaler

Med 1 registrerede medarbejdere tyder det på aktiv drift. Den aktive CVR-status bekræfter, at 1306006 Holding ApS er i drift. 1306006 Holding ApS har en indskudskapital på ikke oplyst.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
0 kr.
Egenkapital
40.000 kr.
Aktiver
40.000 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
10304072091306006 Holding ApSFiskerivej 12, 8000, Aarhus CIkke-finansielle holdingselskaber

Ofte stillede spørgsmål om 1306006 Holding ApS

Hvilke fordele er der ved at drive en virksomhed som 1306006 Holding ApS?
Fordelene ved at drive en virksomhed som 1306006 Holding ApS inkluderer mulighed for risikospredning, optimering af skattestrukturer, nemmere generationsskifte, centraliseret ledelse og administration, samt bedre adgang til finansiering. Det giver også en klar adskillelse mellem ejerskab og drift.
Hvor mange ansatte har 1306006 Holding ApS?
Ifølge CVR-registeret har 1306006 Holding ApS 1 registrerede medarbejdere.
Hvor gammel er 1306006 Holding ApS?
Virksomheden har eksisteret i 1 år siden den blev registreret.
Hvad er 1306006 Holding ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for 1306006 Holding ApS.
Hvilke typer virksomheder ejer 1306006 Holding ApS typisk?
Som et ikke-finansielt holdingselskab ejer 1306006 Holding ApS typisk en række operationelle virksomheder inden for forskellige brancher. Dette kan omfatte alt fra produktionsvirksomheder og detailkæder til teknologivirksomheder og serviceudbydere. Porteføljen afhænger af 1306006 Holding ApSs strategiske fokus og investeringsprofil.
Er 1306006 Holding ApS en aktiv virksomhed?
1306006 Holding ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvad er 1306006 Holding ApSs CVR-nummer?
CVR-nummeret for 1306006 Holding ApS er 44870886, registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Er 1306006 Holding ApS aktivt?
Ja, 1306006 Holding ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2024.
Hvad er CVR-nummeret for 1306006 Holding ApS?
1306006 Holding ApS har CVR-nummer 44870886 og er registreret i Aarhus C. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer 1306006 Holding ApS?
Mathias Rex ejer 1306006 Holding ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Ikke-finansielle holdingselskaber

FB Installationer Holding ApS

CVR 37841595 · Viborg · 409000 ansatte

ISS GLOBAL A/S

CVR 21408395 · Søborg · 352540 ansatte

Knud Henrik Hansen ApS

CVR 37492442 · Vorbasse · 174000 ansatte

Maersk South America A/S

CVR 44066068 · København K · 105909 ansatte

MAERSK GSC HOLDING A/S

CVR 26643015 · København K · 104890 ansatte

DAMCO A/S

CVR 30494350 · København K · 104890 ansatte

Chieu Holding ApS

CVR 46390571 · Slangerup

Lindgaard Invest ApS

CVR 46390539 · Stenløse

Broadhead Holding ApS

CVR 46390334 · Vanløse

Jensens Trucking Holding ApS

CVR 46388992 · Sommersted

Andre virksomheder i Aarhus C

SYSTEMATIC A/S

CVR 78834412 · Computerprogrammering

AB Family Invest ApS

CVR 43922580 · Ikke-finansielle holdingselskaber

TIVOLI FRIHEDEN A/S

CVR 12503997 · Drift af forlystelsesparker o.lign.

TakeFive ApS

CVR 42827827 · Ikke-finansielle holdingselskaber

APM Terminals - Aarhus A/S

CVR 32658393 · Godshåndtering

DANSKE COMMODITIES A/S

CVR 28113951 · Anden handel med elektricitet

Veedfald Invest ApS

CVR 45508501 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Tvorup Invest ApS

CVR 45508242 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Aarhus kebab house ApS

CVR 45507890 · Drift af øvrige spisesteder

Off The Pitch Holding ApS

CVR 45506223 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se 1306006 Holding ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Aarhus C

Se alle i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber

Kan du stole på 1306006 Holding ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med 1306006 Holding ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

1306006 Holding ApS i kontekst

1306006 Holding ApS er en ung virksomhed under opbygning inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, med hjemsted i Aarhus C. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 44870886, stiftet i 2024. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

1306006 Holding ApS opererer i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Aarhus C, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Aarhus C for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for 1306006 Holding ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret 1306006 Holding ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.