Visitkort: 24/7 Rejser Aps, CVR 40209158, Rejsebureauers aktiviteter, Vanløse, NORMAL
Visitkort for 24/7 Rejser Aps (CVR 40209158) - genereret af CVRcheck.dk

24/7 Rejser Aps

CVR: 40209158 NORMAL

Anpartsselskab · Rejsebureauers aktiviteter · Tirsbækvej 13, 2720 Vanløse · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Rejsebureauers aktiviteter
Adresse
Tirsbækvej 13, 2720 Vanløse
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
50.000 DKK
Stiftet
2019-01-27 (7 år siden)
Kommune
KØBENHAVN
Region
Region Hovedstaden

Om 24/7 Rejser Aps

24/7 Rejser Aps er en anpartsselskab med CVR-nummer 40209158 beliggende på Tirsbækvej 13 i 2720 Vanløse (KØBENHAVN Kommune). Virksomheden opererer inden for "Rejsebureauers aktiviteter" (branchekode 791100). 24/7 Rejser Aps blev stiftet den 2019-01-27 og har dermed eksisteret i over 7 år. Med 1 ansatte klassificeres 24/7 Rejser Aps som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 50.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for 24/7 Rejser Aps

85
Tillids-Score
Fremragende
73
Stabilitets-Score
God
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af 24/7 Rejser Aps

24/7 Rejser Aps opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 73/100 (god), med en egenkapital på 436.740 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af 24/7 Rejser Aps

Branchen Rejsebureauers aktiviteter tæller 24/7 Rejser Aps blandt sine aktører i Vanløse-området. De 7 år i markedet giver 24/7 Rejser Aps en voksende erfaringsbase. Med en stab på 1 personer har 24/7 Rejser Aps en organisation der matcher en enkeltmandsvirksomhed-segmentet. Virksomheden har ikke offentliggjort digitale regnskaber. Den personlige service og dybdegående viden om destinationer er centrale elementer i den værdi, 24/7 Rejser Aps i Vanløse leverer. Kunderne får ikke blot en rejse, men en helhedsoplevelse tilrettelagt af specialister med 7 års erfaring. Med en omsætning på ikke offentliggjort og 1 medarbejdere, er virksomheden velpositioneret til at imødekomme fremtidige trends inden for digitalisering og personalisering af rejser.

Erhvervsmiljø i Vanløse

Konkurrencesituationen i branchen er præget af både et stort antal små specialiserede aktører og et par større, etablerede selskaber. Markedet kan beskrives som fragmenteret med en vis konsolideringstendens blandt de største. Markedsstørrelsen er betydelig og har historisk set udvist en solid vækstrate, dog med periodiske udsving påvirket af globale begivenheder. Entry barriers er moderate, men kræver investering i teknologi, netværk af leverandører, og overholdelse af komplekse regulatoriske kr Det er desuden værd at bemærke, at Branchen 'Rejsebureauers aktiviteter' (branchekode 791100) omfatter virksomheder, der formidler, organiserer og sælger rejser og relaterede ydelser. Kernen i aktiviteten er at sammensætte og levere rejseoplevelser, der spænder fra standardpakkerejser til skræddersyede eventyr. Dette inkluderer typisk booking af fly, hotel, billeje, krydstogter, udflugter og forsikringer. Værdikæden strækker sig fr 24/7 Rejser Apss branche er kendetegnet ved konkurrence fra både lokale og nationale aktører.

Risikovurdering

De 7 år giver 24/7 Rejser Aps en moderat erfaringsbase. Uden tilgængelige regnskabsdata er det vanskeligt at vurdere den finansielle sundhed.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
-43.921 kr.
Egenkapital
436.740 kr.
Aktiver
526.484 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
102434901924/7 Rejser ApsTirsbækvej 13, 2720, VanløseRejsebureauers aktiviteter

Ofte stillede spørgsmål om 24/7 Rejser Aps

Er 24/7 Rejser Aps en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er 24/7 Rejser Apss status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Hvor holder 24/7 Rejser Aps til?
Virksomheden er forankret i Vanløse, KØBENHAVN.
Hvor mange ansatte har 24/7 Rejser Aps?
Virksomheden har 1 ansatte, hvilket gør den til en enkeltmandsvirksomhed.
Hvad er fordelene ved at bruge et rejsebureau som 24/7 Rejser Aps i Vanløse frem for at booke selv?
Fordelene ved at bruge 24/7 Rejser Aps inkluderer adgang til ekspertviden, tidsbesparelse, tryghed med rejsegaranti, fordelagtige priser og adgang til eksklusive tilbud. Rejsebureauet håndterer også uforudsete problemer undervejs.
Hvad laver 24/7 Rejser Aps?
24/7 Rejser Aps er registreret inden for branchen "Rejsebureauers aktiviteter" med branchekode 791100. Virksomheden er forankret i Vanløse og er registreret som Anpartsselskab.
Hvordan sikrer 24/7 Rejser Aps i Vanløse en tryg rejseoplevelse for sine kunder?
24/7 Rejser Aps sikrer en tryg rejseoplevelse ved at være medlem af Rejsegarantifonden, tilbyde omfattende rejseforsikringer og yde 24/7 support under rejsen. Derudover arbejdes der kun med anerkendte og pålidelige leverandører.
Hvad er 24/7 Rejser Apss seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for 24/7 Rejser Aps.
Hvilken branche tilhører 24/7 Rejser Aps?
Ifølge CVR er 24/7 Rejser Aps klassificeret under "Rejsebureauers aktiviteter" (791100).
Er 24/7 Rejser Aps aktivt?
Ja, 24/7 Rejser Aps er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2019.
Hvad er CVR-nummeret for 24/7 Rejser Aps?
24/7 Rejser Aps har CVR-nummer 40209158 og er registreret i Vanløse. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer 24/7 Rejser Aps?
Kate Møller Christensen ejer 24/7 Rejser Aps. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Rejsebureauers aktiviteter

EGENCIA DENMARK A/S

CVR 26524857 · København K · 154 ansatte

Jysk Rejsebureau A/S

CVR 39312123 · København K · 148 ansatte

Global Business Travel ApS

CVR 73489628 · København K · 146 ansatte

Skinetworks 2020 A/S

CVR 41917725 · København V · 115 ansatte

KILROY INTERNATIONAL A/S

CVR 10915295 · København K · 92 ansatte

FDM TRAVEL A/S

CVR 26194210 · Kongens Lyngby · 67 ansatte

Prius Hunting ApS

CVR 37447587 · Albertslund

Nørre Rottrup Jagtvæsen ApS

CVR 37441570 · Hals · 1 ansatte

Panorama Travel ApS

CVR 37413399 · Odense M · 1 ansatte

Mixx ApS

CVR 37383538 · København S · 4 ansatte

Andre virksomheder i Vanløse

Mads-Frederik Holding ApS

CVR 36901209 · Ikke-finansielle holdingselskaber

PP Holding 2019 ApS

CVR 40620648 · Ikke-finansielle holdingselskaber

jjfoodsolution ApS

CVR 42912913 · Servering af mad i restauranter og caféer

PETER MALER ENTREPRISE A/S

CVR 74796117 · Maleraktiviteter

MYCRUISE HOLDING ApS

CVR 31496969 · Ikke-finansielle holdingselskaber

J.S CPH ApS

CVR 40573275 · Forberedende byggepladsarbejder

MG-corporation ApS

CVR 45621618 · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Caveno ApS

CVR 45614913 · Anden udgivelse af software

NB Totalentreprise ApS

CVR 45614867 · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

TOKKA Holding ApS

CVR 45609499 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se 24/7 Rejser Aps på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Vanløse

Se alle i branchen Rejsebureauers aktiviteter

Kan du stole på 24/7 Rejser Aps?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med 24/7 Rejser Aps?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

24/7 Rejser Aps i kontekst

24/7 Rejser Aps er en aktiv virksomhed med 7 års markedshistorik inden for branchen Rejsebureauers aktiviteter, med hjemsted i Vanløse. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 40209158, stiftet i 2019. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

24/7 Rejser Aps opererer i branchen "Rejsebureauers aktiviteter", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Rejsebureauers aktiviteter for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Vanløse, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Vanløse for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for 24/7 Rejser Aps reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret 24/7 Rejser Aps på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.