Visitkort: Administrationsselskabet DP AMBA, CVR 62881119, Engroshandel med beklædning, Albertslund, OPLØST EFTER KONKURS
Visitkort for Administrationsselskabet DP AMBA (CVR 62881119) - genereret af CVRcheck.dk

Administrationsselskabet DP AMBA

CVR: 62881119 OPLØST EFTER KONKURS

Andelsselskab (-forening) med begrænset ansvar · Engroshandel med beklædning · Herstedvang 12, 2620 Albertslund · 19 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Andelsselskab (-forening) med begrænset ansvar
Branche
Engroshandel med beklædning
Adresse
Herstedvang 12, 2620 Albertslund
Ansatte
19 (lille virksomhed)
Stiftet
1999-10-16 (27 år siden)
Kommune
ALBERTSLUND

Om Administrationsselskabet DP AMBA

Administrationsselskabet DP AMBA er en andelsselskab (-forening) med begrænset ansvar med CVR-nummer 62881119 beliggende på Herstedvang 12 i 2620 Albertslund (ALBERTSLUND Kommune). Virksomheden opererer inden for "Engroshandel med beklædning" (branchekode 464210). Administrationsselskabet DP AMBA blev stiftet den 1999-10-16 og har dermed eksisteret i over 27 år. Med 19 ansatte klassificeres Administrationsselskabet DP AMBA som en lille virksomhed efter EU's definition.

Scoreoverblik for Administrationsselskabet DP AMBA

30
Tillids-Score
Svag
30
Stabilitets-Score
Svag
20
Aktivitets-Score
Svag

Vurdering af Administrationsselskabet DP AMBA

Administrationsselskabet DP AMBA opnår en tillids-score på 30/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 30/100 (svag). Aktivitets-scoren er 20/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Ofte stillede spørgsmål om Administrationsselskabet DP AMBA

Er Administrationsselskabet DP AMBA aktivt?
Nej, Administrationsselskabet DP AMBA er under konkursbehandling siden 2023. Du bør ikke indgå nye aftaler med firmaet.
Hvad er CVR-nummeret for Administrationsselskabet DP AMBA?
Administrationsselskabet DP AMBA har CVR-nummer 62881119 og er registreret i Albertslund. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Administrationsselskabet DP AMBA?
Ejerstrukturen for Administrationsselskabet DP AMBA er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.
Hvilken branche er Administrationsselskabet DP AMBA i?
Administrationsselskabet DP AMBA opererer inden for branchen "Engroshandel med beklædning" (branchekode 464210). Se brancheoversigten for lignende virksomheder.
Hvor mange ansatte har Administrationsselskabet DP AMBA?
Administrationsselskabet DP AMBA har 19 ansatte (interval: ANTAL_10_19). Det gør dem til en lille virksomhed efter EU-definition.
Hvornår blev Administrationsselskabet DP AMBA stiftet?
Administrationsselskabet DP AMBA blev stiftet 1999-10-16 og har dermed eksisteret i 27 år. Virksomheden er i dag opløst efter konkurs.
Hvilken virksomhedsform har Administrationsselskabet DP AMBA?
Administrationsselskabet DP AMBA er registreret som Andelsselskab (-forening) med begrænset ansvar. Se virksomhedsoplysninger og historik.
Hvor ligger Administrationsselskabet DP AMBA?
Administrationsselskabet DP AMBA har adresse på Herstedvang 12, 2620 Albertslund i ALBERTSLUND Kommune.

Lignende virksomheder inden for Engroshandel med beklædning

ASIAN IMPORT ApS

CVR 14531688 · Fredensborg · 1854 ansatte

SAMSØE & SAMSØE WHOLE SALE ApS

CVR 25191811 · København N · 486 ansatte

Zizzi Denmark ApS

CVR 14017577 · Billund · 479 ansatte

DK COMPANY A/S

CVR 24431118 · Ikast · 298 ansatte

MESSAGE A/S

CVR 10089859 · Hjørring · 258 ansatte

DK COMPANY CPH A/S

CVR 14815376 · København K · 225 ansatte

ENDDLESS ApS

CVR 43065963 · Åbyhøj

DesignbyGrundahl ApS

CVR 42996041 · Haderslev

Erfurt ApS

CVR 42981257 · Jordrup · 1 ansatte

Aplo ApS

CVR 42945307 · Frederiksberg C · 1 ansatte

Andre virksomheder i Albertslund

BRØDRENE A. & O. JOHANSEN A/S

CVR 58210617 · Engroshandel med isenkram, varmeanlæg og tilbehør

CARGLASS A/S

CVR 20718196 · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.

Avis Budget Denmark A/S

CVR 19673146 · Udlejning og leasing af biler og lette motorkøretøjer

HLM Group ApS

CVR 42454389 · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder

Hedin Nordic Truck A/S

CVR 56577815 · Agenturhandel med motorcykler, biler, busser og trailere mv.

ATOS IT SOLUTIONS AND SERVICES A/S

CVR 33051034 · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

Gilani Invest ApS

CVR 45608735 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Whitebull Investment ApS

CVR 45607577 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Astella Service ApS

CVR 45588173 · Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom

Kutuga Taxi ApS

CVR 45587932 · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør

Virksomheder i samme størrelse

SS Import & Eksport ApS

CVR 41514469 · Birkerød · 19 ansatte

Cura Pleje Nordsjælland ApS

CVR 33266413 · Albertslund · 13 ansatte

KIROPRAKTOR.COM ApS ODENSE

CVR 38899899 · Odense SØ · 11 ansatte

PSvagt og Event ApS

CVR 40077421 · Haderslev · 10 ansatte

Mester Jacob Hadsten ApS

CVR 45716198 · Hadsten · 29 ansatte

CPH Cargo Shop ApS

CVR 45866408 · København S · 9 ansatte

Se Administrationsselskabet DP AMBA på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Albertslund

Se alle i branchen Engroshandel med beklædning

Kan du stole på Administrationsselskabet DP AMBA?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Administrationsselskabet DP AMBA?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Administrationsselskabet DP AMBA i kontekst

Administrationsselskabet DP AMBA er en virksomhed under konkursbehandling inden for branchen Engroshandel med beklædning, med hjemsted i Albertslund. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 62881119, stiftet i 1999. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Administrationsselskabet DP AMBA opererer i branchen "Engroshandel med beklædning", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Engroshandel med beklædning for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Albertslund, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Albertslund for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Administrationsselskabet DP AMBA reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Administrationsselskabet DP AMBA på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.