Visitkort: AMRA HUSE ApS, CVR 37679216, Opførelse af bygninger, Randers NV, NORMAL
Visitkort for AMRA HUSE ApS (CVR 37679216) - genereret af CVRcheck.dk

AMRA HUSE ApS

CVR: 37679216 NORMAL

Anpartsselskab · Opførelse af bygninger · Gl. Silkeborgvej 26, 8920 Randers NV

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Opførelse af bygninger
Adresse
Gl. Silkeborgvej 26, 8920 Randers NV
Selskabskapital
125.000 DKK
Stiftet
1985-05-27 (41 år siden)
Kommune
RANDERS
Region
Region Midtjylland

Om AMRA HUSE ApS

AMRA HUSE ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 37679216 beliggende på Gl. Silkeborgvej 26 i 8920 Randers NV (RANDERS Kommune). Virksomheden opererer inden for "Opførelse af bygninger" (branchekode 410000). AMRA HUSE ApS blev stiftet den 1985-05-27 og har dermed eksisteret i over 41 år. Selskabskapitalen er registreret til 125.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for AMRA HUSE ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
65
Stabilitets-Score
God
65
Aktivitets-Score
God

Vurdering af AMRA HUSE ApS

AMRA HUSE ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 65/100 (god), med en egenkapital på 578.053 kr.. Aktivitets-scoren er 65/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af AMRA HUSE ApS

Som en virksomhed i Randers NV er medvirkende til AMRA HUSE ApS den danske Opførelse af bygninger-sektor. Med mere end 40 års erfaring er AMRA HUSE ApS en af de mere etablerede aktører i sin branche. AMRA HUSE ApS har på nuværende tidspunkt ikke offentliggjort digitale årsrapporter. AMRA HUSE ApS er en solid aktør i byggebranchen med et anslået årligt omsætningsniveau på ikke offentliggjort.

Konkurrenceposition

I tillæg hertil Virksomheder i branchen tilbyder en bred vifte af ydelser og produkter, der centrerer sig om opførelsen af bygninger. Det primære 'produkt' er den færdige bygning eller anlæg. Ydelserne omfatter typis Som en virksomhed har AMRA HUSE ApS sin egen position i branchens konkurrencelandskab.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
-168.703 kr.
Egenkapital
578.053 kr.
Aktiver
647.967 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1001758537AMRA HUSE APSGl. Silkeborgvej 26, 8920, Randers NVOpførelse af bygninger

Ofte stillede spørgsmål om AMRA HUSE ApS

Hvor gammel er AMRA HUSE ApS?
Virksomheden har eksisteret i 40 år siden den blev oprettet.
Hvor holder AMRA HUSE ApS til?
AMRA HUSE ApS har adresse på Gl. Silkeborgvej 26, 8920 Randers NV.
Hvilken branche tilhører AMRA HUSE ApS?
AMRA HUSE ApS er registreret under branchen "Opførelse af bygninger" med branchekode 410000.
Er AMRA HUSE ApS en aktiv virksomhed?
AMRA HUSE ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvor mange ansatte har AMRA HUSE ApS?
Medarbejdertallet for AMRA HUSE ApS er uoplyst i CVR-registeret.
Hvordan sikrer AMRA HUSE ApS kvaliteten i byggeprocessen?
Kvalitet er centralt for AMRA HUSE ApS. Vi anvender kun anerkendte materialer, følger strenge kvalitetskontrolprocedurer, og vores håndværkere er faglærte og erfarne. Desuden sikrer vores projektledelse en løbende opfølgning på alle faser af byggeriet.
Kan AMRA HUSE ApS håndtere totalentrepriser i Randers NV?
Ja, AMRA HUSE ApS har stor erfaring med at fungere som totalentreprenør. Det betyder, at vi kan tage det fulde ansvar for dit byggeprojekt – fra de indledende skitser og tilladelser til den endelige aflevering, inklusive koordinering af alle underleverandører.
Er AMRA HUSE ApS aktivt?
Ja, AMRA HUSE ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 1985.
Hvad er CVR-nummeret for AMRA HUSE ApS?
AMRA HUSE ApS har CVR-nummer 37679216 og er registreret i Randers NV. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer AMRA HUSE ApS?
Niels Christen Østergaard Bach, Frits Østergaard Bach ejer AMRA HUSE ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Opførelse af bygninger

NCC SMET Kalvebod Konsortiet I/S

CVR 42738557 · Søborg · 1499000 ansatte

Konsortium NCC - Brøndum I/S

CVR 42658898 · Søborg · 1499000 ansatte

NCC Kronløbsøen I/S

CVR 40382917 · Søborg · 1499000 ansatte

NCC DANMARK A/S

CVR 69894011 · Søborg · 1423 ansatte

HOFFMANN A/S

CVR 63030228 · Glostrup · 522 ansatte

A. ENGGAARD A/S

CVR 18795507 · Svenstrup J · 380 ansatte

wts service ApS

CVR 45695204 · Valby · 1 ansatte

Dan Enterprise ApS

CVR 45691349 · Glostrup

VP Byg ApS

CVR 45688690 · Hørsholm

Flexroom Kalundborg ApS

CVR 45684083 · Farum

Andre virksomheder i Randers NV

VERDO TEKNIK A/S

CVR 25481992 · El-installation

RANDERS FC A/S

CVR 83940816 · Drift af sportsklubber

Verdo Holding A/S

CVR 25481968 · Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter

SGI Wholesale & Invest A/S

CVR 28712707 · Engroshandel med beklædning

RANDERS FC HOLDING A/S

CVR 30904079 · Investering for egen regning

RANDERS LEISURE CENTER A/S

CVR 34581282 · Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter

HümiZaMa ApS

CVR 44240939 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Ap Industri ApS

CVR 44229277 · Installation af industrimaskiner og -udstyr

ReThink ApS

CVR 44227541 · Computerprogrammering

AB Pedersen Holding Aps

CVR 44209020 · Detailhandel med ure og smykker

Se AMRA HUSE ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Randers NV

Se alle i branchen Opførelse af bygninger

Kan du stole på AMRA HUSE ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med AMRA HUSE ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

AMRA HUSE ApS i kontekst

AMRA HUSE ApS er en etableret aktør med 41 års dokumenteret drift inden for branchen Opførelse af bygninger, med hjemsted i Randers NV. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 37679216, stiftet i 1985. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

AMRA HUSE ApS opererer i branchen "Opførelse af bygninger", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Opførelse af bygninger for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Randers NV, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Randers NV for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for AMRA HUSE ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret AMRA HUSE ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.