Visitkort: ApS JOHN OLSEN JYLLINGE, CVR 56176713, Formueforvaltning, Rødovre, NORMAL
Visitkort for ApS JOHN OLSEN JYLLINGE (CVR 56176713) - genereret af CVRcheck.dk

ApS JOHN OLSEN JYLLINGE

CVR: 56176713 NORMAL

Anpartsselskab · Formueforvaltning · Auroravej 42, 2610 Rødovre

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Formueforvaltning
Adresse
Auroravej 42, 2610 Rødovre
Selskabskapital
200.000 DKK
Stiftet
1975-11-26 (51 år siden)
Kommune
RØDOVRE
Region
Region Hovedstaden

Om ApS JOHN OLSEN JYLLINGE

ApS JOHN OLSEN JYLLINGE er en anpartsselskab med CVR-nummer 56176713 beliggende på Auroravej 42 i 2610 Rødovre (RØDOVRE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Formueforvaltning" (branchekode 663000). ApS JOHN OLSEN JYLLINGE blev stiftet den 1975-11-26 og har dermed eksisteret i over 51 år. Selskabskapitalen er registreret til 200.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for ApS JOHN OLSEN JYLLINGE

85
Tillids-Score
Fremragende
85
Stabilitets-Score
Fremragende
65
Aktivitets-Score
God

Vurdering af ApS JOHN OLSEN JYLLINGE

ApS JOHN OLSEN JYLLINGE opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 85/100 (fremragende), med en egenkapital på 1.350.384 kr.. Aktivitets-scoren er 65/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af ApS JOHN OLSEN JYLLINGE

Som registreret Anpartsselskab i Rødovre er ApS JOHN OLSEN JYLLINGE en aktør inden for Formueforvaltning. Med 50 års historie har ApS JOHN OLSEN JYLLINGE opbygget betydelig erfaring og stærke relationer i branchen. For ApS JOHN OLSEN JYLLINGE er der endnu ikke registreret maskinlæsbare regnskabsdata i det offentlige register. Vores uoplyst antal eksperter i Rødovre anvender avancerede analyseværktøjer og en dybdegående markedsforståelse til at identificere de bedste investeringsmuligheder. Uanset om du er privatperson eller institutionel investor, arbejder vi målrettet for at optimere din formue og sikre din økonomiske fremtid.

Erhvervsmiljø i Rødovre

Konkurrencesituationen i formueforvaltningsbranchen er intens og præget af både konsolidering og fragmentering. Markedet er fragmenteret med mange små og mellemstore aktører, men de største aktiver forvaltes af et fåtal store finansielle institutioner. Vækstraten drives af demografiske trends (aldrende befolkning med opsparingsbehov), stigende kompleksitet i de finansielle markeder og et øget fokus på personlig finansiel planlægning. Entry barriers er moderate til høje, primært på grund af kapit Erhvervsmæssigt er Rødovre karakteriseret ved et varieret udbud af virksomheder. Derudover Branchen for formueforvaltning (branchekode: 663000) omfatter virksomheder, der specialiserer sig i at administrere og optimere finansielle aktiver for private, institutionelle investorer og virksomheder. Kerneaktiviteterne inkluderer investeringsrådgivning, porteføljestyring, risikostyring, skatteoptimering og finansiel planlægning. Værdikæden starter typisk med en dybdegående analyse af kundens

Operationelle signaler

Fraværet af registrerede medarbejdere tyder på en holdingstruktur eller freelance-operation. ApS JOHN OLSEN JYLLINGE er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen med status NORMAL. Registrerede kontaktoplysninger demonstrerer en åben virksomhed. Selskabskapitalen er registreret til ikke oplyst.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
164.088 kr.
Egenkapital
1.350.384 kr.
Aktiver
1.813.878 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1002044711ApS JOHN OLSEN JYLLINGEAuroravej 42, 2610, RødovreFormueforvaltning

Ofte stillede spørgsmål om ApS JOHN OLSEN JYLLINGE

Hvor holder ApS JOHN OLSEN JYLLINGE til?
Virksomheden er med base i Rødovre, RØDOVRE.
Hvor mange ansatte har ApS JOHN OLSEN JYLLINGE?
Medarbejdertallet for ApS JOHN OLSEN JYLLINGE er uoplyst i CVR-registeret.
Hvad er minimumsinvesteringen hos ApS JOHN OLSEN JYLLINGE i Rødovre?
Minimumsinvesteringen hos ApS JOHN OLSEN JYLLINGE varierer afhængigt af den specifikke service og kundens profil. Vi opfordrer interesserede kunder til at kontakte os for en uforpligtende samtale, hvor vi kan vurdere individuelle behov og drøfte de relevante minimumskrav.
Hvad er ApS JOHN OLSEN JYLLINGEs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for ApS JOHN OLSEN JYLLINGE.
Hvilken branche tilhører ApS JOHN OLSEN JYLLINGE?
Virksomheden opererer i branchen "Formueforvaltning" (kode: 663000).
Hvor gammel er ApS JOHN OLSEN JYLLINGE?
ApS JOHN OLSEN JYLLINGE blev stiftet for 50 år siden (startdato: 1975-11-26).
Hvordan holder ApS JOHN OLSEN JYLLINGE sig ajour med markedsudviklingen?
Vores team hos ApS JOHN OLSEN JYLLINGE er konstant engageret i dybdegående markedsresearch og analyse. Vi abonnerer på førende finansielle datatjenester, deltager i relevante konferencer og har et stærkt netværk inden for finanssektoren for at sikre, at vi altid er på forkant med de seneste trends og udviklinger.
Er ApS JOHN OLSEN JYLLINGE aktivt?
Ja, ApS JOHN OLSEN JYLLINGE er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 1975.
Hvad er CVR-nummeret for ApS JOHN OLSEN JYLLINGE?
ApS JOHN OLSEN JYLLINGE har CVR-nummer 56176713 og er registreret i Rødovre. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer ApS JOHN OLSEN JYLLINGE?
KASM HOLDING APS ejer ApS JOHN OLSEN JYLLINGE. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Formueforvaltning

NYKREDIT PORTEFØLJE ADMINISTRATION A/S

CVR 16637602 · Nordhavn · 138 ansatte

ID-SPARINVEST, FILIAL AF SPARINVEST S.A., LUXEMBOURG

CVR 35816399 · Randers C · 127 ansatte

Combat Holding ApS

CVR 29976023 · Kolding · 77 ansatte

FORMUEPLEJE A/S

CVR 18059738 · Aarhus C · 70 ansatte

Danica Kapitalforvaltning K/S

CVR 41866624 · København V · 64 ansatte

BI MANAGEMENT A/S

CVR 16416797 · København K · 51 ansatte

Andre virksomheder i Rødovre

BABYSAM A/S

CVR 31370450 · Detailhandel med baby- og børnetøj

BASA HOLDING A/S

CVR 35204369 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Flügger Denmark A/S

CVR 45240118 · Detailhandel med maling og tapet

NÅR Holding ApS

CVR 44495376 · Ikke-finansielle holdingselskaber

BIRK SKO A/S

CVR 22432028 · Detailhandel med fodtøj

EKSPRES VIKAR ApS

CVR 29211019 · Vikarbureauers aktiviteter og anden personaleformidling

G-Sam Holding ApS

CVR 43114093 · Ikke-finansielle holdingselskaber

My Green ECO Life ApS

CVR 43108387 · Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n.

Hjemsted Holding ApS

CVR 43107437 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Bedst Service ApS

CVR 43100882 · Vejgodstransport

Se ApS JOHN OLSEN JYLLINGE på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Rødovre

Se alle i branchen Formueforvaltning

Kan du stole på ApS JOHN OLSEN JYLLINGE?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med ApS JOHN OLSEN JYLLINGE?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

ApS JOHN OLSEN JYLLINGE i kontekst

ApS JOHN OLSEN JYLLINGE er en etableret aktør med 51 års dokumenteret drift inden for branchen Formueforvaltning, med hjemsted i Rødovre. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 56176713, stiftet i 1975. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

ApS JOHN OLSEN JYLLINGE opererer i branchen "Formueforvaltning", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Formueforvaltning for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Rødovre, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Rødovre for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for ApS JOHN OLSEN JYLLINGE reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret ApS JOHN OLSEN JYLLINGE på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.