Visitkort: BB BAR ApS, CVR 30515188, Udskænkning af alkoholiske drikkevarer, Frederiksberg C, NORMAL
Visitkort for BB BAR ApS (CVR 30515188) - genereret af CVRcheck.dk

BB BAR ApS

CVR: 30515188 NORMAL

Anpartsselskab · Udskænkning af alkoholiske drikkevarer · Gammel Kongevej 147, 1850 Frederiksberg C · 9 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udskænkning af alkoholiske drikkevarer
Adresse
Gammel Kongevej 147, 1850 Frederiksberg C
Ansatte
9 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
125.000 DKK
Stiftet
2008-10-13 (18 år siden)
Kommune
FREDERIKSBERG
Region
Region Hovedstaden

Om BB BAR ApS

BB BAR ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 30515188 beliggende på Gammel Kongevej 147 i 1850 Frederiksberg C (FREDERIKSBERG Kommune). Virksomheden opererer inden for "Udskænkning af alkoholiske drikkevarer" (branchekode 563020). BB BAR ApS blev stiftet den 2008-10-13 og har dermed eksisteret i over 18 år. Med 9 ansatte klassificeres BB BAR ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 125.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for BB BAR ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
100
Stabilitets-Score
Fremragende
75
Aktivitets-Score
God

Vurdering af BB BAR ApS

BB BAR ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 100/100 (fremragende), med en egenkapital på 937.712 kr.. Aktivitets-scoren er 75/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af BB BAR ApS

Den Frederiksberg C-baserede virksomhed BB BAR ApS er klassificeret inden for Udskænkning af alkoholiske drikkevarer. Virksomheden blev oprettet for 17 år siden og har opnået en etableret position. Med 9 registrerede medarbejdere er BB BAR ApS en lille virksomhed i dansk kontekst. Virksomheden har ikke offentliggjort digitale regnskaber. Denne økonomiske styrke understøtter virksomhedens fortsatte udvikling og positionering.

Konkurrenceposition

Som supplement Virksomheder i branchen tilbyder et bredt spektrum af alkoholiske drikkevarer, herunder øl (fra fad og flaske), vin (rød, hvid, rosé, mousserende), spiritus (vodka, gin, rom, whisky, tequila m.m.) og BB BAR ApSs størrelse som en lille virksomhed definerer dens konkurrencemæssige niche.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
252.444 kr.
Egenkapital
937.712 kr.
Aktiver
1.357.980 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1014809909BERLIN BARGammel Kongevej 147, 1850, Frederiksberg CUdskænkning af alkoholiske drikkevarer

Ofte stillede spørgsmål om BB BAR ApS

Hvilke initiativer tager BB BAR ApS for at sikre gæsternes sikkerhed og trivsel?
Sikkerhed og trivsel er topprioriteter. BB BAR ApS følger typisk strenge retningslinjer for ansvarlig alkoholudskænkning, herunder alderskontrol og træning af personale i at håndtere berusede gæster. Derudover kan der være implementeret sikkerhedsprocedurer, overvågning og et samarbejde med lokale myndigheder for at sikre et trygt og behageligt miljø for alle gæster.
Hvad laver BB BAR ApS?
BB BAR ApS er registreret inden for branchen "Udskænkning af alkoholiske drikkevarer" med branchekode 563020. Virksomheden er med domicil i Frederiksberg C og er registreret som Anpartsselskab.
Hvor mange ansatte har BB BAR ApS?
BB BAR ApS tæller 9 medarbejdere (interval: ANTAL_5_9).
Hvad er BB BAR ApSs seneste regnskab?
BB BAR ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Hvor gammel er BB BAR ApS?
BB BAR ApS blev etableret for 17 år siden (startdato: 2008-10-13).
Er BB BAR ApS en aktiv virksomhed?
BB BAR ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvad er BB BAR ApSs CVR-nummer?
CVR-nummeret for BB BAR ApS er 30515188, registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvordan differentierer BB BAR ApS sig fra andre steder i Frederiksberg C?
BB BAR ApS differentierer sig typisk gennem et unikt koncept, et særligt udvalg af drikkevarer, en specifik målgruppe eller en særlig form for underholdning. Det kan også være gennem en stærk lokal forankring, en særlig historie eller et fokus på exceptionel kundeservice. Innovation i produktudbud og kundeoplevelse er nøglen til differentiering i et konkurrencepræget marked.
Er BB BAR ApS aktivt?
Ja, BB BAR ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2008.
Hvad er CVR-nummeret for BB BAR ApS?
BB BAR ApS har CVR-nummer 30515188 og er registreret i Frederiksberg C. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer BB BAR ApS?
C O HOLDING ApS ejer BB BAR ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Udskænkning af alkoholiske drikkevarer

Proud Mary ApS

CVR 41215933 · København K · 135 ansatte

GL24 A/S

CVR 39911558 · København K · 96 ansatte

HIVE ApS

CVR 34590265 · København K · 86 ansatte

Proud Mary Odense ApS

CVR 42546275 · København K · 76 ansatte

NRG ApS

CVR 40009701 · København K · 76 ansatte

VAA HOLDING A/S

CVR 25645979 · København K · 71 ansatte

Kontoret. Randers ApS

CVR 44377349 · Ebeltoft · 1 ansatte

RLJS ApS

CVR 44359596 · Vejle

Schmidt´s ApS

CVR 44345315 · Brønderslev · 2 ansatte

Bazal ApS

CVR 44334399 · København N · 1 ansatte

Andre virksomheder i Frederiksberg C

SKFI Profil Holding ApS

CVR 41969504 · Administrations- og kontorserviceaktiviteter

CABINN A/S

CVR 28896662 · Drift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter

Fellowmind Denmark A/S

CVR 25790936 · Computerprogrammering

Din Hjælperordning ApS

CVR 36939958 · Drift af hjemmehjælp

FAMKOP HOLDING ApS

CVR 25807936 · Ikke-finansielle holdingselskaber

NFLF HOLDING ApS

CVR 33493177 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Luvi Bio ApS

CVR 46003608 · Fremstilling af andre fødevarer i.a.n.

LiLiLi Holding ApS

CVR 46003241 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Byens Altaner A/S

CVR 46001311 · Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.

Free Club ApS

CVR 45996921 · Public relations og kommunikation

Virksomheder i samme størrelse

ILT Invest ApS

CVR 45871746 · København K · 4 ansatte

Rodfast ApS

CVR 43782975 · København Ø · 4 ansatte

Cura Pleje Nordsjælland ApS

CVR 33266413 · Albertslund · 13 ansatte

M & M Service ApS

CVR 45899055 · Ikast · 4 ansatte

KIROPRAKTOR.COM ApS ODENSE

CVR 38899899 · Odense SØ · 11 ansatte

Cardstore Aarhus ApS

CVR 45930386 · Aarhus C · 8 ansatte

Se BB BAR ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Frederiksberg C

Se alle i branchen Udskænkning af alkoholiske drikkevarer

Kan du stole på BB BAR ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med BB BAR ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

BB BAR ApS i kontekst

BB BAR ApS er en etableret aktør med 18 års dokumenteret drift inden for branchen Udskænkning af alkoholiske drikkevarer, med hjemsted i Frederiksberg C. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 30515188, stiftet i 2008. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

BB BAR ApS opererer i branchen "Udskænkning af alkoholiske drikkevarer", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Udskænkning af alkoholiske drikkevarer for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Frederiksberg C, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Frederiksberg C for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for BB BAR ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret BB BAR ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.