Visitkort: BÜCHERT VVS ApS, CVR 32884296, Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg, Haderslev, NORMAL
Visitkort for BÜCHERT VVS ApS (CVR 32884296) - genereret af CVRcheck.dk

BÜCHERT VVS ApS

CVR: 32884296 NORMAL

Anpartsselskab · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg · Langkær 2, 6100 Haderslev · 4 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
Adresse
Langkær 2, 6100 Haderslev
Ansatte
4 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
80.000 DKK
Stiftet
2010-04-26 (16 år siden)
Kommune
HADERSLEV
Region
Region Syddanmark

Om BÜCHERT VVS ApS

BÜCHERT VVS ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 32884296 beliggende på Langkær 2 i 6100 Haderslev (HADERSLEV Kommune). Virksomheden opererer inden for "Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg" (branchekode 432200). BÜCHERT VVS ApS blev stiftet den 2010-04-26 og har dermed eksisteret i over 16 år. Med 4 ansatte klassificeres BÜCHERT VVS ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 80.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for BÜCHERT VVS ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
93
Stabilitets-Score
Fremragende
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af BÜCHERT VVS ApS

BÜCHERT VVS ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 93/100 (fremragende), med en egenkapital på 1.214.293 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af BÜCHERT VVS ApS

Fra sin adresse i Haderslev er engageret BÜCHERT VVS ApS inden for Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg som en mikrovirksomhed. De 16 års drift har givet BÜCHERT VVS ApS en modnet position i branchen. De 4 ansatte udgør kernen i virksomhedens drift og kompetencer. Regnskabsoplysninger for BÜCHERT VVS ApS er ikke tilgængelige i digital form. Vores engagement i kvalitet og kundetilfredshed har gjort os til et foretrukket valg i regionen, med en rapporteret omsætning på ikke offentliggjort.

Konkurrenceposition

Derudover Virksomheder i branchen tilbyder et bredt spektrum af ydelser og produkter. De mest almindelige ydelser inkluderer installation af VVS-systemer (vand, afløb, sanitet), varmeanlæg (fjernvarme, naturgas BÜCHERT VVS ApS udfylder rollen som en mikrovirksomhed i et konkurrencepræget marked.

Erhvervsmiljø i Haderslev

Hertil kommer, at Branchen for installation af VVS-, varme- og klimaanlæg (branchekode 432200) udgør en fundamental del af Danmarks infrastruktur og bygningsmasse. Kerneaktiviteterne omfatter installation, service, reparation og vedligeholdelse af systemer, der sikrer vandforsyning, afløb, opvarmning, ventilation og køling i alle typer bygninger – fra private boliger til store erhvervsejendomme og offentlige instit Konkurrencesituationen i branchen er kendetegnet ved en høj grad af fragmentering med et stort antal små og mellemstore virksomheder, selvom der også findes større aktører. Markedsstørrelsen er betydelig, drevet af konstant behov for vedligeholdelse, nybyggeri og renovering. Vækstraten er moderat, men med segmenter som varmepumper og energieffektivisering, der oplever stærk vækst. Entry barriers er primært relateret til krav om faglært arbejdskraft, autorisationer og specialiseret udstyr. Regula Branchen Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg er en integreret del af den danske økonomi.

Risikovurdering

Med 16 års levetid har virksomheden vidner om evnen til at overleve i markedet. Den finansielle risikoprofil kan ikke vurderes uden regnskabsdata.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
386.535 kr.
Egenkapital
1.214.293 kr.
Aktiver
2.505.893 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1016010053BÜCHERT VVS ApSLangkær 2, 6100, HaderslevInstallation af vvs-, varme- og klimaanlæg

Ofte stillede spørgsmål om BÜCHERT VVS ApS

Hvilken branche tilhører BÜCHERT VVS ApS?
BÜCHERT VVS ApS er registreret under branchen "Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg" med branchekode 432200.
Kan BÜCHERT VVS ApS rådgive om energieffektive varmeløsninger i Haderslev?
Absolut. BÜCHERT VVS ApS tilbyder omfattende rådgivning om energieffektive varmeløsninger, herunder installation af varmepumper (luft-til-vand, jordvarme), optimering af eksisterende fjernvarme- og naturgasanlæg, samt implementering af gulvvarme. Vores mål er at hjælpe kunder i Haderslev med at reducere energiforbruget og forbedre indeklimaet.
Hvilke typer VVS-installationer udfører BÜCHERT VVS ApS i Haderslev typisk?
BÜCHERT VVS ApS udfører en bred vifte af VVS-installationer, herunder etablering og servicering af vandforsyningssystemer, afløbssystemer, sanitære installationer i badeværelser og køkkener, samt installation af vandvarmere og trykforøgeranlæg. Vi dækker både nybyggeri, renovering og akutte reparationer for kunder i Haderslev og omegn.
Hvad er BÜCHERT VVS ApSs CVR-nummer?
CVR-nummeret for BÜCHERT VVS ApS er 32884296, registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvor gammel er BÜCHERT VVS ApS?
Med 16 års levetid har BÜCHERT VVS ApS opereret siden 2010-04-26.
Hvad er BÜCHERT VVS ApSs seneste regnskab?
BÜCHERT VVS ApS har ikke offentliggjort digitale regnskaber.
Hvad laver BÜCHERT VVS ApS?
Som Anpartsselskab beskæftiger BÜCHERT VVS ApS sig med Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg fra Haderslev.
Er BÜCHERT VVS ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er BÜCHERT VVS ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Er BÜCHERT VVS ApS aktivt?
Ja, BÜCHERT VVS ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2010.
Hvad er CVR-nummeret for BÜCHERT VVS ApS?
BÜCHERT VVS ApS har CVR-nummer 32884296 og er registreret i Haderslev. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer BÜCHERT VVS ApS?
HOLDINGSELSKABET AF 16. APRIL 2010 ApS ejer BÜCHERT VVS ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg

WICOTEC KIRKEBJERG A/S

CVR 73585511 · Taastrup · 875 ansatte

John Jensen VVS A/S

CVR 40272712 · Hedehusene · 195 ansatte

3Teknik A/S

CVR 26825490 · Odense SØ · 152 ansatte

FINN L. & DAVIDSEN A/S

CVR 12147376 · Haslev · 145 ansatte

DTEK A/S

CVR 26264391 · Støvring · 140 ansatte

ANDERSEN & HEEGAARD A/S

CVR 18530902 · Brøndby · 132 ansatte

MD VVS ApS

CVR 44605791 · Vanløse · 1 ansatte

Aid Ahm ApS

CVR 44604604 · København N · 1 ansatte

Stenderup Smedeforretning ApS

CVR 44601885 · Holsted · 1 ansatte

CF Rør ApS

CVR 44601621 · Galten

Andre virksomheder i Haderslev

Davidsen Holding I ApS

CVR 39491133 · Ikke-finansielle holdingselskaber

F. ENGEL KONFEKTION A/S

CVR 30637119 · Fremstilling af yderbeklædning

Lindab A/S

CVR 33124228 · Fremstilling af klimaanlæg, ikke til husholdningsbrug

Thomas Bjerrum Holding ApS

CVR 43542648 · Ikke-finansielle holdingselskaber

TROLDHØJ HOLDING A/S

CVR 18746697 · Ikke-finansielle holdingselskaber

F. ENGEL K/S

CVR 24260151 · Engroshandel med beklædning

AeroMN ApS

CVR 43964976 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Tryksager Online ApS

CVR 43962558 · Anden trykning

Schøtt Cykler ApS

CVR 43957740 · Sportsaktiviteter i.a.n.

Schotman Properties ApS

CVR 43957287 · Udlejning af erhvervsejendomme

Virksomheder i samme størrelse

MOSQUITO CYKELCENTER LYSTRUP ApS

CVR 27339417 · Lystrup · 3 ansatte

ILT Invest ApS

CVR 45871746 · København K · 4 ansatte

Rodfast ApS

CVR 43782975 · København Ø · 4 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Incedendo ApS

CVR 39165422 · Stenløse · 2 ansatte

M & M Service ApS

CVR 45899055 · Ikast · 4 ansatte

Se BÜCHERT VVS ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Haderslev

Se alle i branchen Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg

Kan du stole på BÜCHERT VVS ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med BÜCHERT VVS ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

BÜCHERT VVS ApS i kontekst

BÜCHERT VVS ApS er en etableret aktør med 16 års dokumenteret drift inden for branchen Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg, med hjemsted i Haderslev. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 32884296, stiftet i 2010. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

BÜCHERT VVS ApS opererer i branchen "Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Haderslev, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Haderslev for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for BÜCHERT VVS ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret BÜCHERT VVS ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.