Visitkort: Gramr Consulting, CVR 42370479, Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter, Haslev
Visitkort for Gramr Consulting (CVR 42370479) - genereret af CVRcheck.dk

Gramr Consulting

CVR: 42370479

Enkeltmandsvirksomhed · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter · Karisevej 43, 4690 Haslev

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Enkeltmandsvirksomhed
Branche
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
Adresse
Karisevej 43, 4690 Haslev
Stiftet
2021-09-01 (5 år siden)
Kommune
FAXE

Om Gramr Consulting

Gramr Consulting er en enkeltmandsvirksomhed med CVR-nummer 42370479 beliggende på Karisevej 43 i 4690 Haslev (FAXE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter" (branchekode 622000). Gramr Consulting blev stiftet den 2021-09-01 og har dermed eksisteret i over 5 år.

Scoreoverblik for Gramr Consulting

30
Tillids-Score
Svag
15
Stabilitets-Score
Kritisk
0
Aktivitets-Score
Kritisk

Vurdering af Gramr Consulting

Gramr Consulting opnår en tillids-score på 30/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 15/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 0/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Ofte stillede spørgsmål om Gramr Consulting

Er Gramr Consulting aktivt?
Ja, Gramr Consulting er en aktiv enkeltmandsvirksomhed registreret hos CVR siden 2021.
Hvad er CVR-nummeret for Gramr Consulting?
Gramr Consulting har CVR-nummer 42370479 og er registreret i Haslev. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Gramr Consulting?
Ejerstrukturen for Gramr Consulting er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.
Hvilken branche er Gramr Consulting i?
Gramr Consulting opererer inden for branchen "Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter" (branchekode 622000). Se brancheoversigten for lignende virksomheder.
Hvornår blev Gramr Consulting stiftet?
Gramr Consulting blev stiftet 2021-09-01 og har dermed eksisteret i 5 år. Virksomheden er i dag ukendt.
Hvilken virksomhedsform har Gramr Consulting?
Gramr Consulting er registreret som Enkeltmandsvirksomhed. Se virksomhedsoplysninger og historik.
Hvor ligger Gramr Consulting?
Gramr Consulting har adresse på Karisevej 43, 4690 Haslev i FAXE Kommune.

Lignende virksomheder inden for Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

COLUMBUS A/S

CVR 13228345 · Ballerup · 1495 ansatte

Netcompany A/S

CVR 14814833 · København K · 1371 ansatte

Aeven A/S

CVR 43432133 · Ballerup · 850 ansatte

DXC Technology Danmark A/S

CVR 15231599 · Valby · 839 ansatte

JN DATA A/S

CVR 26404657 · Silkeborg · 702 ansatte

Netcompany Banking Services A/S

CVR 45388689 · København K · 530 ansatte

PB IT ApS

CVR 45434532 · Odense C · 1 ansatte

Nesp.two ApS

CVR 45434524 · Hellerup

Sandfield Consulting ApS

CVR 45431576 · Roskilde · 1 ansatte

Vora ApS

CVR 45430499 · København V

Andre virksomheder i Haslev

FIBIA P/S

CVR 36058552 · Andre telekommunikationsaktiviteter

HOLDINGSELSKABET KONGSTEDLUND ApS

CVR 31937744 · Ikke-finansielle holdingselskaber

A/S MORTALIN

CVR 24385914 · Anden rengøring

FINN L. & DAVIDSEN A/S

CVR 12147376 · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg

ANDERSEN-DAHL ApS

CVR 32056598 · Detailhandel med kioskvarer

HE JØRGENSEN A/S

CVR 25482727 · Agenturhandel med motorcykler, biler, busser og trailere mv.

JE Byg Holding ApS

CVR 38951459 · Ikke-finansielle holdingselskaber

JN Holding Haslev ApS

CVR 38941038 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Puntos ApS

CVR 38934015 · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Puntos Partners ApS

CVR 38931423 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Se Gramr Consulting på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Haslev

Se alle i branchen Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

Kan du stole på Gramr Consulting?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Gramr Consulting?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Gramr Consulting i kontekst

Gramr Consulting er en registreret virksomhed inden for branchen Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter, med hjemsted i Haslev. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 42370479, stiftet i 2021. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Gramr Consulting opererer i branchen "Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Haslev, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Haslev for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Gramr Consulting reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Gramr Consulting på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.