Visitkort: Holding Tomorrow ApS, CVR 44638428, Ikke-finansielle holdingselskaber, Aalborg SV, NORMAL
Visitkort for Holding Tomorrow ApS (CVR 44638428) - genereret af CVRcheck.dk

Holding Tomorrow ApS

CVR: 44638428 NORMAL

Anpartsselskab · Ikke-finansielle holdingselskaber · Birke Alle 7, 9200 Aalborg SV

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber
Adresse
Birke Alle 7, 9200 Aalborg SV
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2024-02-12 (2 år siden)
Kommune
AALBORG
Region
Region Nordjylland

Om Holding Tomorrow ApS

Holding Tomorrow ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 44638428 beliggende på Birke Alle 7 i 9200 Aalborg SV (AALBORG Kommune). Virksomheden opererer inden for "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Holding Tomorrow ApS blev stiftet den 2024-02-12 og har dermed eksisteret i over 2 år. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Holding Tomorrow ApS

75
Tillids-Score
God
58
Stabilitets-Score
Moderat
55
Aktivitets-Score
Moderat

Vurdering af Holding Tomorrow ApS

Holding Tomorrow ApS opnår en tillids-score på 75/100, hvilket indikerer god troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 58/100 (moderat), med en egenkapital på 65.099 kr.. Aktivitets-scoren er 55/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af Holding Tomorrow ApS

Fra sin adresse i Aalborg SV er engageret Holding Tomorrow ApS inden for Ikke-finansielle holdingselskaber som en virksomhed. Med blot 2 års levetid er Holding Tomorrow ApS stadig ved at finde fodfæste i markedet. Offentlige regnskabstal er endnu ikke registreret for virksomheden. Selvom virksomheden har uoplyst antal ansatte, er dens indflydelse på de underliggende operationelle virksomheder betydelig, og den bidrager til at skabe en stærk og stabil forretningsplatform. Deres strategiske tilgang til investeringer og porteføljeforvaltning muliggør effektiv ressourceallokering og risikostyring, hvilket bidrager til en stærk økonomisk performance på tværs af koncernen. Holding Tomorrow ApS i Aalborg SV er et eksempel på en veldrevet holdingstruktur, der gennem 2 år har skabt solide resultater.

Konkurrenceposition

Den typiske virksomhed i branchen 'Ikke-finansielle holdingselskaber' er ofte en mindre enhed med få ansatte (ofte 1-5 medarbejdere, eller endda nul, hvis det er en personligt ejet holdingstruktur). Omsætningen er typisk passiv og stammer fra udbytte, renter, lejeindtægter eller licensafgifter fra datterselskaber. Virksomhedsstrukturen er typisk en ApS eller A/S, og størrelsen af de underliggende aktiver kan variere enormt – fra mindre ejerledede virksomheder til store koncerner med betydelige aktiver. Mange fungerer som 'familieholdingselskaber' for at sikre generationsskifte og bevare familieformuen. Holding Tomorrow ApSs størrelse som en virksomhed definerer dens konkurrencemæssige niche.

Erhvervsmiljø i Aalborg SV

Det lokale erhvervsliv spænder bredt med aktiviteter i mange sektorer. Hertil kommer, at Branchen 'Ikke-finansielle holdingselskaber' (branchekode 64.20.20, tidligere 642120) omfatter en bred vifte af virksomheder, hvis primære formål er at eje og forvalte aktier eller anparter i andre selskaber uden selv at producere varer eller levere tjenesteydelser. Disse holdingselskaber fungerer typisk som moderselskaber for en koncernstruktur, hvor de ejer datterselskaber, der opererer inden fo

Risikovurdering

Med kun 2 år på bagen er Holding Tomorrow ApS stadig i en tidlig og sårbar fase. Den finansielle risikoprofil kan ikke vurderes uden regnskabsdata.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
-451 kr.
Egenkapital
65.099 kr.
Aktiver
85.550 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1030101517Holding Tomorrow ApSBirke Alle 7, 9200, Aalborg SVIkke-finansielle holdingselskaber

Ofte stillede spørgsmål om Holding Tomorrow ApS

Hvor gammel er Holding Tomorrow ApS?
Med 2 års levetid har Holding Tomorrow ApS opereret siden 2024-02-12.
Hvilke udfordringer står Holding Tomorrow ApS overfor i det nuværende marked?
I det nuværende marked står Holding Tomorrow ApS over for udfordringer som øgede krav til ESG-rapportering, geopolitiske usikkerheder der påvirker forsyningskæder, og et potentielt strammere reguleringsmiljø. Desuden kan det være en udfordring at tiltrække og fastholde kvalificeret arbejdskraft i de underliggende datterselskaber.
Hvor holder Holding Tomorrow ApS til?
Holding Tomorrow ApS har sit domicil i Aalborg SV, med adressen Birke Alle 7.
Hvor mange ansatte har Holding Tomorrow ApS?
Der er ikke registreret medarbejdertal for Holding Tomorrow ApS. Det kan betyde, at virksomheden er et holdingselskab eller en enkeltmandsvirksomhed.
Hvad er formålet med Holding Tomorrow ApS som et ikke-finansielt holdingselskab?
Formålet med Holding Tomorrow ApS er primært at eje og forvalte aktier eller anparter i andre selskaber, typisk datterselskaber. Dette gøres for at optimere koncernens struktur, styre strategisk retning, allokere kapital effektivt og minimere risici på tværs af de operationelle enheder. Det kan også lette generationsskifte og centralisere administration.
Hvad er Holding Tomorrow ApSs CVR-nummer?
CVR-nummeret for Holding Tomorrow ApS er 44638428, registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvad laver Holding Tomorrow ApS?
Som Anpartsselskab beskæftiger Holding Tomorrow ApS sig med Ikke-finansielle holdingselskaber fra Aalborg SV.
Hvilken branche tilhører Holding Tomorrow ApS?
Holding Tomorrow ApS er registreret under branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" med branchekode 642120.
Er Holding Tomorrow ApS aktivt?
Ja, Holding Tomorrow ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2024.
Hvad er CVR-nummeret for Holding Tomorrow ApS?
Holding Tomorrow ApS har CVR-nummer 44638428 og er registreret i Aalborg SV. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Holding Tomorrow ApS?
JP 20 Holding ApS ejer Holding Tomorrow ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Ikke-finansielle holdingselskaber

FB Installationer Holding ApS

CVR 37841595 · Viborg · 409000 ansatte

ISS GLOBAL A/S

CVR 21408395 · Søborg · 352540 ansatte

Knud Henrik Hansen ApS

CVR 37492442 · Vorbasse · 174000 ansatte

Maersk South America A/S

CVR 44066068 · København K · 105909 ansatte

MAERSK GSC HOLDING A/S

CVR 26643015 · København K · 104890 ansatte

DAMCO A/S

CVR 30494350 · København K · 104890 ansatte

Emeraude Holding ApS

CVR 46630289 · København Ø

Loumath Holding ApS

CVR 46630173 · Odense V

MMeld Holding ApS

CVR 46629965 · Roskilde

Vorbjerg Holding ApS

CVR 46629620 · Lystrup

Andre virksomheder i Aalborg SV

BMS Group A/S

CVR 39585065 · Finansielle holdingselskaber

LIFTRA HOLDING ApS

CVR 32658202 · Ikke-finansielle holdingselskaber

EventForce Retail Salgsklar butik ApS

CVR 25493796 · Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n.

BMS A/S

CVR 58145912 · Andre specialiserede bygningsarbejder

Agillix Fmba

CVR 45000370 · Landbrugskonsulenters aktiviteter

EventForce Retail Kædeaktiviteter ApS

CVR 45718530 · Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n.

DanPay Management Holding ApS

CVR 38719254 · Ikke-finansielle holdingselskaber

BL Invest Holding ApS

CVR 38677128 · Ikke-finansielle holdingselskaber

RowMicha Holding ApS

CVR 38663194 · Finansielle holdingselskaber

Valdi-Consulting ApS

CVR 38661876 · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

Se Holding Tomorrow ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Aalborg SV

Se alle i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber

Kan du stole på Holding Tomorrow ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Holding Tomorrow ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Holding Tomorrow ApS i kontekst

Holding Tomorrow ApS er en ung virksomhed under opbygning inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, med hjemsted i Aalborg SV. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 44638428, stiftet i 2024. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Holding Tomorrow ApS opererer i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Aalborg SV, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Aalborg SV for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Holding Tomorrow ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Holding Tomorrow ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.