Visitkort: JD sauna, CVR 45402568, Drift af dagspa, saunaer og dampbade, Charlottenlund
Visitkort for JD sauna (CVR 45402568) - genereret af CVRcheck.dk

JD sauna

CVR: 45402568

Personligt ejet Mindre Virksomhed · Drift af dagspa, saunaer og dampbade · Kirkevej 21, 2920 Charlottenlund

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Personligt ejet Mindre Virksomhed
Branche
Drift af dagspa, saunaer og dampbade
Adresse
Kirkevej 21, 2920 Charlottenlund
Stiftet
2025-02-15 (1 år siden)
Kommune
GENTOFTE

Om JD sauna

JD sauna er en personligt ejet mindre virksomhed med CVR-nummer 45402568 beliggende på Kirkevej 21 i 2920 Charlottenlund (GENTOFTE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Drift af dagspa, saunaer og dampbade" (branchekode 962300). JD sauna blev stiftet den 2025-02-15 og har dermed eksisteret i over 1 år.

Scoreoverblik for JD sauna

20
Tillids-Score
Svag
0
Stabilitets-Score
Kritisk
0
Aktivitets-Score
Kritisk

Vurdering af JD sauna

JD sauna opnår en tillids-score på 20/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 0/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 0/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Ofte stillede spørgsmål om JD sauna

Er JD sauna aktivt?
Ja, JD sauna er en aktiv personligt ejet mindre virksomhed registreret hos CVR siden 2025.
Hvad er CVR-nummeret for JD sauna?
JD sauna har CVR-nummer 45402568 og er registreret i Charlottenlund. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer JD sauna?
Ejerstrukturen for JD sauna er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.
Hvilken branche er JD sauna i?
JD sauna opererer inden for branchen "Drift af dagspa, saunaer og dampbade" (branchekode 962300). Se brancheoversigten for lignende virksomheder.
Hvornår blev JD sauna stiftet?
JD sauna blev stiftet 2025-02-15 og har dermed eksisteret i 1 år. Virksomheden er i dag ukendt.
Hvilken virksomhedsform har JD sauna?
JD sauna er registreret som Personligt ejet Mindre Virksomhed. Se virksomhedsoplysninger og historik.
Hvor ligger JD sauna?
JD sauna har adresse på Kirkevej 21, 2920 Charlottenlund i GENTOFTE Kommune.

Lignende virksomheder inden for Drift af dagspa, saunaer og dampbade

Plug In ApS

CVR 41297034 · København SV · 75 ansatte

AIRE Ancient Baths Copenhagen ApS

CVR 38103520 · København V · 73 ansatte

NI'MAT ApS

CVR 27917305 · København K · 45 ansatte

Siam traditional thai massage ApS

CVR 38635743 · Herning · 38 ansatte

Sun De Luxe ApS

CVR 38757938 · Holstebro · 37 ansatte

AKTIVT VELVÆRE A/S

CVR 28851529 · Slagelse · 34 ansatte

Andre virksomheder i Charlottenlund

G.R. HOLDING ApS

CVR 34710104 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Sejer-Holding ApS

CVR 32262473 · Ikke-finansielle holdingselskaber

BKGCA900 A/S

CVR 43705849 · Ikke-finansielle holdingselskaber

TMJ Investment A/S

CVR 43298283 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Bisca Investment A/S

CVR 44584263 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Hans Hellstrøm Henningsen Holding ApS

CVR 40730885 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Ai.Holding ApS

CVR 44073854 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Vingelunden ApS

CVR 44073838 · Køb og salg af egen fast ejendom

BC ERP Invest ApS

CVR 44060833 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Adventure Partners ApS

CVR 44060825 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Se JD sauna på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Charlottenlund

Se alle i branchen Drift af dagspa, saunaer og dampbade

Kan du stole på JD sauna?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med JD sauna?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

JD sauna i kontekst

JD sauna er en registreret virksomhed inden for branchen Drift af dagspa, saunaer og dampbade, med hjemsted i Charlottenlund. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 45402568, stiftet i 2025. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

JD sauna opererer i branchen "Drift af dagspa, saunaer og dampbade", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Drift af dagspa, saunaer og dampbade for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Charlottenlund, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Charlottenlund for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for JD sauna reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret JD sauna på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.