Visitkort: JF MALERENTREPRISE ApS, CVR 29508844, Maleraktiviteter, København N, NORMAL
Visitkort for JF MALERENTREPRISE ApS (CVR 29508844) - genereret af CVRcheck.dk

JF MALERENTREPRISE ApS

CVR: 29508844 NORMAL

Anpartsselskab · Maleraktiviteter · Gilbjerggade 1, 2200 København N

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Maleraktiviteter
Adresse
Gilbjerggade 1, 2200 København N
Selskabskapital
125.000 DKK
Stiftet
2006-04-01 (20 år siden)
Kommune
KØBENHAVN
Region
Region Hovedstaden

Om JF MALERENTREPRISE ApS

JF MALERENTREPRISE ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 29508844 beliggende på Gilbjerggade 1 i 2200 København N (KØBENHAVN Kommune). Virksomheden opererer inden for "Maleraktiviteter" (branchekode 433410). JF MALERENTREPRISE ApS blev stiftet den 2006-04-01 og har dermed eksisteret i over 20 år. Selskabskapitalen er registreret til 125.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for JF MALERENTREPRISE ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
65
Stabilitets-Score
God
55
Aktivitets-Score
Moderat

Vurdering af JF MALERENTREPRISE ApS

JF MALERENTREPRISE ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 65/100 (god), med en egenkapital på 140.428 kr.. Aktivitets-scoren er 55/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af JF MALERENTREPRISE ApS

I København N finder man JF MALERENTREPRISE ApS - en virksomhed med speciale inden for Maleraktiviteter. De 20 års drift har givet JF MALERENTREPRISE ApS en modnet position i branchen. Virksomheder i Maleraktiviteter kan i visse tilfælde være fritaget for digital offentliggørelse af årsrapporter. Vores succes bygger på effektiv projektstyring og et kompromisløst fokus på kundens behov i København N. Med årelang erfaring og et dedikeret team af faglærte malere leverer vi løsninger, der forskønner og beskytter din ejendom.

Erhvervsmiljø i København N

Malerbranchen er kendetegnet ved en høj grad af fragmentering med et stort antal små og mellemstore virksomheder, hvilket indikerer en lav konsolideringsgrad. Markedsstørrelsen er betydelig og drives primært af den generelle aktivitet i bygge- og anlægssektoren samt behovet for løbende vedligeholdelse af den eksisterende bygningsmasse. Vækstraten er moderat, men stabil, og er følsom over for konjunktursvingninger i økonomien, særligt inden for boligmarkedet og erhvervsinvesteringer. Indgangsbarr Det lokale erhvervsliv spænder bredt med aktiviteter i mange sektorer. Herudover Branchen for maleraktiviteter, som defineret ved branchekode 433410, omfatter virksomheder, der primært beskæftiger sig med indvendig og udvendig maling af bygninger, herunder boliger, erhvervsbygninger og offentlige institutioner. Kerneaktiviteterne strækker sig fra forberedende arbejde som afdækning, slibning og spartling, over selve malerarbejdet med forskellige typer maling og teknikker, til e

Risikovurdering

Med 20 års levetid har virksomheden vidner om evnen til at overleve i markedet. Uden tilgængelige regnskabsdata er det vanskeligt at vurdere den finansielle sundhed.

Seneste regnskab (2024)

Omsætning
-
Resultat
-29.529 kr.
Egenkapital
140.428 kr.
Aktiver
167.123 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1012185169JF MALERENTREPRISE ApSGilbjerggade 1, 2200, København NMaleraktiviteter

Ofte stillede spørgsmål om JF MALERENTREPRISE ApS

Hvordan sikrer JF MALERENTREPRISE ApS kvaliteten af malerarbejdet?
JF MALERENTREPRISE ApS sikrer kvaliteten gennem anvendelse af erfarne faglærte malere, brug af anerkendte kvalitetsprodukter, grundig forberedelse af underlag samt omhyggelig efterbehandling og kontrol af det udførte arbejde i København N.
Hvad laver JF MALERENTREPRISE ApS?
JF MALERENTREPRISE ApS har aktiviteter inden for Maleraktiviteter (branchekode 433410) fra sin base i København N.
Er JF MALERENTREPRISE ApS en aktiv virksomhed?
JF MALERENTREPRISE ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvor holder JF MALERENTREPRISE ApS til?
JF MALERENTREPRISE ApS har adresse på Gilbjerggade 1, 2200 København N.
Hvilke services tilbyder JF MALERENTREPRISE ApS i København N?
JF MALERENTREPRISE ApS tilbyder et bredt spektrum af maleraktiviteter, herunder indvendig og udvendig maling, spartling, tapetsering og rådgivning om farvevalg og materialer, tilpasset både private og erhvervskunder i København N.
Hvad er JF MALERENTREPRISE ApSs seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for JF MALERENTREPRISE ApS.
Hvor gammel er JF MALERENTREPRISE ApS?
Virksomheden har eksisteret i 20 år siden den blev grundlagt.
Hvilken branche tilhører JF MALERENTREPRISE ApS?
Ifølge CVR er JF MALERENTREPRISE ApS klassificeret under "Maleraktiviteter" (433410).
Er JF MALERENTREPRISE ApS aktivt?
Ja, JF MALERENTREPRISE ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2006.
Hvad er CVR-nummeret for JF MALERENTREPRISE ApS?
JF MALERENTREPRISE ApS har CVR-nummer 29508844 og er registreret i København N. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer JF MALERENTREPRISE ApS?
Jack Falinski ejer JF MALERENTREPRISE ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Maleraktiviteter

AROS MALER ENTREPRISE A/S

CVR 35479465 · Skødstrup · 129 ansatte

C. MØLLMANN & CO. A/S

CVR 32060544 · Rødovre · 103 ansatte

DCM MALERFIRMA A/S

CVR 31501318 · Odense C · 98 ansatte

R2 Farver ApS

CVR 27178448 · Viborg · 92 ansatte

GLOBE MALERFIRMA A/S

CVR 29796653 · Esbjerg · 88 ansatte

MALERFIRMAET 10KANTEN A/S

CVR 26263921 · Hillerød · 85 ansatte

Roar Entreprise A/S

CVR 19946886 · Roskilde · 1 ansatte

MALERNES AKTIESELSKAB. KOLDING

CVR 19878015 · Kolding

IMMOLINA ApS

CVR 19668045 · København Ø · 2 ansatte

J. L. MALEREN. SKAGEN ApS

CVR 19137740 · Skagen · 1 ansatte

Andre virksomheder i København N

Pixelz TopCo A/S

CVR 42309192 · Ikke-finansielle holdingselskaber

SAMSØE & SAMSØE WHOLE SALE ApS

CVR 25191811 · Engroshandel med beklædning

MISO FILM ApS

CVR 28097417 · Produktion af film, videoer og TV-programmer

P & P HOLDINGS A/S

CVR 32325807 · Ikke-finansielle holdingselskaber

ROW ApS

CVR 44156482 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Stream TopCo ApS

CVR 45244180 · Ikke-finansielle holdingselskaber

JABAS ApS

CVR 44570831 · Detailhandel med tøj

Jurnie ApS

CVR 44569906 · Computerprogrammering

Alma Air Art ApS

CVR 44568683 · Udlejning og leasing af luftfartøjer

Nightfirma ApS

CVR 44566087 · Teater- og koncertproduktioner

Se JF MALERENTREPRISE ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i København N

Se alle i branchen Maleraktiviteter

Kan du stole på JF MALERENTREPRISE ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med JF MALERENTREPRISE ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

JF MALERENTREPRISE ApS i kontekst

JF MALERENTREPRISE ApS er en etableret aktør med 20 års dokumenteret drift inden for branchen Maleraktiviteter, med hjemsted i København N. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 29508844, stiftet i 2006. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

JF MALERENTREPRISE ApS opererer i branchen "Maleraktiviteter", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Maleraktiviteter for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i København N, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i København N for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for JF MALERENTREPRISE ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret JF MALERENTREPRISE ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.