Visitkort: K. N. HOLDING ApS, CVR 25371267, Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning, Broby, NORMAL
Visitkort for K. N. HOLDING ApS (CVR 25371267) - genereret af CVRcheck.dk

K. N. HOLDING ApS

CVR: 25371267 NORMAL

Anpartsselskab · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning · Industrivej 12, 5672 Broby · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
Adresse
Industrivej 12, 5672 Broby
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
125.000 DKK
Stiftet
2000-05-12 (26 år siden)
Kommune
FAABORG-MIDTFYN
Region
Region Syddanmark

Om K. N. HOLDING ApS

K. N. HOLDING ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 25371267 beliggende på Industrivej 12 i 5672 Broby (FAABORG-MIDTFYN Kommune). Virksomheden opererer inden for "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning" (branchekode 702000). K. N. HOLDING ApS blev stiftet den 2000-05-12 og har dermed eksisteret i over 26 år. Med 1 ansatte klassificeres K. N. HOLDING ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 125.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for K. N. HOLDING ApS

85
Tillids-Score
Fremragende
93
Stabilitets-Score
Fremragende
85
Aktivitets-Score
Fremragende

Vurdering af K. N. HOLDING ApS

K. N. HOLDING ApS opnår en tillids-score på 85/100, hvilket indikerer fremragende troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 93/100 (fremragende), med en egenkapital på 59.820.500 kr.. Aktivitets-scoren er 85/100, hvilket afspejler en aktiv og opdateret virksomhed.

Dybdegående analyse af K. N. HOLDING ApS

K. N. HOLDING ApS, registreret i Broby, er en enkeltmandsvirksomhed der er engageret i Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning-sektoren. Med 26 års historie har K. N. HOLDING ApS opbygget betydelig erfaring og stærke relationer i branchen. Personalestyrken på 1 medarbejdere placerer K. N. HOLDING ApS som en enkeltmandsvirksomhed. Egenkapitalen er positiv med 59.820.500 kr., hvilket styrker det finansielle fundament. Årets resultat på 1.306.782 kr. tegner et solid billede af virksomheden. Med den stigende efterspørgsel efter digital transformation og bæredygtighedsrådgivning, har K. For en virksomhed som K. HOLDING ApS, som en mindre konsulentvirksomhed med 1 ansatte i Broby, kan en potentiel risiko være afhængighed af få, store kunder.

Forretningsindsigt

Branchen 'Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning' (branchekode 702000) omfatter et bredt spektrum af professionelle services, der har til formål at hjælpe organisationer med at forbedre deres performance, effektivitet og strategiske retning. Virksomhederne i denne branche tilbyder ekspertise inden for områder som strategiudvikling, organisationsdesign, procesoptimering, digital transformation, finansiel rådgivning (ikke-revision), HR-rådgivning, marketingstrategi, bæredygtighedsrådgiv

Risikovurdering

Med 26 års levetid har virksomheden afspejler evnen til at overleve i markedet. Med en soliditet på 99.7% er kapitalstrukturen sund. Den profitable drift reducerer den samlede risikovurdering.

Seneste regnskab (2025)

Omsætning
-
Resultat
1.306.782 kr.
Egenkapital
59.820.500 kr.
Aktiver
60.006.949 kr.

Se alle regnskaber →

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1007655416K. N. HOLDING ApSIndustrivej 12, 5672, BrobyVirksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Ofte stillede spørgsmål om K. N. HOLDING ApS

Hvad er K. N. HOLDING ApSs CVR-nummer?
CVR-nummeret for K. N. HOLDING ApS er 25371267, registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Hvilken værdi tilfører K. N. HOLDING ApS til sine kunder?
K. N. HOLDING ApS tilfører værdi ved at tilbyde objektiv analyse, strategisk vejledning og praktisk implementeringsstøtte. De hjælper kunder med at identificere vækstmuligheder, løse komplekse problemer og opnå varige forbedringer i deres forretningsdrift.
Hvor holder K. N. HOLDING ApS til?
K. N. HOLDING ApS har sit domicil i Broby, med adressen Industrivej 12.
Hvordan differentierer K. N. HOLDING ApS sig fra andre konsulentfirmaer i Broby?
K. N. HOLDING ApS differentierer sig ofte gennem sin dybdegående branchekendskab, en skræddersyet tilgang til hver klient, og en dokumenteret evne til at levere målbare resultater. Deres fokus på innovative løsninger og et stærkt kundeforhold er ofte nøglefaktorer.
Hvad laver K. N. HOLDING ApS?
K. N. HOLDING ApS er aktiv inden for Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (branchekode 702000) fra sin base i Broby.
Hvor mange ansatte har K. N. HOLDING ApS?
K. N. HOLDING ApS råder over 1 medarbejdere (interval: ANTAL_1_1).
Hvor gammel er K. N. HOLDING ApS?
K. N. HOLDING ApS blev oprettet for 26 år siden (startdato: 2000-05-12).
Hvilken branche tilhører K. N. HOLDING ApS?
Virksomheden opererer i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning" (kode: 702000).
Er K. N. HOLDING ApS aktivt?
Ja, K. N. HOLDING ApS er en aktiv anpartsselskab registreret hos CVR siden 2000.
Hvad er CVR-nummeret for K. N. HOLDING ApS?
K. N. HOLDING ApS har CVR-nummer 25371267 og er registreret i Broby. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer K. N. HOLDING ApS?
K. N. Invest ApS ejer K. N. HOLDING ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Ørsted nr. 10 2021 A/S

CVR 42918687 · Fredericia · 8496 ansatte

Ørsted Sleipner A/S

CVR 42917435 · Fredericia · 8496 ansatte

Ørsted nr. 8 2021 A/S

CVR 42917443 · Fredericia · 8496 ansatte

Ørsted nr. 7 2021 A/S

CVR 42917389 · Fredericia · 8496 ansatte

Ørsted nr. 1 2021 A/S

CVR 42917494 · Fredericia · 8496 ansatte

Ørsted nr. 12 2021 A/S

CVR 42917524 · Fredericia · 8496 ansatte

THE APOLLO GROUP VENTURES DK ApS

CVR 46190440 · København V

Lindisfarne Labs ApS

CVR 46187903 · København N

Carpeda ApS

CVR 46186540 · Helsinge

IT Risiko ApS

CVR 46186117 · Birkerød

Andre virksomheder i Broby

LØGISMOSE A/S

CVR 21924679 · Fremstilling af mejeriprodukter

FELDBORG GROUP A/S

CVR 28715323 · Ikke-finansielle holdingselskaber

C. Feldborg ApS

CVR 42927589 · Ikke-finansielle holdingselskaber

WRANG OG NIELSEN HOLDING ApS

CVR 31939887 · Finansielle holdingselskaber

CHR. P. HOLDING ApS

CVR 30696565 · Ikke-finansielle holdingselskaber

MIDTFYNS TOTALSERVICE A/S

CVR 30070674 · Almindelig rengøring i bygninger

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se K. N. HOLDING ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Broby

Se alle i branchen Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Kan du stole på K. N. HOLDING ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med K. N. HOLDING ApS?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

K. N. HOLDING ApS i kontekst

K. N. HOLDING ApS er en etableret aktør med 26 års dokumenteret drift inden for branchen Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning, med hjemsted i Broby. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 25371267, stiftet i 2000. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

K. N. HOLDING ApS opererer i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Broby, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Broby for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for K. N. HOLDING ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret K. N. HOLDING ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.