Visitkort: Kærgaard Kabelsøgning ApS, CVR 46169387, Teknisk afprøvning og kontrol, Hovedgård, NORMAL
Visitkort for Kærgaard Kabelsøgning ApS (CVR 46169387) - genereret af CVRcheck.dk

Kærgaard Kabelsøgning ApS

CVR: 46169387 NORMAL

Anpartsselskab · Teknisk afprøvning og kontrol · Gl Kattrupvej 83, 8732 Hovedgård

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Teknisk afprøvning og kontrol
Adresse
Gl Kattrupvej 83, 8732 Hovedgård
Selskabskapital
20.000 DKK
Stiftet
2026-01-08
Kommune
HORSENS
Region
Region Midtjylland

Om Kærgaard Kabelsøgning ApS

Kærgaard Kabelsøgning ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 46169387 beliggende på Gl Kattrupvej 83 i 8732 Hovedgård (HORSENS Kommune). Virksomheden opererer inden for "Teknisk afprøvning og kontrol" (branchekode 712020). Kærgaard Kabelsøgning ApS blev stiftet den 2026-01-08 og har dermed eksisteret i over 0 år. Selskabskapitalen er registreret til 20.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Kærgaard Kabelsøgning ApS

50
Tillids-Score
Moderat
0
Stabilitets-Score
Kritisk
35
Aktivitets-Score
Svag

Vurdering af Kærgaard Kabelsøgning ApS

Kærgaard Kabelsøgning ApS opnår en tillids-score på 50/100, hvilket indikerer moderat troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 0/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 35/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af Kærgaard Kabelsøgning ApS

Inden for Teknisk afprøvning og kontrol finder vi Kærgaard Kabelsøgning ApS, en virksomhed med hjemsted i Hovedgård. Med blot 0 års levetid er Kærgaard Kabelsøgning ApS stadig ved at finde fodfæste i markedet. For virksomheder inden for Teknisk afprøvning og kontrol afhænger regnskabspligten af selskabsform og størrelse. Med ukendt års erfaring ser Kærgaard Kabelsøgning ApS i Hovedgård store muligheder i den grønne omstilling og digitalisering. Vores uoplyst antal medarbejdere arbejder hver dag for at sikre dine projekters succes og compliance.

Erhvervsmiljø i Hovedgård

Herudover Branchen 'Teknisk afprøvning og kontrol' (branchekode 712020) omfatter virksomheder, der udfører uafhængige, specialiserede vurderinger af produkter, processer, installationer og systemer for at sikre overholdelse af standarder, regulativer og specifikke krav. Kerneaktiviteterne spænder bredt fra fysiske inspektioner og målinger til avancerede laboratorieanalyser og certificeringer. Værdikæden sta Konkurrencesituationen i branchen er kendetegnet ved en blanding af større, etablerede aktører med bred portefølje og mange mindre, specialiserede virksomheder. Markedet er fragmenteret, med 218 aktive virksomheder i Danmark, men der ses også tendenser til konsolidering gennem opkøb, især blandt de større spillere, der søger at udvide deres geografiske dækning eller faglige ekspertise. Vækstraten er generelt stabil, drevet af øgede lovkrav til sikkerhed og miljø samt et stigende fokus på kvalite Kærgaard Kabelsøgning ApSs branche er kendetegnet ved konkurrence fra både lokale og nationale aktører.

Operationelle signaler

Fraværet af registrerede medarbejdere tyder på en holdingstruktur eller freelance-operation. Kærgaard Kabelsøgning ApS er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen med status NORMAL. Tilstedeværelsen af kontaktdata peger på en tilgængelig organisation. Kærgaard Kabelsøgning ApS har en indskudskapital på ikke oplyst.

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1032024129Kærgaard Kabelsøgning ApSGl Kattrupvej 83, 8732, HovedgårdTeknisk afprøvning og kontrol

Ofte stillede spørgsmål om Kærgaard Kabelsøgning ApS

Er Kærgaard Kabelsøgning ApS en aktiv virksomhed?
Kærgaard Kabelsøgning ApS har CVR-status "NORMAL". Det betyder, at virksomheden er aktivt registreret hos Erhvervsstyrelsen.
Tilbyder Kærgaard Kabelsøgning ApS i Hovedgård rådgivning udover selve kontrollen?
Ja, udover at udføre den tekniske kontrol og afprøvning, tilbyder Kærgaard Kabelsøgning ApS også rådgivning baseret på vores fund. Vi hjælper med at fortolke resultaterne og anbefaler de bedste fremgangsmåder for at adressere eventuelle afvigelser eller optimere dine processer.
Hvor mange ansatte har Kærgaard Kabelsøgning ApS?
Medarbejdertallet for Kærgaard Kabelsøgning ApS er uoplyst i CVR-registeret.
Hvilken branche tilhører Kærgaard Kabelsøgning ApS?
Virksomheden opererer i branchen "Teknisk afprøvning og kontrol" (kode: 712020).
Hvor holder Kærgaard Kabelsøgning ApS til?
Kærgaard Kabelsøgning ApS har sit domicil i Hovedgård, med adressen Gl Kattrupvej 83.
Hvad laver Kærgaard Kabelsøgning ApS?
Kærgaard Kabelsøgning ApS er registreret inden for branchen "Teknisk afprøvning og kontrol" med branchekode 712020. Virksomheden er beliggende i Hovedgård og er registreret som Anpartsselskab.
Hvilke brancher servicerer Kærgaard Kabelsøgning ApS i Hovedgård primært?
Kærgaard Kabelsøgning ApS servicerer en bred vifte af brancher, herunder bygge- og anlæg, produktion, transport, energi og fødevareindustrien. Vores fleksible tilgang og brede faglige viden gør os i stand til at imødekomme specifikke behov på tværs af sektorer.
Er Kærgaard Kabelsøgning ApS aktivt?
Ja, Kærgaard Kabelsøgning ApS er aktivt: men firmaet er kun 6 måneder gammelt, så vær ekstra opmærksom.
Hvad er CVR-nummeret for Kærgaard Kabelsøgning ApS?
Kærgaard Kabelsøgning ApS har CVR-nummer 46169387 og er registreret i Hovedgård. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Kærgaard Kabelsøgning ApS?
Mathias Kærgaard ejer Kærgaard Kabelsøgning ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Teknisk afprøvning og kontrol

Eurofins VBM LABORATORIET A/S

CVR 18742284 · Galten · 125 ansatte

ELEMENT METECH A/S

CVR 21497932 · Herning · 117 ansatte

UL INTERNATIONAL DEMKO A/S

CVR 19195597 · Ballerup · 73 ansatte

FDM TEST OG BILSYN A/S

CVR 31075939 · Kongens Lyngby · 68 ansatte

TRESCAL A/S

CVR 15009535 · Silkeborg · 60 ansatte

DANAK DEN DANSKE AKKREDITERINGSFOND

CVR 26899389 · Skovlunde · 50 ansatte

Andre virksomheder i Hovedgård

NE SOLUTION ApS

CVR 28321929 · Ikke-finansielle holdingselskaber

JENANKO HOLDING ApS

CVR 27092004 · Ikke-finansielle holdingselskaber

HTM-BYG A/S

CVR 26145716 · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

Hovedgård Entreprenørforretning A/S

CVR 40610987 · Opførelse af bygninger

DOORFLEX A/S

CVR 40407545 · Fremstilling af døre og vinduer af træ

MGC Byg & Entreprise ApS

CVR 41523662 · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter

Se Kærgaard Kabelsøgning ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Hovedgård

Se alle i branchen Teknisk afprøvning og kontrol

Kan du stole på Kærgaard Kabelsøgning ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Kærgaard Kabelsøgning ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Kærgaard Kabelsøgning ApS i kontekst

Kærgaard Kabelsøgning ApS er en ung virksomhed under opbygning inden for branchen Teknisk afprøvning og kontrol, med hjemsted i Hovedgård. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 46169387, stiftet i 2026. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Kærgaard Kabelsøgning ApS opererer i branchen "Teknisk afprøvning og kontrol", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Teknisk afprøvning og kontrol for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Hovedgård, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Hovedgård for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Kærgaard Kabelsøgning ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Kærgaard Kabelsøgning ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.