Visitkort: Kfhansen Holding ApS, CVR 45866157, Ikke-finansielle holdingselskaber, Bagsværd, NORMAL
Visitkort for Kfhansen Holding ApS (CVR 45866157) - genereret af CVRcheck.dk

Kfhansen Holding ApS

CVR: 45866157 NORMAL

Anpartsselskab · Ikke-finansielle holdingselskaber · Jordbærvænget 14, 2880 Bagsværd

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber
Adresse
Jordbærvænget 14, 2880 Bagsværd
Selskabskapital
20.000 DKK
Stiftet
2025-09-09 (1 år siden)
Kommune
GLADSAXE
Region
Region Hovedstaden

Om Kfhansen Holding ApS

Kfhansen Holding ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 45866157 beliggende på Jordbærvænget 14 i 2880 Bagsværd (GLADSAXE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Kfhansen Holding ApS blev stiftet den 2025-09-09 og har dermed eksisteret i over 1 år. Selskabskapitalen er registreret til 20.000 DKK. Virksomheden har 1 produktionsenhed registreret.

Scoreoverblik for Kfhansen Holding ApS

60
Tillids-Score
God
0
Stabilitets-Score
Kritisk
35
Aktivitets-Score
Svag

Vurdering af Kfhansen Holding ApS

Kfhansen Holding ApS opnår en tillids-score på 60/100, hvilket indikerer god troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 0/100 (kritisk). Aktivitets-scoren er 35/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af Kfhansen Holding ApS

Erhvervsvirksomheden Kfhansen Holding ApS holder til i Bagsværd, hvor den har forretning inden for Ikke-finansielle holdingselskaber. Som en ung virksomhed (0 år) befinder Kfhansen Holding ApS sig i en tidlig udviklingsfase. Virksomheden har ikke offentliggjort digitale regnskaber. Ved at identificere og integrere nye, innovative virksomheder kan holdingselskabet udvide sit markedssegment og diversificere sin portefølje. Deres fokus er at sikre en robust og fremtidsorienteret koncernstruktur, der understøtter vækst og innovation.

Erhvervsmiljø i Bagsværd

Yderligere Branchen 'Ikke-finansielle holdingselskaber' (branchekode 64.20.20, tidligere 642120) omfatter en bred vifte af virksomheder, hvis primære formål er at eje og forvalte aktier eller anparter i andre selskaber uden selv at producere varer eller levere tjenesteydelser. Disse holdingselskaber fungerer typisk som moderselskaber for en koncernstruktur, hvor de ejer datterselskaber, der opererer inden fo Kfhansen Holding ApSs branche er kendetegnet ved konkurrence fra både lokale og nationale aktører.

Risikovurdering

Som en ung virksomhed (0 år) er der naturligt en højere risikoprofil. Manglen på offentlige regnskaber gør det svært at bedømme den finansielle situation.

Ledelse

Se alle roller →

Produktionsenheder (1)

P-nummerNavnAdresseBranche
1031650247Kfhansen Holding ApSJordbærvænget 14, 2880, BagsværdIkke-finansielle holdingselskaber

Ofte stillede spørgsmål om Kfhansen Holding ApS

Hvad er formålet med Kfhansen Holding ApS som et ikke-finansielt holdingselskab?
Formålet med Kfhansen Holding ApS er primært at eje og forvalte aktier eller anparter i andre selskaber, typisk datterselskaber. Dette gøres for at optimere koncernens struktur, styre strategisk retning, allokere kapital effektivt og minimere risici på tværs af de operationelle enheder. Det kan også lette generationsskifte og centralisere administration.
Hvor gammel er Kfhansen Holding ApS?
Stiftelsesdatoen for Kfhansen Holding ApS er ikke registreret i de tilgængelige data.
Hvordan måles succes for Kfhansen Holding ApS?
Succes for Kfhansen Holding ApS måles typisk på den samlede vækst og rentabilitet af dets datterselskaber, værdien af koncernens aktiver, udbytte til ejere og evnen til at tiltrække og fastholde kapital. En stabil og bæredygtig udvikling af koncernen er også en central succesparameter.
Hvilken branche tilhører Kfhansen Holding ApS?
Ifølge CVR er Kfhansen Holding ApS klassificeret under "Ikke-finansielle holdingselskaber" (642120).
Hvor holder Kfhansen Holding ApS til?
Kfhansen Holding ApS har adresse på Jordbærvænget 14, 2880 Bagsværd.
Er Kfhansen Holding ApS en aktiv virksomhed?
Ifølge Erhvervsstyrelsen er Kfhansen Holding ApSs status "NORMAL", hvilket bekræfter aktiv drift.
Hvad laver Kfhansen Holding ApS?
Kfhansen Holding ApS er registreret inden for branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" med branchekode 642120. Virksomheden er placeret i Bagsværd og er registreret som Anpartsselskab.
Er Kfhansen Holding ApS aktivt?
Ja, Kfhansen Holding ApS er aktivt: men firmaet er kun 10 måneder gammelt, så vær ekstra opmærksom.
Hvad er CVR-nummeret for Kfhansen Holding ApS?
Kfhansen Holding ApS har CVR-nummer 45866157 og er registreret i Bagsværd. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Kfhansen Holding ApS?
Kenneth Franch Ljunggren Hansen ejer Kfhansen Holding ApS. Se den fulde ejerstruktur og roller på CVRcheck.dk.

Lignende virksomheder inden for Ikke-finansielle holdingselskaber

FB Installationer Holding ApS

CVR 37841595 · Viborg · 409000 ansatte

ISS GLOBAL A/S

CVR 21408395 · Søborg · 352540 ansatte

Knud Henrik Hansen ApS

CVR 37492442 · Vorbasse · 174000 ansatte

Maersk South America A/S

CVR 44066068 · København K · 105909 ansatte

MAERSK GSC HOLDING A/S

CVR 26643015 · København K · 104890 ansatte

DAMCO A/S

CVR 30494350 · København K · 104890 ansatte

F.Q.T. ApS

CVR 76628114 · Rudkøbing

F.N.E. HOLDING. NYBORG ApS

CVR 76556016 · Nyborg

K. V. GASTEKNIK HOLDING A/S

CVR 76380910 · Albertslund · 1 ansatte

JJ OLSEN Ejendomme ApS

CVR 76348928 · Tureby

Andre virksomheder i Bagsværd

NOVOZYMES A/S

CVR 10007127 · Fremstilling af andre organiske basiskemikalier

Greenfleet Holding A/S

CVR 39926474 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Frank Kruse Holding ApS

CVR 42913472 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Dantaxi4x48 A/S

CVR 39174901 · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør

Moove Group A/S

CVR 39926598 · Drift af stationer, godsterminaler mv.

MENY Bagsværd I/S

CVR 37810851 · Detailhandel med dagligvarer i supermarkeder og købmandsbutikker

ISÆR Copenhagen ApS

CVR 45269817 · Detailhandel med andre fødevarer

EvEx ApS

CVR 45263924 · Anden undervisning i.a.n.

Taxikørsel 469 ApS

CVR 45242749 · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør

Taxikørsel 470 ApS

CVR 45242684 · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør

Se Kfhansen Holding ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Bagsværd

Se alle i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber

Kan du stole på Kfhansen Holding ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Kfhansen Holding ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Kfhansen Holding ApS i kontekst

Kfhansen Holding ApS er en ung virksomhed under opbygning inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, med hjemsted i Bagsværd. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 45866157, stiftet i 2025. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Kfhansen Holding ApS opererer i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Ikke-finansielle holdingselskaber for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Bagsværd, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Bagsværd for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Kfhansen Holding ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Kfhansen Holding ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.