Visitkort: Kildedall I/S, CVR 36099895, Drift af frisør- og barbersaloner, Brønderslev
Visitkort for Kildedall I/S (CVR 36099895) - genereret af CVRcheck.dk

Kildedall I/S

CVR: 36099895

Interessentskab · Drift af frisør- og barbersaloner · Nørregade 20, 9700 Brønderslev · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Interessentskab
Branche
Drift af frisør- og barbersaloner
Adresse
Nørregade 20, 9700 Brønderslev
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Stiftet
2014-10-15 (12 år siden)
Kommune
Brønderslev

Om Kildedall I/S

Kildedall I/S er en interessentskab med CVR-nummer 36099895 beliggende på Nørregade 20 i 9700 Brønderslev (Brønderslev Kommune). Virksomheden opererer inden for "Drift af frisør- og barbersaloner" (branchekode 962100). Kildedall I/S blev stiftet den 2014-10-15 og har dermed eksisteret i over 12 år. Med 1 ansatte klassificeres Kildedall I/S som en mikrovirksomhed efter EU's definition.

Scoreoverblik for Kildedall I/S

30
Tillids-Score
Svag
23
Stabilitets-Score
Svag
20
Aktivitets-Score
Svag

Vurdering af Kildedall I/S

Kildedall I/S opnår en tillids-score på 30/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 23/100 (svag). Aktivitets-scoren er 20/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Dybdegående analyse af Kildedall I/S

Kildedall I/S er en Brønderslev-baseret Interessentskab med aktivitet inden for Drift af frisør- og barbersaloner. Virksomheden blev registreret for 11 år siden og har opnået en etableret position. Virksomheden beskæftiger 1 medarbejdere i segmentet ANTAL_1_1. Kildedall I/S har på nuværende tidspunkt ikke offentliggjort digitale årsrapporter. Med 1 dedikerede stylister, tilbyder vi en bred vifte af ydelser, der matcher den årlige omsætning på ikke offentliggjort og vores kunders høje forventninger. Med en årlig omsætning på ikke offentliggjort og 1 dedikerede medarbejdere, demonstrerer virksomheden en robust position i markedet, drevet af en stærk kundebase og et solidt omdømme opbygget over 11 år.

Konkurrenceposition

Endvidere Virksomheder i branchen tilbyder et bredt spektrum af hårrelaterede ydelser og produkter. De mest almindelige ydelser inkluderer klipning (dame, herre, børn), farvning (reflekser, helfarve, striber, b Kildedall I/S udfylder rollen som en enkeltmandsvirksomhed i et konkurrencepræget marked.

Ofte stillede spørgsmål om Kildedall I/S

Er Kildedall I/S en aktiv virksomhed?
Kildedall I/S har CVR-status "ukendt".
Hvilke produkter anvender Kildedall I/S i Brønderslev?
Hos Kildedall I/S benytter vi udelukkende professionelle hårplejeprodukter af høj kvalitet fra anerkendte mærker. Vi kan også rådgive dig om de bedste produkter til hjemmebrug, der passer til netop din hårtype og stil.
Hvad er Kildedall I/Ss seneste regnskab?
Der er ikke offentligt tilgængelige digitale regnskabsdata for Kildedall I/S.
Hvor holder Kildedall I/S til?
Virksomheden er placeret i Brønderslev, Brønderslev.
Hvad laver Kildedall I/S?
Som Interessentskab beskæftiger Kildedall I/S sig med Drift af frisør- og barbersaloner fra Brønderslev.
Hvad gør Kildedall I/S i Brønderslev unik?
Kildedall I/S skiller sig ud gennem vores dedikation til personlig rådgivning, skræddersyede behandlinger og et konstant fokus på de nyeste trends og teknikker. Vores erfarne team sikrer en unik og behagelig salonoplevelse, hver gang du besøger os.
Hvor mange ansatte har Kildedall I/S?
Kildedall I/S beskæftiger 1 medarbejdere (interval: ANTAL_1_1).
Er Kildedall I/S aktivt?
Ja, Kildedall I/S er en aktiv interessentskab registreret hos CVR siden 2014.
Hvad er CVR-nummeret for Kildedall I/S?
Kildedall I/S har CVR-nummer 36099895 og er registreret i Brønderslev. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer Kildedall I/S?
Ejerstrukturen for Kildedall I/S er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.

Lignende virksomheder inden for Drift af frisør- og barbersaloner

PM Salon Group A/S

CVR 33767900 · Lystrup · 90 ansatte

STUHR ApS

CVR 14371702 · Søborg · 60 ansatte

MY & HOLGER ApS

CVR 34802718 · Aalborg · 37 ansatte

Carlsens Barbershop ApS

CVR 40645012 · Odense C · 29 ansatte

Os barbershop aps

CVR 43451553 · Vejle · 27 ansatte

Frisør Drop In Z ApS

CVR 41019905 · Søborg · 22 ansatte

Andre virksomheder i Brønderslev

InventNORD & PakkecenterNORD ApS

CVR 32076084 · Pakkeriaktiviteter

Elektro Gruppen A/S

CVR 21522775 · Reparation og vedligeholdelse af elektrisk udstyr

Afinitas A/S

CVR 27412661 · Fremstilling af håndværktøj

GREEN INSTRUMENTS A/S

CVR 21459437 · Fremstilling af instrumenter og udstyr til måling, afprøvning og navigation

PM ENERGI A/S

CVR 27079784 · Fremstilling af elektriske motorer, generatorer og transformatorer

Martin Olsen, 969 Brønderslev ApS

CVR 43477595 · Detailhandel med dagligvarer i discountsupermarkeder

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se Kildedall I/S på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Brønderslev

Se alle i branchen Drift af frisør- og barbersaloner

Kan du stole på Kildedall I/S?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med Kildedall I/S?

Firmaet ser seriøst ud. Læs vores guides til at være helt sikker:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

Kildedall I/S i kontekst

Kildedall I/S er en registreret virksomhed inden for branchen Drift af frisør- og barbersaloner, med hjemsted i Brønderslev. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 36099895, stiftet i 2014. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

Kildedall I/S opererer i branchen "Drift af frisør- og barbersaloner", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Drift af frisør- og barbersaloner for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Brønderslev, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Brønderslev for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for Kildedall I/S reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret Kildedall I/S på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.