Visitkort: KINASE LOGISTICS ApS, CVR 32438989, Agenturhandel med specialiseret varesortiment i.a.n., Odense C, OPLØST EFTER ERKLÆRING
Visitkort for KINASE LOGISTICS ApS (CVR 32438989) - genereret af CVRcheck.dk

KINASE LOGISTICS ApS

CVR: 32438989 OPLØST EFTER ERKLÆRING

Anpartsselskab · Agenturhandel med specialiseret varesortiment i.a.n. · Promenadebyen 16, 5000 Odense C · 1 ansatte

Virksomhedsoplysninger

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Agenturhandel med specialiseret varesortiment i.a.n.
Adresse
Promenadebyen 16, 5000 Odense C
Ansatte
1 (mikrovirksomhed)
Selskabskapital
40.000 DKK
Stiftet
2009-08-27 (17 år siden)
Kommune
ODENSE

Om KINASE LOGISTICS ApS

KINASE LOGISTICS ApS er en anpartsselskab med CVR-nummer 32438989 beliggende på Promenadebyen 16 i 5000 Odense C (ODENSE Kommune). Virksomheden opererer inden for "Agenturhandel med specialiseret varesortiment i.a.n." (branchekode 461800). KINASE LOGISTICS ApS blev stiftet den 2009-08-27 og har dermed eksisteret i over 17 år. Med 1 ansatte klassificeres KINASE LOGISTICS ApS som en mikrovirksomhed efter EU's definition. Selskabskapitalen er registreret til 40.000 DKK.

Scoreoverblik for KINASE LOGISTICS ApS

30
Tillids-Score
Svag
23
Stabilitets-Score
Svag
20
Aktivitets-Score
Svag

Vurdering af KINASE LOGISTICS ApS

KINASE LOGISTICS ApS opnår en tillids-score på 30/100, hvilket indikerer svag troværdighed baseret på registreringsdata, kontaktoplysninger og regnskabshistorik. Stabilitets-scoren er 23/100 (svag). Aktivitets-scoren er 20/100, hvilket afspejler begrænset aktivitetsniveau i offentlige registre.

Ofte stillede spørgsmål om KINASE LOGISTICS ApS

Er KINASE LOGISTICS ApS aktivt?
Nej, KINASE LOGISTICS ApS ophørte i 2022 efter 13 år.
Hvad er CVR-nummeret for KINASE LOGISTICS ApS?
KINASE LOGISTICS ApS har CVR-nummer 32438989 og er registreret i Odense C. Se alle oplysninger på CVRcheck.dk.
Hvem ejer KINASE LOGISTICS ApS?
Ejerstrukturen for KINASE LOGISTICS ApS er ikke offentligt tilgængelig. Se ledelse og roller under fanen Roller.
Hvilken branche er KINASE LOGISTICS ApS i?
KINASE LOGISTICS ApS opererer inden for branchen "Agenturhandel med specialiseret varesortiment i.a.n." (branchekode 461800). Se brancheoversigten for lignende virksomheder.
Hvor mange ansatte har KINASE LOGISTICS ApS?
KINASE LOGISTICS ApS har 1 ansatte (interval: ANTAL_1_1). Det gør dem til en mikrovirksomhed efter EU-definition.
Hvornår blev KINASE LOGISTICS ApS stiftet?
KINASE LOGISTICS ApS blev stiftet 2009-08-27 og har dermed eksisteret i 17 år. Virksomheden er i dag opløst efter erklæring.
Hvilken virksomhedsform har KINASE LOGISTICS ApS?
KINASE LOGISTICS ApS er registreret som Anpartsselskab med en selskabskapital på 40.000 DKK. Se virksomhedsoplysninger og historik.
Hvor ligger KINASE LOGISTICS ApS?
KINASE LOGISTICS ApS har adresse på Promenadebyen 16, 5000 Odense C i ODENSE Kommune.

Andre virksomheder i Odense C

CURRY HOLDING ApS

CVR 31371627 · Ikke-finansielle holdingselskaber

THORNICO HOLDING A/S

CVR 35258000 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Havnegade Capital ApS

CVR 37463744 · Gennemløbsholdingselskaber

Ovodan Europe A/S

CVR 39051613 · Investering for egen regning

CHINA EGG PRODUCTS ApS

CVR 25529677 · Investering for egen regning

DANISH OVO INVESTMENT ApS

CVR 27758347 · Investering for egen regning

OMT Projects ApS

CVR 42894397 · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Cab DK 044 ApS

CVR 42890464 · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør

APF Invest ApS

CVR 42882216 · Ikke-finansielle holdingselskaber

Frank-Toyota Østerbro ApS

CVR 42868698 · Detailhandel med elektriske husholdningsapparater

Virksomheder i samme størrelse

Kjærs Nedbrydning ApS

CVR 45888290 · Nykøbing M · 1 ansatte

DPEngineering Aps

CVR 37506249 · Jyllinge · 1 ansatte

BiomassAuctions ApS

CVR 41225637 · Jyderup · 1 ansatte

Connor Socials ApS

CVR 45774880 · København Ø · 1 ansatte

SØREN HORUP HOLDING ApS

CVR 31745179 · Skødstrup · 1 ansatte

Aros Isolering Fyn ApS

CVR 45910253 · Odense S · 2 ansatte

Se KINASE LOGISTICS ApS på Virk.dk (officiel CVR-database)

Se alle virksomheder i Odense C

Se alle i branchen Agenturhandel med specialiseret varesortiment i.a.n.

Kan du stole på KINASE LOGISTICS ApS?

Før du indgår aftale, bør du:

Skal du handle med KINASE LOGISTICS ApS?

Vær forsigtig. Læs vores guides for at beskytte dig:

Kædeansvar: Kan du hænge på leverandørs skat? Sådan tjekker du et firma før du handler Når din leverandør går konkurs

Tjek flere firmaer →

KINASE LOGISTICS ApS i kontekst

KINASE LOGISTICS ApS er en registreret virksomhed inden for branchen Agenturhandel med specialiseret varesortiment i.a.n., med hjemsted i Odense C. Virksomheden er registreret hos Erhvervsstyrelsen under CVR-nummer 32438989, stiftet i 2009. Alle data på denne side er hentet direkte fra officielle myndighedskilder: CVR-registret, SKAT, Erhvervsstyrelsens regnskabsdatabase samt EU-kommissionens VIES-database for momsverifikation.

Om branchen

KINASE LOGISTICS ApS opererer i branchen "Agenturhandel med specialiseret varesortiment i.a.n.", som er en klassificering fra Danmarks Statistiks DB07-system (svarende til EU's NACE Rev. 2). Branchekoden bestemmer hvilke statistiske kategorier virksomheden indgår i, og bruges af SKAT, Danmarks Statistik og kreditvurderingsbureauer til at sammenligne nøgletal på tværs af sammenlignelige virksomheder. Se alle virksomheder i branchen Agenturhandel med specialiseret varesortiment i.a.n. for at sammenligne størrelse, alder og finansielle nøgletal med konkurrenterne.

Geografisk placering

Virksomheden er registreret i Odense C, hvilket har betydning for skattemæssig hjemstedskommune, kommunal erhvervsservice samt geografisk markedsdækning. Se andre virksomheder i Odense C for at få overblik over det lokale erhvervsliv.

Hvorfor lave CVR-opslag før samhandel?

Et CVR-opslag er en grundlæggende due diligence-handling som beskytter dig mod tre konkrete risici: kædeansvar (du kan hæfte for leverandørens manglende moms eller A-skat), konkursrisiko (du kan miste forudbetaling og varer hvis leverandøren går konkurs midt i en aftale), og momssvindel (du mister momsfradragsretten hvis leverandøren ikke afregner korrekt). Ved at gennemgå seneste regnskab, ejerforhold og momsstatus for KINASE LOGISTICS ApS reducerer du væsentligt risikoen for at indgå en aftale på et fejlagtigt grundlag.

Hvad er forskellen på CVR-opslag og kreditvurdering?

Et CVR-opslag viser de faktuelle registrerede oplysninger: navn, adresse, branche, status og senest indberettede regnskab. En kreditvurdering er en sandsynlighedsberegning baseret på de samme data plus eksterne signaler, og udtrykker hvor sandsynligt det er at virksomheden vil overleve de næste 12 måneder. CVRcheck giver dig begge dele samlet på ét sted: rådata fra Erhvervsstyrelsen og en automatisk udregnet Tillids-, Stabilitets- og Aktivitets-score, så du kan træffe en informeret beslutning uden at skulle betale for en separat erhvervsoplysningsrapport.

Dokumentation for SKAT og revision

Hvis SKAT senere undersøger din leverandørkæde, har du brug for at kunne dokumentere at du gjorde det rimelige tjek af modparten på handelstidspunktet. Du kan hente et signeret Samhandelsbevis eller Kontrolbevis fra CVRcheck der dokumenterer at du har verificeret KINASE LOGISTICS ApS på den dato hvor samhandlen fandt sted. Beviset er anerkendt som dokumentation i revision, retssager og inspektioner fra SKAT, Arbejdstilsynet og Hvidvasksekretariatet.